Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-11-10, 00:34
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή Τα γραφεία του συλλόγου πάνε για κλείσιμο.

Κάποτε μία παρέα ανθρώπων, που έψαξε λίγο παραπάνω αυτό που γούσταρε, έφτιαξε ένα σύλλογο με σκοπό να βοηθήσει όσους θέλουν να διατηρούν υδρόβιους οργανισμούς με αξιοπρέπεια, αλλά και να προχωρήσει αυτό το «χόμπι» ένα επίπεδο παραπέρα. Και το πέτυχε σε μεγάλο βαθμό. Φτιάχτηκε και το πρώτο φόρουμ (ανεξάρτητο του συλλόγου), ώστε η διάδοση της γνώσης να είναι πιο εύκολη, αυτό εδώ που μιλάμε, και αργότερα εμφανίστηκαν και άλλα.

Παρόλο που κανείς δε με υποχρέωσε, πέρα από το φιλότιμό μου, ένιωσα την ανάγκη να γραφτώ σε αυτό το σύλλογο και να ενισχύσω αυτούς τους ανθρώπους να συνεχίσουν τη δράση τους. Να στηρίξω όλους όσοι είναι πρόθυμοι να με πληροφορήσουν και εγώ με τη σειρά μου να βοηθήσω τους επόμενους.

Πάει ένας μήνας και δυστυχώς έπεσα στη χειρότερη ίσως στιγμή του συλλόγου. Στη φάση που αυτοί που τον στηρίζουν είναι ελάχιστοι και για να βγουν τα έξοδα πληρώνουν από την τσέπη τους και τα γραφεία του συλλόγου είναι ένα βήμα πριν το κλείσιμο.

Αν δεν είμαι το νεώτερο μέλος του συλλόγου σίγουρα είμαι ένας από αυτούς που γράφτηκαν τελευταίοι. Όμως, όντας μέλος είμαι ένα κομμάτι αυτού και δεν μπορώ να μην κάνω έκκληση για βοήθεια προς όλους όσοι πιστεύουν ότι έχουν κερδίσει και το ελάχιστο από την ύπαρξη του συλλόγου αυτού. Από τη μείωση των τιμών των καταστημάτων τα τελευταία χρόνια και την παραμικρή πληροφορία μέχρι τα εξειδικευμένα σεμινάρια και τη βοήθεια στη διάσωση ψαριών προς εξαφάνιση.

Ένας σύλλογος είναι τόσο δυνατός όσο τα μέλη του και η παραμικρή βοήθεια αυτή τη στιγμή είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ. Όλοι μπορούμε να είμαστε παρόντες στις συναντήσεις, έστω και όχι κάθε εβδομάδα. Όλοι μπορούμε να δίνουμε την αστεία ετήσια συνδρομή. Όλοι έχουμε γνώμη στη βελτίωση της λειτουργίας του. Ένας σύλλογος δεν είναι κλειστό club, αλλά ανήκει σε όλα τα μέλη του.

Σε λίγες μέρες στο σύλλογο γίνονται εκλογές και αν μέχρι τότε δεν έχει αλλάξει κάτι τα γραφεία του συλλόγου θα κλείσουν, κάτι το οποίο θα είναι τεράστιο πισωγύρισμα, αλλά δε γίνεται αλλιώς. Έχω μιλήσει αυτό το μήνα με άλλα παιδιά του συλλόγου και παραβρέθηκα την περασμένη εβδομάδα στη συνεδρίαση του Δ.Σ. και, παρόλο που κανείς δεν το θέλει, εάν τα πράγματα παραμείνουν ως έχουν δεν υπάρχει λύση πέρα του λουκέτου των γραφείων. Μπαίνουν νοίκια από τις τσέπες ανθρώπων που δεν είναι υποχρεωμένοι και το κάνουν για όλους μας.


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ να κάνουν τη βόλτα τους από το σύλλογο στις επόμενες συναντήσεις και να βοηθήσουν όπως μπορεί ο κάθε ένας, κυρίως όμως με την εγγραφή τους και παίρνοντας τα περιοδικά του συλλόγου, τα οποία περιέχουν πολύ αξιόλογη ύλη.


Και κλείνοντας να παρακαλέσω να μην αρχίσει η μουρμούρα για το τις πταίει, αλλά να κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε γιατί όλοι μας έχουμε μόνο να κερδίσουμε. Τα πιο παλιά μέλη ήδη οργανώνουν τις επόμενες δράσεις του συλλόγου και θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον, αλλά οι υποχρεώσεις τρέχουν και «αύριο» ίσως να είναι πολύ αργά.

Ευχαριστώ πολύ,
Στέλιος (ένα απλό μέλος που νοιάζεται)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-11-10, 00:44
Το avatar του χρήστη Churu
Churu Ο χρήστης Churu δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 177
Προεπιλογή

Τωρα να μας δω...... και 1ος εγω.....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-11-10, 01:02
Το avatar του χρήστη mpampi19
mpampi19 Ο χρήστης mpampi19 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-01-2010
Περιοχή: xania kriti
Μηνύματα: 235
Send a message via Skype™ to mpampi19
Προεπιλογή

εγω μπορει να ειμαι στην επαρχια.
αλλα ειμαι αντιθετος στο να κλεινουν
"μαγαζια" "γραφεια" οτιδιποτε ειναι για το καλο
και δειχνουν το σωστο τροπο.
αν και ανεργος 12 μηνες τωρα.
δεν θα φαω 2 φορες σουβλακι
και τα χρηματα θα ηθελα με καπιο τροπο
να πανε στον πανελληνιο συλογο ΦΙΛΩΝ του ενυδρειου.
πιστευω οτι αν ο καθενας που βοηθειθηκε απο εδω μεσα
παρει και απο ενα βιβλιο ισως παρατηνουμε λιγο ακομα
το συλογο. πολυ θα ηθελα να ημουν μελος και ο λογος ειναι να γνωρησω
αλο κοσμο απο κοντα για να δω αν εχουν αυτη την τρελλα και αγαπη,
γιαυτο το χομπι οπως εγω.
τελος παντον αρκετα σας ζαλησα.
πως θα μπορουσα να αγορασω καπια τευχη?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-11-10, 01:05
Το avatar του χρήστη spiros06
spiros06 Ο χρήστης spiros06 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Αθήνα(Κυψέλη)
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

συμφωνω με τον mpampi19.
δυστυχως ειμαι ακομα ανηλικος και δεν μπορω να γινω μελος.αλλα περιοδικο θελω να παρω.
__________________
Κι όμως κινείται!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-11-10, 01:08
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Φίλε Μπάμπη μπορεί τα γραφεία να είναι στην Αθήνα, αλλά ο σύλλογος είναι πανελλήνιος, όπως και η δράση του. Σωστά το σκέφτεσαι και έτσι το σκέφτομαι κι εγώ παρόλο που δε μου περισσεύουν.

Για τα περιοδικά έχω βάλει το σύνδεσμο παραπάνω, αλλά ορίστε για ευκολία: http://www.aquarist.gr/magazine/magazine.htm
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-11-10, 01:16
Το avatar του χρήστη olga
olga Ο χρήστης olga δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 653
Προεπιλογή

Noμιζω πως το ποσο της συνδρομης δεν ειναι τραγικο,αν σκεφτει κανεις ποσα δινουμε σε εξοπλισμους κτλ για τα ενυδρεια μας..Ειναι πολυ κριμα να γινει κατι τετοιο.Πιστευω οτι ειμαστε πολλοι για να στηριξουμε τον συλλογο,ας το κανουμε,δεν ειναι τοσο δυσκολο..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-11-10, 01:21
Το avatar του χρήστη mpampi19
mpampi19 Ο χρήστης mpampi19 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-01-2010
Περιοχή: xania kriti
Μηνύματα: 235
Send a message via Skype™ to mpampi19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Μπάμπη μπορεί τα γραφεία να είναι στην Αθήνα, αλλά ο σύλλογος είναι πανελλήνιος, όπως και η δράση του. Σωστά το σκέφτεσαι και έτσι το σκέφτομαι κι εγώ παρόλο που δε μου περισσεύουν.

Για τα περιοδικά έχω βάλει το σύνδεσμο παραπάνω, αλλά ορίστε για ευκολία: http://www.aquarist.gr/magazine/magazine.htm

νομιζω πως η παραγκελια εγηνε.(κατα καπιο τροπο).

το ξερω οτι ειναι πανελληνιος απλα εδω κατω ειμαστε σκορπιοι
καμια 20αρια σε ολη την κρητη. και αρκετοι με υποχρεοσεις.
αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην εχω γνωρησει κανεναν.
μη χαλαμε ομως το ποστ.
αντε να παρουμε περιοδικα.
και οτι αλο θα μπορουσε να βοηθειση.
αλωστε εληναρες ειμαστε, στα δυσκολα
φαινομαστε!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-11-10, 02:02
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

παιδια γεια και απο μενα.
θα ηθελα να ρωτησω κατι που δεν ξερω.υπαρχουν γραφεια και στην θεσσαλονικη?επειδη δεν το γνωριζω και δεν ξερω πολλα παιδια ακομη καλα,εμεις που απευθινομαστε εαν θελουμε οτιδηποτε?(αγορα περιοδικου ασπουμε που γραφετε)και οι εκλογες που θα γινουν αφορουν και εμας εδω(βορεια ελλαδα)η μονο τα παιδια απο αθηνα?
συγνωμη εαν εγραψα κατι λαθος αλλα δεν ξερω, νεος ακομη εδω οπως ειπα.

σου στελνω pm φιλε exelix. εχω καποιες ιδεες αλλα δες πρωτα το μηνημα μου.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-11-10, 02:05
Το avatar του χρήστη golf4470
golf4470 Ο χρήστης golf4470 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.471
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην golf4470
Προεπιλογή

Αγαπητέ φίλε και συνχομπίστα Στέλιο ανοίγεις ένα πολύ μεγάλο θέμα… Καιρό τώρα ακούγεται- συζητιέται το κλείσιμο των γραφείων του συλλόγου. Τα πράγματα όμως τώρα έχουν φτάσει στο απροχώρητο. Τα ταμεία του ΠΣΦΕ άδειασαν με αποτέλεσμα ο χώρος που μας προσφέρεται για τις συναντήσεις να κλείνει. Ο λόγος είναι ότι δεν υπάρχουν πλέον μέλη να συμβάλουν.

Για όσους παρευρίσκονται κατά διαστήματα στις συναντήσεις θα ακούσεις για ένα μέρος οικείο, ζεστό, δικό τους με ξεχωριστούς φίλους.
Τον τελευταίο καιρό όμως παρατηρείται στις συναντήσεις να παρευρίσκονται 4-5 άτομα και θα ήθελα να επισημάνω μερικά λόγια όπως τα σκέφτομαι μέσα από την καρδιά μου:
  • Καταρχήν όλοι νοιώθουμε την ανάγκη να μπούμε σε μια ομάδα με κοινά ενδιαφέροντα και ανταλλαγές απόψεων- ιδεών,
  • να γνωρίσουμε τα άτομα με τα οποία μιλάμε καθημερινά (γραπτά) μέσα από το forum και να δημιουργήσουμε νέους φίλους,
  • να παρακολουθήσουμε σεμινάρια και να αναβαθμίσουμε τις γνώσεις μας.

Εδώ θα ήθελα να καλέσω όλους τους ενυδρειόφιλους στις εκλογές του συλλόγου, να ενισχύσουμε με την παρουσία μας και την συνδρομή μας το έργο αυτών των ανθρώπων ώστε να συνεχίσει να υφίσταται ¨ο δικός μας¨ χώρος, να συνεχίσουν τα σεμινάρια και η έκδοση του περιοδικού.

Από εμάς εξαρτάται η βιωσιμότητα του συλλόγου…
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-11-10, 02:09
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gemen Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια γεια και απο μενα.
θα ηθελα να ρωτησω κατι που δεν ξερω.υπαρχουν γραφεια και στην θεσσαλονικη?επειδη δεν το γνωριζω και δεν ξερω πολλα παιδια ακομη καλα,εμεις που απευθινομαστε εαν θελουμε οτιδηποτε?(αγορα περιοδικου ασπουμε που γραφετε)και οι εκλογες που θα γινουν αφορουν και εμας εδω(βορεια ελλαδα)η μονο τα παιδια απο αθηνα?
Στην Θεσσαλονίκη γίνονται συναντήσεις σχεδόν κάθε Κυριακή στο Les Amis στο εμπορικό κέντρο Μακεδονία και είναι ανοιχτές σε όλους.
Αρκεί να παρακολουθήσεις το θέμα στο GAB για να ενημερώνεσαι.

Στις εκλογές μπορούν να ψηφίσουν όλα τα οικονομικώς εντάξει μέλη του ΠΣΦΕ και φυσικά και όλοι όσοι μένουν εκτός Αθηνών με ψηφοδέλτιο που θα τους αποσταλεί.

Για περιοδικά δες εδώ http://www.aquarist.gr/magazine/magazine.htm
και αν θέλεις μπορούμε να σου τα στείλουμε με κούριερ ή να τα παραλάβεις ο ίδιος στις συναντήσεις μας.

Για ότι άλλο θέλεις μπορείς να στείλεις μέιλ στο info@aquarist.gr
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 21-11-10, 02:13
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spiros06 Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχως ειμαι ακομα ανηλικος και δεν μπορω να γινω μελος.αλλα περιοδικο θελω να παρω.
Μπορεί να γραφτεί κάποιος συγγενής ή φίλος σου αντί για εσένα
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-11-10, 09:26
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Και εγώ είμαι ακόμα ανήλικος
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-11-10, 09:58
Το avatar του χρήστη 6981giwrgos
6981giwrgos Ο χρήστης 6981giwrgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 487
Προεπιλογή

εγω θελω να γραφτω στον συλογο αλλα αυτη την περιοδο δεν υπαρχει σαλιο.... ουτε για εγραφη ουτε για περιοδικα... υπολογιζω τα χρηστουγεννα που θα δουλεψω λιγο να μαζεψω κανενα ψιλο και με τον νεο ετος να γραφτω και εγω στον συλογο....
__________________
φιλικα Γιωργος...



ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΡΕΣΕΙ..
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-11-10, 09:58
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Post

Στελιο και Δημητρη τα ειπαμε και εχθς.Ειναι ΜΕΓΑΛΟ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ να κλεισουν τα γραφεια του συλλογου.Αν και καπου στην πορεια η δραστηριοτητα του συλλογου ειχε μια στασιμοτητα πιστευω οτι πρεπει να βοηθησουμε τον συλλογο να ανακαμψει.Τα 30 ευρω τον χρονο αντιστοιχουν σε 8 λεπτα(του ευρω)την ημερα.Το ποσο ειναι γελοιο,οσον αφορα τα χρηματα που φευγουν καθημερινα για το χομπι,για τσιγαρα,καφε,βενζινη κτλ.Και μην μου πειτε δεν περισσευουν.....Ολοι οι ψαγμενοι,οι πραγματικοι χομπιστες θα πρεπει να βοηθησουν τον συλλογο,ετσι ωστε να μπορεσουν να παρουν απο αυτον.Τι θα παρουν;;;Θα παρουν οργανωμενα σεμιναρια(να μαθουν κατι παραπανω απο αυτα που μπορουν να παρουν στο ιντερνετ),να φερουν καποιο κλαδεμα(το οποιο θα μπει σε ενυδρειο για να αναπτυχθει και να δωσει και αλλα κλαδεματα,για να παρουν και αλλοι)και να παρουν καποιο αλλο(το οποιο εχει φερει αλλο μελος),να παρει ζωντανες τροφες(προκειμενου να ξεκινησει την δικια του καλλιεργεια)και να ταισει τα ψαρακια του,να μπορει να εχει εκπτωση σε μαγαζια την οποια θα του εχει εξασφαλισει ο συλλογος,να μπορει να εχει ενα μερος να πιει ενα καφε και να συζητησει προβληματα-αποριες που μπορει να εχει(απο κοντα ΠΑΝΤΑ ειναι καλυτερα και δεν παρεξηγησε κιολας)και αλλα πολλα(οπως τα υπο εξαφανιση ψαρια που ειχε κανει εισαγωγη ο Τολης και τα αναπαρηγαγε με περιπου 500 μικρα και τα οποια εστειλε σε ολο τον κοσμο προκειμενου να συμβαλλει οσο μπορει στην διασωση του ειδους).Οσο για τις συναντησεις της Θεσσαλονικης,θα ηθελα να ρωτησω τον george,ποσα απο τα παιδια που βρισκονται στις συναντησεις,ειναι μελη στον συλλογο;;;;;;Πιστευω οτι ολοι πρεπει το επομενο Σαββατο να ερθετε στα γραφεια του συλλογου,να γνωρισετε τα παιδια πισω απο αυτον(ναι ειναι αυτοι που απαντανε στις αποροιες σας) και να βοηθησετε τον συλλογο να συνεχισει να εχει τον χωρο του(τον οποιο εμεις θα γεμιζουμε καθε Σαββατο).Γιατι ειναι πραγματικα απογοητευση,γι αυτους που φευγουν απο το σπιτι τους και τις οικογενεις τους καθε Σαββατο,προκειμενου να ανοιξουν τα γραφεια,να βλεπουν τα ιδια ατομα.Για να κλεισω θα ηθελα να πω σε αυτους που αγαπανε πραγματικα το χομπι και θελουν να το πανε ενα σκαλι παραπανω να ερθουν το Σαββατο να γραφτουν και να ψηφισουν(και να συνεχισουν να ερχονται βεβαια,εφοσον σωσουμε τον χωρο)ετσι ωστε να δωσουν το συνθημα οτι ο συλλογος υπαρχει πραγματικα και να ξανασυνεχισει την δραστηριοτητα που ειχε καποτε και που πρεπει να εχει......
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-11-10, 10:19
Το avatar του χρήστη torren
torren Ο χρήστης torren δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2010
Περιοχή: Αγρίνιο
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Ειμαι επαρχία και δεν γίνεται να εγγραφώ μπορώ όμως να αγοράσω περιοδικά που σίγουρα βοηθούν και αυτά πράγμα που το έκανα. Ελπίζω να βοήθησα και εγω λίγο ωστε αν και δύσκολο ο σύλλογος να ορθοποδήσει πάλι.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-11-10, 10:21
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από torren Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι επαρχία και δεν γίνεται να εγγραφώ μπορώ όμως να αγοράσω περιοδικά που σίγουρα βοηθούν και αυτά πράγμα που το έκανα. Ελπίζω να βοήθησα και εγω λίγο ωστε αν και δύσκολο ο σύλλογος να ορθοποδήσει πάλι.

Γιατι δεν μπορεις να γραφτεις;Ο συλλογος ειναι πανελληνιος.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-11-10, 10:21
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από torren Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι επαρχία και δεν γίνεται να εγγραφώ .
η εγγραφη στο συλλογο δεν ειναι προνομιο μονο των αθηναιων. κι εγω επαρχια ειμαι...μαλλον επαρχια της επαρχιας...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-11-10, 10:25
Το avatar του χρήστη torren
torren Ο χρήστης torren δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2010
Περιοχή: Αγρίνιο
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Τοτε σίγουρα μόλις μαζέψω λεφτά θα το κάνω
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-11-10, 10:31
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

μια διαπίστωση προς προβληματισμό....

σε αυτό το κάλεσμα βλέπω περισσότερους από εκτός Αθήνας.... οι της Αθήνας που είναι????
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-11-10, 10:42
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ειναι στη φυση του ανθρωπου να ελκεται απο αυτο που δε μπορει να εχει...και να μην εκτιμα το σημαντικο που ηδη εχει....

το πρωτο μερος αφορα τους επαρχιωτες (ελειψη χωρου)..και το 2ο τους Αθηναιους (οχι ολους φυσικα)...
λυπαμαι που ακουγεται πικρο...αλλα ειναι μια αληθεια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 21-11-10, 10:49
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Καλα ειναι και Κυριακη σημερα και πολλοι ακομα κοιμουνται.....Παντως αυτο που ειπες Πανο εχει και μια βαση.....Για να δουμε.....
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-11-10, 10:55
pavlos2003 Ο χρήστης pavlos2003 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Elliniko-Attikis
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

Ναι, θα στείλω το έντυπο εγγραφής.
Θυμάμαι παλιότερα και ο Γιώργος "Μπόλι μαν" είχε κάνει κάποια κίνηση προσπαθώντας να μας αφυπνήσει σχετικά με το σύλλογο αλλα πολλές φορές η αμέλεια....
Να σας πω και απο μια άλλη οπτική γωνία, τα χρήματα που γλυτώνουμε ετησίως απο την αγορά κάποιων υλικών, φυτών, πέτρες, ξύλα, ψάρια κ.ο.κ που χαρίζονται τακτικά απο δώ και τα αποκτούμε δωρεάν, μπορεί κάλλιστα να πηγαίνουν στην ενίσχυση του συλλόγου και να πιάνουν και τόπο....
Ίσως να μη φανώ σε συναντήσεις και εκδηλώσεις - δεν είναι αυτός ο σκοπός που γράφομαι, ούτε να αποκτήσω κάποια προνόμοια ή δώρα,
περισσότερο σημαντικό για μένα είναι το να εξακολουθεί να υπάρχει ο σύλλογος με τις δραστηριότητες τα μέλη και το έργο του...
Χάρις στην ύπαρξη του και στη βοήθεια των μελών γνώρισα ένα υπέροχο χόμπι το οποίο και προσπαθώ να απολαμβάνω με το σωστότερο δυνατό τρόπο, για όσο τελοσπάντων με κρατήσει (ίσως και για πάντα...)
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και συγχαρητήρια λοιπόν οφείλω να πω σε όλους όσους πρωτοστάτησαν για όλο αυτό το έργο, και το να στείλω μια "ξερή" συνδρομή είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω παρά την...τραγική οικονομική συγκιρία......
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 21-11-10, 10:57
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, θα στείλω το έντυπο εγγραφής.
Θυμάμαι παλιότερα και ο Γιώργος "Μπόλι μαν" είχε κάνει κάποια κίνηση προσπαθώντας να μας αφυπνήσει σχετικά με το σύλλογο αλλα πολλές φορές η αμέλεια....
Να σας πω και απο μια άλλη οπτική γωνία, τα χρήματα που γλυτώνουμε ετησίως απο την αγορά κάποιων υλικών, φυτών, πέτρες, ξύλα, ψάρια κ.ο.κ που χαρίζονται τακτικά απο δώ και τα αποκτούμε δωρεάν, μπορεί κάλλιστα να πηγαίνουν στην ενίσχυση του συλλόγου και να πιάνουν και τόπο....

Να ερθεις κιολας μια βολτα....
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-11-10, 11:55
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι: Εστω οτι κάνω εγω τώρα την συνδρομή. Αμα κάνουν 10 άτομα παραπάνω συνδρομή θα σωθεί ο σύλλογος; Δεν αμφισβητώ την δράση του, (είχα δει και μια ενημέρωση που είχατε κάνει σε κάποιο κανάλι για τα τροποποιημένα και βαμμενα κ.ο.κ. ψάρια) και τα σεμιναρια που διοργανώνεται φαίνονται ενδιαφέρονται, παρόλο που δεν θα μπορέσω να παρεβρεθώ μάλλον ποτε σε ενα καθότι όλα γίνονται στην Αθήνα. Ομως επειδή τα λεφτά όπως όλοι ξέρουμε δεν φυτρώνουν στα δέντρα, πως ξέρω οτι η συνδρομή μου δεν θα παει στο ντούκου αμα κλείσει ο Σύλλογος σε ενα μήνα ή και λιγότερο;
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-11-10, 12:42
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι: Εστω οτι κάνω εγω τώρα την συνδρομή. Αμα κάνουν 10 άτομα παραπάνω συνδρομή θα σωθεί ο σύλλογος; Δεν αμφισβητώ την δράση του, (είχα δει και μια ενημέρωση που είχατε κάνει σε κάποιο κανάλι για τα τροποποιημένα και βαμμενα κ.ο.κ. ψάρια) και τα σεμιναρια που διοργανώνεται φαίνονται ενδιαφέρονται, παρόλο που δεν θα μπορέσω να παρεβρεθώ μάλλον ποτε σε ενα καθότι όλα γίνονται στην Αθήνα. Ομως επειδή τα λεφτά όπως όλοι ξέρουμε δεν φυτρώνουν στα δέντρα, πως ξέρω οτι η συνδρομή μου δεν θα παει στο ντούκου αμα κλείσει ο Σύλλογος σε ενα μήνα ή και λιγότερο;
O σύλλογος δεν πρόκειται να κλείσει ! Θα συνεχίσει να υπάρχει και θα προσπαθεί πάντα να προωθήσει τους σκοπούς του.

Όσο για το "όλα γίνονται στην Αθήνα" για ρίξε μια ματιά εδώ :

http://www.aquarist.gr/PSFE/activities.htm
Έχουν γίνει και πολλές άλλες εκδηλώσεις εκτός Αθηνών που δεν αναφέρονται στο site.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-11-10, 12:46
Το avatar του χρήστη thgparas
thgparas Ο χρήστης thgparas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2008
Περιοχή: Μηλάκι-Εύβοια
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Καλημερα σε ολους,
Πραγματικα με στεναχωρει το θεμα αυτο με το κλεισιμο των γραφειων του συλλογου.Λαθος μου που δεν εκανα ανανεωση της ενγραφης μου στο συλογο μεχρι σημερα,ειχα αρκετα κολληματα και το παραμελλησα.Μεσα στην εβδομαδα ελπιζω να καταφερω να το κανω.
Χαιρομαι που πραγματικα ειμαι(ή ημουν) μελος αυτου συλογου.
Επειδη τεθηκε και θεμα επαρχιας,οπως μιλησε και ο Πανος για "Επαρχια της επαρχιας" για εμενα αυτη η φραση ειναι αντιπροσωπευτικη,αν σκεφτει κανεισ οτι για ενα και μονο αντιχλωριο πρεπει να παω στο ποιο κοντινο πετ που ειναι 50 χλμ μακρια,παρολαυτα γραφτικα στον συλογο γιατι με χαροποιει το γεγονος οτι ειμαι ενα κομματι μιας ομαδας που με βοηθησαν να κανω το 100αρι "τσιρκο" μου ενα πραγματικο ενυδρειο και να προχωρισω σε κατι μεγαλυτερο.
Πραγματικα χαιρομαι που υπαρχει ενας συλογος που αντιπρωσοπευει το χομπι μας.
Και μιλω για τον συλογο και οχι απλα για τα γρφεια γιατι πιστευω οτι αν κλεισουν τα γραφεια θα χαθει και ενα μεγαλο μερος του συλογου και αυτο θα παει πολυ πισω το χομπι μας.
Συγνωμη για το μεγεθος του ποστ,αλλα εχω τοσες σκεψεις στο μυαλο μου που δεν μπορω να τισ εκφρασω ολες.
Θοδωρης.
__________________
Πες μου ενα ψεμα ν'αποκοιμηθω...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-11-10, 12:47
Το avatar του χρήστη golf4470
golf4470 Ο χρήστης golf4470 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.471
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην golf4470
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
παρόλο που δεν θα μπορέσω να παρεβρεθώ μάλλον ποτε σε ενα καθότι όλα γίνονται στην Αθήνα.
Κανεις μεγαλο λαθος τα σεμιναρια δεν γινονται μονο Αθηνα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-11-10, 12:50
Το avatar του χρήστη spiros06
spiros06 Ο χρήστης spiros06 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Αθήνα(Κυψέλη)
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να γραφτεί κάποιος συγγενής ή φίλος σου αντί για εσένα
αυτο κανω τωρα.ψηνω τον πατερα μου!
__________________
Κι όμως κινείται!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-11-10, 12:55
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Εγω με την πρωτη ευκαιρια θα κανω την εγγραφη.Απλα θα ηθελα να δω κινησεις του συλλογου και στην πατρα(βιοτοπικες καταδυσεις)!!!Οσο για επιλογη των δωρων (χωρις να ειμαι γνωστης της καταστασης)απλα δεν μου στεκει στο μυαλο αφου οι λαχνοι κληρωνονται τυχαια!!!Πως θα γινε επιλογη των δωρων λοιπον?Δεν υπαρχει λογος να παρεξηγουμαστε, το μονο που μας δενει ειναι το χομπυ μας!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 21-11-10, 13:13
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kokos125 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα θα ηθελα να δω κινησεις του συλλογου και στην πατρα(βιοτοπικες καταδυσεις)!!!Ο
οι βιοτοπικες καταδυσεις εγιναν ΚΑΙ στην πατρα...και μαλιστα ημουν εκει!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγ καθότι όλα γίνονται στην Αθήνα.
φιλε τσουμ ..οι βιοτοπικες καταδυσεις...ξεκινησαν απο Αλεξανδρουπολη..μια απο τις πιο ακριτικες πολεις...συνεχιστηκαν θεσσαλονικη και πατρα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τα γραφεία μας ξανάνοιξαν! ΠΣΦΕ Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 6 14-11-09 15:53
Κλείσιμο φίλτρου greg84 Malawi 2 24-01-09 13:11
Διάθεση Νιτρικού Καλίου (ΚΝΟ3) από τα γραφεία του συλλόγου Liolios Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 0 27-03-06 15:21
Κλείσιμο CO2 το βράδυ Christodoulos Diamantidis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 9 23-12-04 09:47

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09958 seconds with 13 queries