Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 28-11-12, 14:16
Το avatar του χρήστη stevetmax
stevetmax Ο χρήστης stevetmax δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-10-2012
Περιοχή: Ωραιόκαστρο, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Σπύρο καλά θα κάνεις και θα πάρεις αδέσποτο πέρα απο το οικονομικό θέμα θα σώσεις και ένα σκύλακι Με τόσα αδέσποτα που υπάρχουν δεν θα έπρεπε κανείς να αγοράζει ράτσες!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 28-11-12, 14:30
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

συμφωνω αν και μ αρεσουν πααααρα πολλες ρατσες!!!

το καθε ενα εχει τα υπερ και τα κατα του!!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 28-11-12, 14:43
Το avatar του χρήστη Ryu
Ryu Ο χρήστης Ryu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Περιοχή: Megara
Μηνύματα: 432
Προεπιλογή

μπορειs να βρειs καποιο ημιαιμο απο φιλοζωικο σωματειο που να μενει σε εθελοντη κ να εχει μαθει μεσα σε διαμερισμα.και εαν ειναι και λιγο ποιο μεγαλο σε ηλικια(5+ μηνων)θα ξερειs στο περιπου το μεγεθοs του και τον χαρακτηρα του,σε σχεση με ενα ημιαιμο κουταβι 1,5 κ 2 μηνων που δεν θα ξερειs τι θα σου βγει.
__________________

http://stoppuppymills.org/
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 28-11-12, 18:42
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ryu Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορειs να βρειs καποιο ημιαιμο απο φιλοζωικο σωματειο που να μενει σε εθελοντη κ να εχει μαθει μεσα σε διαμερισμα.και εαν ειναι και λιγο ποιο μεγαλο σε ηλικια(5+ μηνων)θα ξερειs στο περιπου το μεγεθοs του και τον χαρακτηρα του,σε σχεση με ενα ημιαιμο κουταβι 1,5 κ 2 μηνων που δεν θα ξερειs τι θα σου βγει.
Μια ερώτηση πάνω σ αυτό ...και ελπίζω να μην βγαίνω πολύ εκτός θέματος
Στην περίπτωση των ημίαιμων, μπορεί να προβλεφθεί το τελικό μέγεθος του ζώου...στο περίπου, εννοείται)?
Αν δλδ από την ηλικία πχ των 3 μηνων, μπορουμε να ξέρουμε αν το κουτάβι θα γίνει μικρό, μεσαίο ή μεγάλο σε μέγεθος...?
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 28-11-12, 18:49
Το avatar του χρήστη nieous
nieous Ο χρήστης nieous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2012
Περιοχή: Zografou
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Μια καλή ένδειξη (αλλα όχι πάντα ασφαλής) είναι οι πατούσες. Εαν ειναι μεγαλες σε σχέση με το σώμα, μαλλον θα γίνει τερατακι. Επισης τα θυληκά είναι σχεδον παντα πιο μικρόσωμα. Μακριά ποδια για την ηλικία επίσης είναι ενδειξη οτι θα ψηλώσει αρκετα.

Παραδειγματα 3μηνιάτικων:

Τερατακι1
Τερατακι2
Μεσαίου (προσεξε οτι οι πατούσες εχουν αρμονικό μέγεθος σε σχεση με το σώμα)

Για μικρά δεν σου βάζω, εαν ειναι 3μηνιατικο μικρό θα το καταλάβεις


Τα αδέσποτα παντως επειδη εχουν περάσει πολλές ράτσες θα ελεγα οτι το πιο πιθανο ειναι οτι είναι μεσαιου μεγεθους (δική μου εκτιμηση).

Παντως στο 3μηνο μονο απο τις πατουσες νομιζω οτι μπορείς (αν μπορείς) να παρεις μια μικρή ένδειξη
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 28-11-12, 19:22
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nieous Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια καλή ένδειξη (αλλα όχι πάντα ασφαλής) είναι οι πατούσες. Εαν ειναι μεγαλες σε σχέση με το σώμα, μαλλον θα γίνει τερατακι. Επισης τα θυληκά είναι σχεδον παντα πιο μικρόσωμα. Μακριά ποδια για την ηλικία επίσης είναι ενδειξη οτι θα ψηλώσει αρκετα.

Παραδειγματα 3μηνιάτικων:

Τερατακι1
Τερατακι2
Μεσαίου (προσεξε οτι οι πατούσες εχουν αρμονικό μέγεθος σε σχεση με το σώμα)

Για μικρά δεν σου βάζω, εαν ειναι 3μηνιατικο μικρό θα το καταλάβεις


Τα αδέσποτα παντως επειδη εχουν περάσει πολλές ράτσες θα ελεγα οτι το πιο πιθανο ειναι οτι είναι μεσαιου μεγεθους (δική μου εκτιμηση).

Παντως στο 3μηνο μονο απο τις πατουσες νομιζω οτι μπορείς (αν μπορείς) να παρεις μια μικρή ένδειξη
Ε τότε θέλω άποψη...γι αυτο! (δεν ξέρω αν επιτρέπονται link απο άλλα site με θέμα τα ζώα. Αν οχι, απλά διαγράψτε το ποστ )

http://www.adespoto.gr/index.php?opt...2648&Itemid=96
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 29-11-12, 11:31
Το avatar του χρήστη nieous
nieous Ο χρήστης nieous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2012
Περιοχή: Zografou
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Φιλε Puma, πιστευω οτι θα γίνει απο μεσαιου και πανω δηλαδή πανω απο τα 20 κιλά και πάνω. Τωρα, εγω θα σου πρότεινα να πας σε ενα συλλογο και να δείς σκυλάκια. Είμαι σίγουρος οτι καποιο θα σου κανει κλικ και το μεγεθος τοτε θα είναι το τελευταίο που θα σε απασχολησει. Δεν ξερω αλλα μου φαίνεται "καπως" η εππιλογή συντροφου απο φωτο στο internet.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 29-11-12, 15:33
Το avatar του χρήστη amalia
amalia Ο χρήστης amalia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2010
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Θεσ/νικη δεν εισαι ?

Πηγαινε να της ριξεις μια ματια .. μπορει και να την ερωτευτειτε

https://www.facebook.com/photo.php?f...34491868258&ty
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-01-13, 20:24
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Μολις ηρθα σπιτι με τον νεο μου φιλοοοο!!!! συνενοηθηκα με την φιλοζωικη και πηγαμε σε ενα σημειο που ηταν η μαμα που ειχε γεννησει. Ειναι στα τελευταια σταδια που βυζαινουν. Ηθελα να το αφησω μεχρι να ολοκληρωθει το ...βυζεμα; Αυτο. Αλλα ηταν σε ακαλυπτο σημειο κοντα στο δρομο και φοβομουν μην γινει κανα κακο. Εχει αλλα δυο.
Ηρθα σπιτι πηρα το φελιζολ που μουχαν φερει τα ψαρια, του εβαλα μια fleece μπλουζα στον πατο και δυο σε μεγεθος τασακιου δοχεια με νερο και κροκετες purina puppy. (αν και ο eimaste ar21rwstoi μου προτεινε αλλες αλλα δεν βρηκα). Του εδωσα με το χερι λιγες μουλιασμενες κροκετες -τισ ψεκασα με νερο- και εφαγε λιγες (σαν 3-4 κουταλιες σουπας). Γυρω στο κιλο τον υπολογιζω. Θα του παρω το χαπι (η αλοιφη για τα σκουληκια μεσα στις μερες και θα το παω σε κτηνιατρο για εμβολια και εξεταση. Θα βαλω φωτο μολις μπορεσω, πολυ γλυκας ειναι!!!!!

Για την ωρα τον εχω στον καναπε διπλα μου με μια πετσετουλα απο κατω του. Ενα ταξιδι αρχιζει και ειμαι ξετρελαμενος. Οποιαδηπωτε συμβουλη η λινκ για διαβασμα οσον αφορα εκπαιδευση, διαμονη φροντιδα εμβολια κλπ ευπροσδεκτη με το παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 04-01-13, 21:10
Σιμος Ο χρήστης Σιμος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-12-2012
Περιοχή: πυλαία θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή

Να το χαίρεσαι περιμένουμε φωτογραφίες.
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 04-01-13, 23:38
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

να το χεραισε φιλε μου και καλοζωιστο.σε αυτη την ηλικια δεν δινεις χαπι αλλα αλοιφη την μπαμινθ 2,5 3 μηνων το πρωτο εμβολιο εδω οι γνωμες που λεγονται ειναι πολλες οι μισοι λενε ενα τριπλο και τα αλλα μονα αλλοι λενε ενα πενταπλο και ενα διπλο αλλοι παλι ενα πενταπλο και τελος.η δικη μου γνωμη ειναι να πας απο ενα φαρμακιο και να παρεις το τετραντογκ,και το πριμο ντογκ και να κανεις το πριμο 3 μηνων και 4 το τετρα.το αντυλυσσηκο ειναι υποχρωοτικο αλλα δεν σε ελενχει κανενας εγω δεν το εχω κανει στην κρητη και γενικα στην ελλαδα περα απο καποιες βορειες περιοχες με αλεπουδες και λυκους που ειναι φορεις στην υπολοιπη ελλαδα εχει εκληψη στην κρητη απο το '40.στο θεμα τροφης εγω παλι θα πω ταιζε μπαρφ http://www.dogforum.gr/v3/%CE%B4%CE%...5%CF%82-18966/ τωρα εαν νομιζεις οτι πρεπει να δεινεις τροφη αυτη μεχρι 3 μηνω πρεπει να ειναι σε μορφη πατε προτημησε υψηλης ποιοτητας τροφη μιας και ειναι οι ποιο κρισημη ηλικια του σκυλου σου,μερικες που προτηνω εγω ειναι,hills,orijen,eukanuba,belcando,wildness,προτ ημεσε της foul holistic εαν βρεις παρε την μικροτερη δυνατη ποσοτητα ωστε να δεις για 3-4 μερες πως αντιδραει ο σκυλος σου εαν κανει εμετο εαν εχει αερια πολλα και εαν κανει διαροια εαν καποια απο αυτα τα συμτωματα επιμενει περα απο 3-4 μερες αλαξε τροφη.οτι θες εδω!!στην εκαπιδευση δες μια ιδεεα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=67436 εαν μενεις σε οροφο παρε απο το φαρμακιο πανες που μπαινουν κατω απο τα σεντονια και βαλε μια στο μπαλκονι 15-20 λεπτα μετα που τρωνε θελουν νατα κανουν να το βαζεις εκει και οποτε βλεπεις και τα κανει το βουτας και το πας στην πανα ακομα και εαν εχει τελιωσει και του λες ηρεμα μη,εαν μενεις ισογειο κανεις το ιδιο και το βγαζεις εξω μεχρι και 2 μηνων + εχει ακρατια οποτε ξερεις τι σε περιμενει να ξερεις οτι πρεπει να τρωωει 4-5 φορες την μερα για το πρωτο μηνα και μετα 2-3 φορες και κανει την αναγκη του μεχρι και 6 φορες την μερα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 04-01-13, 23:53
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Το λινκ τοχα ξαναδιαβασει αλλα εγκυκλόπαιδικα. Ωρα για προσεκτικο διαβασμα. Ευχαριστω πολυ!!!! 1 κιλο τροφη πηρα....μαλλον πηρα πολυ, αν την δεχθει εχει καλως, αλλιως θα του παρω αλλη. Ο ar21rwstoi μου προτεινε πολλες τις οποιες επειδη ημουν στον δρομο, θυμαμαι royal canin και μπελκαντο που βλεπω την αναφερεις και εσυ και αυτην εψαχνα, αν δεν την δεχθει θα παω σαυτην μαλλον αν την βρω.
Οκ για την αλοιφη. Αυτο για να καταλαβω πρεπει να το κανω συνεχεια; Η μονο στην αρχη; Και αν ναι ποσες φορες με ρι ποσων μηνων;

Αυτο με τις πανες ειναι απαραιτητο; Με εφημεριδα γινεται ετσι; Επισης πρεπει να ειναι στο μπαλκονι; Αν λειπω δηλαδη και μαθει οτι πρεπει να τα κανει στο μπαλκονι; Μηπως ειναι προτιμοτερο να το (εφημεριδα-πανα) βαλω μεσα στο σπιτι σε καποιο σημειο και να το μαθω ετσι; Αλλωστε το μπαλκονι δεν το ανοιγω ποτε με το κολοκρυο τωρα.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 05-01-13, 00:03
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

εαν μαθει στην πανα οπου και ναναι θα ψαχνει την πανα εφημερηδα θα γιναιτε ο κοσμος χαλια +μυρωδιες.μπορεις να βαλεις αμμο για γατες.αλοιφη οση και οποτε πει ο κτηνιατρος.ρογιαλ μην παρεις απο ταν την αγορασε η φρισκις εχει χαλασει πολλη την ποιοτητα της στα ιδια λεφτα παιρνεις την γιοκανουμπα που ειναι τροφαρα.μην ξεχνας να την κανεις πατε τωρα που ειναι κουταβι και σκεψου παντως σοβαρα το μπαρφ ολοι οι μεγαλοι εκτροφεις το δουλευουνε και ολα τα σωματα ασφαλειας.επισης σε κοστος ειναι το ιδιο με μια καλη τροφη και τα οφελη της σε σχεση με την ξηρα....καμια σχεση.θα δεις αλλο σκυλο.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 05-01-13, 00:16
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ααα την αγορασε η φρισκις;; Και μουπε μακρια απαυτην χαχα. Δωσε λιγο περισσοτερες πληροφοριες για το μπαρφ, το λινκ δεν μου ανοιγει. Δεν ξερω αν φταιει οτι ειμαι απο κινητο. Α μπορω αμμο για γατες;; Τελεια αυτο θα κανω. Το προτιμω και απτις πανες!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 05-01-13, 00:23
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

τσεκαρε το λινκ του γκαπ που σου εστηλα για μπαρφ
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 05-01-13, 00:28
Το avatar του χρήστη nieous
nieous Ο χρήστης nieous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2012
Περιοχή: Zografou
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

Βασικά φιλε αν δεν έχει απογαλακτιστει ακομα παρε άμεσα τον κτηνιατρο να σου πει τι να κανεις. Παίζει να του χαλασεις το εντερο με τις τροφες τοσο νωρις
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 05-01-13, 00:33
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Αααα μπαρφ εννοεις να του φτιαχνω τροφη; Με ωμα που λενε σε καποια φορουμ; Πατησα τροφη μπαρφ στο γοογλε. Τι δοσολογια που λεει για 10-15 κιλα να τι διαιρεσω δια του 10; Γυρω στο κιλο τον κανω γιαυτο.
-------------------------
Απτη φιλοζωικη μου ειπαν οτι πραγματικα δεν υπαρχει θεμα και οτι οπου ναναι θα τελειωσει η περιοδος θηλασμου. Θα το παω αυριο στον κτηνιατρο λογικα.

Α επισης το τετρα και πριμοντογκ να παω να τα παρω και να παω στο κτηνιατρο να μου τα κανει; Δεν θα με συμβουλεψει στο αντιθετο; Με αυτα ειμαι καλυμενος δηλαδη;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κουραμπιές : 05-01-13 στις 00:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 05-01-13, 00:37
Το avatar του χρήστη nieous
nieous Ο χρήστης nieous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-07-2012
Περιοχή: Zografou
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή

απο τροφές ψαξε το πολυ το θέμα. Τα μπαρφ κλπ καλά είναι αλλα μανουρα, ιδιαίτερα τωρα που θα είναι στην ανάπτυξη... Μια καλή ξηρά είναι το πιο σιγουρο. Ψαξε Orijen, Acana κλπ. Εγω προσωπικα κατι φρισκις, ρογιαλ κανιν κλπ δεν τις προτιμώ. Μου μυριζουν πλαστικουρα. Συγκρινε μυρουδια με orijen (πχ) και θα καταλαβεις πολλά. Υποψη δεν κανω διαφήμιση, υπαρχουν καποιοι που αυτές οι τροφές δεν τους "εκατσαν" καλα. Απλα σου λεω να το ψαξεις και να κοιταζεις τα συστατικά (απεφευγε τα κρεαταλευρα. Να προτιμάς υψηλη περιεκτικότητα σε κρέας/ ψάρι δλδ "καθαρή" πρωτεινη). Υπαρχουν και καποιες άλλες επισης καλές (δες πχ τις ολιστικές)
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 05-01-13, 00:41
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Θα παω στο μπαρφ ρε συ. Ειδικα αφου ειμαι του μαγειρεματος πολυ. (οποτε θελετε σας κανω τραπεζι χαχα) δεν μου ειναι τιποτα.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 05-01-13, 00:41
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Και μια ερωτηση:Αυτός που γράφει το 'ακόμα πιο νόστιμο' στις συσκευασίες των σκυλοτροφών, πώς είναι τόσο σίγουρος;
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 05-01-13, 00:58
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Οταν ημουν μικρος ειχαμε δυο αγιου βερναρδου και μας εφερναν την τροφη σε 25κιλα; Οπως τα λιπασματα. Μπορει και 50κιλα. Δεν αρνουμαι οτι ειχα φαει πολλες φορες οταν τους ταιζα. Χαχαχα οποτε μαλλον ετσι το ξερει.

Διαβαζω αυτο τωρα
http://rottweiler.forumup.gr/about506-rottweiler.html παροτι διατροφολογος (σεμιναρια μαθηματα κλπ οχι σχολη) διαβαζω αρκετα για τις τροφες που δεν εχω ξαναδιαβασει στα βιβλια μου μαλλον λογω του οτι με τα μαγειρεμενα που τρωμε τα βακτηρια που αφορουν τουσ σκυλους δεν αφορουν το ανθρωπινο συστημα.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 05-01-13, 01:13
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Αααααχ τι μας εκανες βραδιατικα Σπυρο......

Περα απο τα δυο γατια, ενα κουνελι και τρια ενυδρεια (προς το παρον), παντα ηθελα μια σκατοφατσα pug να του ζουλαω τα μουτρα και να κλεισω ως φιλοζωος (ελπιζω)....αλλα ακομα δεν ειμαι ετοιμος για σκυλο.ΑΑΑΑΑχχχχχχχ.....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  images.jpg
Εμφανίσεις:  295
Μέγεθος:  6,2 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 05-01-13, 01:15
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Εγω οταν μεινω μονος σκεφτομαι για ροτβαιλερ.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 05-01-13, 01:36
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Εκει θελει αλλη εμπειρια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 05-01-13, 01:46
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Χεχεχε συγγνωμη ρε θοδωρηηηη τι να κανωωω
-------------------------
Εεεε εχω παθει πλακα μολις βρηκα τροπο να ανεβαζω φωτος απτο iphone. Φαινεται;!;!;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κουραμπιές : 05-01-13 στις 01:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 05-01-13, 01:47
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Φαινεται.Τι μας κανεις βραδυατικα.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 05-01-13, 01:49
Το avatar του χρήστη sailor247
sailor247 Ο χρήστης sailor247 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 460
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Χεχεχε συγγνωμη ρε θοδωρηηηη τι να κανωωω
-------------------------
Εεεε εχω παθει πλακα μολις βρηκα τροπο να ανεβαζω φωτος απτο iphone. Φαινεται;!;!;
κουκλακι ειναι.να το χαιρεσαι!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 05-01-13, 01:50
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Σουπερατος. Πολυ ομορφος, να τον χαιρεσαι και οτι καλυτερο να εχει.
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 05-01-13, 01:53
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Αα πολυ χαιρομαι. Σας ευχαριστω παιδια. Ολους!! Εχει πολυ γελιο ψευτογαβγιζει και μια φορα μαλλον γαβγισε παραπανω αποσο νομιζε οτι μπορει και τρομαξε. Τιναχτηκε απο μονος του. Πεθαναμε στο γελιο. Ελπιζω να πανε ολα καλα!!
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 05-01-13, 01:57
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Ολα καλα θα πανε μην φοβασαι.Τις πρωτες μερες ακολουθησε τον τροπο προσαρμογης των ψαριων.Αφησε το να εξερευνησει το σπιτι οχι πολλες φωνες κλπ και σωστο ταισμα.Να τον χαιρεσαι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
LED vs T5 Αποψεις-συζητηση Κουραμπιές Φωτισμός 60 29-04-14 14:06
Ειναι εφικτο να μπουν γαριδες σε αυτη την ψαροσυνθεση? Geovai Γαρίδες 9 30-09-11 15:06
Ειναι εφικτο??? Εχω τρελαθει απο ενθουσιασμο!!! 3r4ndo Θαλασσινό νερό - Γενικά 10 24-06-09 11:22
ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ!!!(CROWNTAIL) mariah Bettas 21 09-05-07 14:33
Τι ασθενεια ειναι αυτη ? Ιδεες-προτασεις georgesa Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 8 01-07-06 09:42

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11162 seconds with 14 queries