Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Παραλία - Beach Bar

Παραλία - Beach Bar Συζητήσεις, Aνακοινώσεις, Oικολογία - Περιβάλλον, Ταξίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-04-10, 14:18
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Μην τ λες σε μενα 2 μαγαζια εχουμε
-------------------------
Απλα ειπαμε οτι ειναι ιδιορυθμος αλλα καλο παιδι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kokos125 : 15-04-10 στις 14:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 15-04-10, 14:19
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από almost Εμφάνιση μηνυμάτων
..Εγώ ξέρω ότι τους νέους πελάτες πρέπει να τους προσέχεις αλλιώς δεν θα έχεις πελάτες..

Προχθές Τρίτη κατέβηκα κέντρο το απόγευμα με το μηχανάκι. Όλα τα μαγαζιά, άδεια και στις γειτονιές οι καταστηματάρχες είχαν βγει στους δρόμους και τα έλεγαν μεταξύ τους.

Δεν είναι εύκολο κάποιος να περάσει για πρώτη φορά την πόρτα του μαγαζιού σου. Όταν το κάνει, πρέπει να το σεβαστείς.

Ακριβώς! Και να σκεφτείς ότι τα λεφτά που έδωσα δεξιά κι αριστερά για τον απαραίτητο εξοπλισμό για να είναι τα ζωντανά μου σε σωστές συνθήκες θα μπορούσε να τα έχει πάρει όλα αυτός! Είμαι φοιτητής και ζούσα με πατατάκια για να μπορέσω να δώσω τα λεφτά μου για τα ζώα που αγαπάω όταν έστηνα το ενυδρείο.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 15-04-10, 14:51
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kokos125 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα θελει να εκπεμπετε στο ιδιο μηκος κυματος.
Πραγματικα αν μπει καποιος που εκπεμπει στο ιδιο μηκος κυμματος τοτε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα μιλησουν κ αν κοιταχθουν κ αυτο ζητημα ειναι.

Αλλα οντως ο Θανασης ειναι ο πιο εμπειρος στην Πατρα κ με τις καλυτερες τιμες σε ψαρια αλλα κ σε ενυδρεια.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 16-04-10, 16:56
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kokos125 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο βασιλης ασχολειται με θαλασσινο αρκετα και η γυναικα του με γλυκου!Γνωση φιλικοτητα ενημερωση φυσιολογικες τιμες με τ κιλο και προπαντως ποικιλια σε ζουμια ψαρια αξεσουαρ φιλτρα εξωτερικα και φυσιολογικες τιμες.Εμεις οι πατρινοι πρεπει να στηριξουμε τετοιες προσπαθειες γτ πρεπει να υπαρξει επιτελους ενα μαγαζι ΣΩΣΤΟ.
Πέρασα από εκεί σήμερα, ο τύπος βγάζει μια απίστευτη ηρεμία.
Πολύ καλό παιδί, ελπίζω το μαγαζί να μην τον χαλάσει και να συνεχίσει να έχει την νοοτροπία του χομπίστα που έχει σήμερα.

Μράβο του!
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 16-04-10, 17:23
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Ας πανε και αλλοι πατρινοι να μας πουνε την αποψη τους.Ργω δεν ξανα ψωνισα απο αλλο μαγαζι παντως.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 16-04-10, 17:24
sak Ο χρήστης sak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2004
Περιοχή: patra
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

Που ειναι ρε παιδια αυτο στην κορινθου που λετε.
Εχω χασει επεισοδια μου φαινεται!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 16-04-10, 17:26
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Κορινθου 1 στο δεξιο μερος μετα το συνεργει της σιτροεν στο περιπτερο
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 16-04-10, 17:27
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Είναι Κορίνθου και Αγίας Σοφίας πίσω από το περίπτερο, δίπλα από την καφετέρια στη γωνία.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 16-04-10, 17:36
sak Ο χρήστης sak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2004
Περιοχή: patra
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

Ευχαριστιομαστε!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 18-07-10, 20:22
Το avatar του χρήστη 6981giwrgos
6981giwrgos Ο χρήστης 6981giwrgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 487
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από almost Εμφάνιση μηνυμάτων



Και το Water inn έχει 3πλάσιες από Γερμανία.
Και αν σκευτείς ότι και ο Γερμανός κερδίζει, καταλαβαίνεις..


μηπως μπωρεισ να δοσεισ καποια διευθινση στο ιντερνετ?
__________________
φιλικα Γιωργος...



ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΡΕΣΕΙ..
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 19-07-10, 13:13
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6981giwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως μπωρεισ να δοσεισ καποια διευθινση στο ιντερνετ?
Αν εννοείς στη Γερμανία: www.aquaristic.net

Πολύ φθηνός (σε σχέση με Ελλάδα), αξιόπιστος αλλά λίγο αργός.
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 18-10-10, 12:17
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Για πείτε παιδιά;¶λλαξε τιποτα μετά από μερικούς μήνες στα πετ σοπ της πόλης μας;
Για πείτε τις τελευταίες σας εντυπώσεις;
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 19-10-10, 16:16
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Ο πατρεως προς το χειροτερο πιστευω λογο κρισης και ο κορινθου1 1 2 ευρω πανω σε πραγματα απο τον πατρεως.Δυστυχως δεν βλεπω προοπτικη εξελιξης γιατι απλα εχει φυγει η διαθεση και σε βλεπουν μονο ως ενα ματσο λεφτα με ποδια.Εγω σαν hobbyστας εκοψα ΟΛΑ τα ψωνια μου απο πατρα και πλεον δουλευω μονο τον osmosis.Ειναι ο μονος που ισως εκτιμησει το ευρω που του δινεις και εχεις πολυ καλη εξυπηρετηση ψωνισεις δεν ψωνισεις!!!Εσεις πως τα βλεπετε?
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 19-10-10, 18:47
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Ο πατρεως(οπως ειπες κ εσυ) τα εχει αυξησει λιγο αλλα κ παλι ειναι ο πιο φθηνος της πολης.
Κ φυσικα κανενας δεν συγκρινεται με τα e-shop εκτος απο τον Κορινθου που εχει εξοπλισμους σε τιμες e-shop.
Με λιγα λογια τα ιδια κ χειροτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 19-10-10, 19:17
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Πλεον τα πραγματα καταντησαν γελοια ως προς τις τιμες.Αν δεις τιμες σε θαλλασινα ειδικα θα βαλεις τα γελοια!!!!!!Οσο για εξοπλισμους και γενικα ζωντανα ας ειναι καλα το gab με τις αγγελιες του...Εγω το ξανα εγραψα στο προηγουμενο ποστ πλεον ψωνιζο μπλα μπλα μπλα μπλα(μην μας πουν οτι κιανουμε διαφημιση)...Ο πατρεως μονο και μονο ειναι ακομα ανοιχτος λογο οτι ειναι μονοπωλιο δηλαδη δεν υπαρχεις αλλος με τετοια γκαμα.Τι γκαμα δηλαδη οτι μας ειναι πλεον απαραιτητο....Εγω νιωθω πολυ 'χαζος' οταν τα σκαω απο αναγκη και δεν εχω που αλλου να παω να στηριξω εναν ανθρωπο ο οποιος το κανεις και το χαιρεται ρε παιδι μου.Τι να πω δεν ξερω...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 21-08-11, 20:11
Το avatar του χρήστη IoannisV
IoannisV Ο χρήστης IoannisV δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-08-2011
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Πώς είναι τα πράγματα σήμερα,ξέρει κανείς ?
Επισκέφτηκα αυτόν στην Αγιά μιας και μένω εκεί κοντά χθες Σάββατο,πήγα έριξα μια ματιά κάτω στα ενυδρεία (για αγορά),το αφεντικό έλειπε,το παιδί εκεί που ρώτησα είχε μεσάνυχτα απογοητεύτηκα και έφυγα.
Μόνη λύση από ότι βλέπω τώρα Αθήνα (δυστυχώς για την τοπική αγορά).
Προσωπική μου άποψη,η αγορά στη Πάτρα δεν είναι ώριμη ακόμα γιατί δεν έχουν δώσει την απαραίτητη σημασία που χρειάζεται αυτό το χόμπι.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 23-08-11, 13:46
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Δεν εχει αλλαξει κατι.Οπου κ αν πας θα πρεπει να ξερεις ακριβως τι θελεις κ παντα να κανεις συγκριση με τα αλλα πετσοπ.
Ο Βασιλης στην Κορινθου εχει καποια πραγματα που ειναι πιο φθηνα κ απο την Αθηνα.Αλλα κ παλι θελει ερευνα αγορας.Αν θελεις μεγαλη παραγγελια ομως,η Αθηνα πιστευω ειναι μονοδρομος.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 23-08-11, 16:10
Το avatar του χρήστη vaska
vaska Ο χρήστης vaska δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-06-2011
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παιδιά θα πω κι εγώ κάτι γενικό και όχι για κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί, που όλοι πρέπει να το έχουμε στο βάθος του μυαλού μας. Μου αρέσει και πρέπει να στηρίζω την τοπική αγορά αλλά από την άλλη δεν υπάρχουν L7 για πέταμα. Να λοιπόν τι κάνω εγώ γενικά. Κατ' αρχήν ξέρω τι θέλω να πάρω, κάνω μιά έρευνα για τις τιμές που παίζουν στο internet και μετά κάνω επίσκεψη στα τοπικά μαγαζιά. Αν η διαφορά δεν είναι μεγάλη, προτιμώ να το αγοράσω από το τοπικό μαγαζί γιατί έτσι κάποια από τα χρήματα που θα δώσω θα γυρίσουν με κάποιον τρόπο σε μένα, αν η διαφορά είναι μεγάλη του το λέω ότι δηλ το συγκεκριμένο μπιχλιμπίδι το έχω βρει τόσο, αν κατεβάσει την τιμή όλα καλά αν όχι τότε ψωνίζω από internet. Για παράδειγμα όπου κι αν ρώτησα για το ενυδρείο που αγόρασα η χαμηλότερη τιμή ήταν 600 ευρουλάκια + μεταφορικά. Το πήρα από Πάτρα 620 τελική και μάλιστα μου είπε ότι είχε την δυνατότητα να του τα δώσω μισά μισά, αλλά όταν μια αεραντλία την βρίσκω στο net 33 ευρώ και στην Πάτρα όλοι μου λένε από 55 έως κι 79 για την ίδια, θα προτιμήσω net.

Σε γενικές γραμμές φροντίζω να ψωνίζω από την τοπική αγορά όσο αυτό δεν κάνει ζημιά ή τουλάχιστον μεγάλη ζημιά στην τσέπη μου.

Υπάρχει όμως και ο αντίποδας πχ: Σήμερα μπήκε ένας Πονηρόμπαρμπας στο μαγαζί μου και ζήτησε πληροφορίες για κάποιο από τα Ελικοπτεράκια που έχω. Με τα πολλά αυτό που του άρεσε έκανε 150 ευρώ και του έδινα και δώρο 2 ακόμη μπαταρίες αξίας 20 ευρώ, ένα σετ blades αξίας 12 ευρώ και 8 αλκαλικές ΑΑ για το R/C αξίας 6 ευρώ. Αφού με παρακάλεσε να του κάνω καλύτερη τιμή και να πάρει και τα δώρα του είπα ότι καλύτερο μπορούσα 140 ¤. Βγάζει λοιπόν ο τύπος 120 ¤ και μου τ' ακουμπάει στο ταμείο, με περίσσια μαγκιά και μου λέει το Θεϊκό "Φίλε αυτά θα πάρεις γιατί το ελικοπτεράκι το έχω δει αλλού και μου το αφήνουν 120."
Του εξήγησα ευγενικά ότι αυτό που λέει δεν γίνεται μιας κι εγώ κάνω εισαγωγή τη συγκεκριμένη μάρκα, αλλά ακόμα κι αν μπορούσα να του το αφήσω 120, δεν θα το έκανα γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος του. Μάζεψα λοιπόν τα χρήματα που μου πέταξε στο ταμείο, τα δίπλωσα ωραία ωραία και τον έστειλα να κάνει τον πονηρό αλλού. Μετά από 1 ώρα περίπου ξαναήρθε και μου είπε οκ θα το πάρει αλλά θέλει πρώτα να το πετάξει ο ίδιος.
Του είπα να κάτσει και πήρα το ελικοπτεράκι, έβαλα φορτισμένη μπαταρία το σήκωσα και του έκανα "αιώρηση" μέσα στο μαγαζί. ¶φωνος ο Μπάρμπας. Πάω να το βάλω στο κουτί του και μου λέει, εγώ δεν θα το πετάξω?????

Αφού το αγοράσετε, πηγαίνετε στο σπίτι σας και πετάξτε εκεί του είπα, εγώ το σήκωσα να δείτε ότι δουλεύει. Τώρα εσείς που δεν το έχετε ξανακάνει, αφού το αγοράσετε μπορείτε να το κάνετε ότι θέλετε.

πληρώνει λοιπόν με μαγκιά, παίρνει ο πιλότος το χειριστήριο, κουμπώνει και την μπαταρία, τραβάει τέρμα το στικ του γκαζιού,ΤΑΒΑΝΙ το ελικόπτερο να σβουρίζει σαν δαιμονισμένο. Αφού το έκανε πουτ@να, έσπασε και μια λάμπα φθορισμού, μάζεψε ότι έμεινε από το στροφείο, πήρε και το ελικοπτεράκι το έβαλε στο κουτί του και όπου φύγει φύγει. Η κόρη μου είναι 7 χρονών και ήταν μπροστά στο περιστατικό, τρόμαξα να την κάνω να πάψει να γελάει.

Με αυτό θέλω να πω ότι καμιά φορά πρέπει να βλέπουμε και την δικιά μας την συμπεριφορά πριν χαρακτηρίσουμε κάποιον "κακό επαγγελματία".

Ελπίζω να μην κούρασα.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 23-08-11, 17:48
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

χαχαχαχα, παλι καλα που δεν σας το γρεμισε το μαγαζι , πηστευω πηρε κανα Lama , γιατι αν επερνε μεγαλυτερο οχι λαμπα δεν θα μενε ......
Πρεπει λοιπον να ξερουμε και μεις πριν χαρακτηρισουμε κακο επαγελματια καποιον , αν παρουμε ψαρια και δεν εχουμε ιδεα και τα χασουμε θα παμε στο πετ και θα του πουμε τι ψαρια μου δωσες ρε κυριε .... ουτε μια μερα δεν εζησαν !!
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 27-11-11, 22:02
filebox Ο χρήστης filebox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Πήγα πρόσφατα στον τύπο στην Πατρέως και πέρα από την ενοχλητική συμπεριφορά του (σε αγνοεί και όταν τελικά σου μιλάει είναι σαν να σου κάνει χάρη) είδα δύο-τρία πράγματα που δεν μου άρεσαν.

Πρώτον έχει κάτι ποτηράκια σαμπάνιας με χρωματιστή άμμο στον πάτο και μονομάχους μέσα οι οποίοι είναι εμφανώς ταλαιπωρημένοι αν όχι έτοιμοι να ψοφήσουν. Τα ψάρια είναι τόσο στριμωγμένα που είναι ή με το κεφάλι προς τα κάτω ή προς τα πάνω και αδυνατούν να στρίψουν ή να κουνηθούν. Το ποτήρι δεν τα χωράει έστω να στέκονται ευθεία. Στα περίπου 8-10 ποτήρια τα 2 ψάρια ήταν ανάποδα και βαριανάσαιναν.

Τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω 1-2 ψάρια από μερικά που ξέρω ότι χρειάζονται schooling και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Τον ρώτησα μάλιστα μήπως πχ τα ζεμπράκια είναι γκρουπόψαρα και χρειάζεται να πάρω παραπάνω για να είναι άνετα και επέμεινε πως δεν χρειάζεται.

Μάλιστα σε έναν άλλο πελάτη που πέτυχα την ώρα που διάλεγε ψάρια πούλησε γύρω στα 5-10 διαφορετικά ψάρια από 1-2 κάθε είδος για ένα ενυδρείο 10-15 λίτρα που το πήρε αγκαλιά φεύγοντας.

Φαντάζομαι πως σε όσους δείξουν ότι ξέρουν ή τους ξέρει ήδη φέρεται διαφορετικά για να τον προτείνουν άτομα από εδώ. Προφανώς είναι επαγγελματίας και θέλει να πουλήσει αλλά αν αυτός είναι ότι καλύτερο έχουμε στην Πάτρα την πατήσαμε...
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 28-11-11, 23:59
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Πλεον εχει χαλασει πολυ....
Μαλλον λογο κρισης προσπαθει να πουλησει οτι μπορει.
Για τους μονομαχους που λες,τα ποτηρακια τα εχει βαλει τον τελευταιο καιρο κ μαλιστα κατω απο την λαμπα του reef.Το γαμωτο ειναι οτι διπλα εχει μια κατασκευη για μονομαχους,που χωραει παρα πολλους,την οποια πλεον εχει παψει να την χρησιμοποιει.
Επισης,εχω ακουσει τελευταια πολλα παραπονα για τα ψαρια του....
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 29-11-11, 21:28
Το avatar του χρήστη IoannisV
IoannisV Ο χρήστης IoannisV δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-08-2011
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από filebox Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαντάζομαι πως σε όσους δείξουν ότι ξέρουν ή τους ξέρει ήδη φέρεται διαφορετικά για να τον προτείνουν άτομα από εδώ.
Μακριά από αυτόν,έτσι όπως τα λες είναι φιλαράκι ,ψάχνει για άσχετους να πουλήσει ότι να 'ναι.Δε πάει να κλείσει το ρημάδι του,αυτός μυαλό δεν βάζει...
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 30-11-11, 00:08
gianni zym Ο χρήστης gianni zym δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-08-2010
Περιοχή: αγρινιο
Μηνύματα: 163
Προεπιλογή

και ο άλλος κοντά στην είσοδο- γήπεδο έχει κάτω ένα δίσκο με πτερύγια αντάρα και λέει ότι θέλει 170-180 ευρώ;
θεραπεία καμία.
έχει χαθεί η μπάλα, μάλλον την πήραν στο γήπεδο.
4,5 ευρώ η μικρή συσκευασία wool.
τι να πεις...
ούτε για βόλτα δεν είναι.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 03-03-12, 18:07
Το avatar του χρήστη sakis_patra
sakis_patra Ο χρήστης sakis_patra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-02-2012
Περιοχή: patra
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Βρηκα τυχαια αυτο το μυνημα κ σαν πατρινος ειπα να πω κ εγω την γνωμη μου.Με το ενυδρειο ασχοληθηκα πρωτη φορα το 2007 με το πρωτο μου εξηνταρι.Κ ετσι εχω γυρισει σχεδον ολα τα καταστηματα της πατρας.Θα τα παρω απο την αρχη εκφραζοντας την προσωπικημου αποψη.Ο τυπος που εχει καταστημα στην πατρεως ειναι αντιπαθητικος κ αντιεπαγγελματιας με τον τροπο που συμπεριφερεται στους πελατες.Σου δινει παντα την εντυπωση οτι βαριεται κ θα σου πουλησει οτι ζητησεις χωρις να ρωτησει τι ενυδρειο εχεις ,ψαρια κτλ.
Πετσοπ με γνωσεις εχει ο αγγελος στην αρατου ο οποιος ασχοληται χρονια με τα ενυδρεια αλλα οι τιμες του ειναι τσιμπιμενες.
Στο καταστημα στην αγυια πηγα πριν κανα 2 βδομαδες και ενω εντυπωσιαστικα με τον χωρο στο υπογειο για τα ενυδρεια με φρικαραν οι τιμες.Δεν λεω παραπανω οσοι περασετε θα τις δειτε.
Ο βασιλης στην κορινθου δεν ξερω τι τιμες εχει κ αν εχει ποικιλια αλλα τον ξερω προσωπικα και το παιδι ειναι πρωτα χομπυστας και μετα επαγγελματιας αλλα η ειδικοτητα του ειναι στα ερπετα.
Το πετ σοπ στα ψηλαλωνια (απεναντι απο την πιατσα των ταξι) που το δουλευει μια κοπελα εχει μικρη ποικηλια σε ενυδρειακα αλλα καλες τιμες αν κ η κοπελα που το εχει δεν γνωριζει κ τοσα πολλα.
Επισης το καταστημα στην ακρωτηριου ειναι πολυ ακριβο κ οι ιδιοκτητες σε εξυπηρετουν οποτε θελουν κ δεν δισταζουν να πουλησουν οτι ναναι αν σε βρουν απειρο.
Κ τελος ΜΑΚΡΙΑ απο το πετ σοπ στην γουναρη.Ο τυπος ειναι αγενεστατος και αντιεπαγγελματιας.
Συνοψιζοντας η αγορα απο το νετ ειναι ισως μονοδρομος για οσουν μπορουν να το κανουν.Για εμενα η καλυτερη λυση ειναι η ανακυκλωση και οι αγγελιες μεταξυ των μελων των φορουμ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Συναντηση στην Πατρα.... Takis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 22 26-03-07 22:17

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07728 seconds with 15 queries