Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-02-11, 15:48
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

λοιπον δειτε ο λινκ και θα ηθελα καποιον απο το προεδριο του ΠΣΦΕ να σχολιασει http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=45958 Δηλαδη αυξανουμε την συνδρομη και δεν αιτιολογουμε γιατι?δηλωνουμε οτι τα σεμιναρια θα ειναι δωρεαν για τα μελη αλλα θα εχουμε και το δικαιωμα να γραφτουμε εκεινη την ωρα εαν θελουμε να παρακολουθησουμε δωρεαν το σεμιναριο.Καταπλικτικο 50ευρω εισητηριο για ενα σεμιναριο εεεε να ειμαστε λιγο ρεαλιστες ρε παιδια. δεν θα μπω σε παραπανω λογια απο το πληκτρολογιο γιατι ειναι πολλα αυτα που εχω να πω και να προτινω στην αλλη συνατηση ομως θα τα φερω σε συζητηση
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-02-11, 15:54
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Η δυνατότητα εγγραφής, δεν σημαίνει ότι η είσοδος θα ήταν 50 ευρώ.

Μπορεί κάλλιστα η είσοδος να ήταν ας πούμε 10 ευρώ για το σεμινάριο, αλλά αν γραφόταν κάποιος εκείνη την στιγμή, δεν θα πλήρωνε για το σεμινάριο.

Κοινώς, θα ήταν τα 10 του σεμιναρίου και τα άλλα 40 ως εγγραφή........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-02-11, 16:31
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

είναι ευνόητο ότι όλοι θα προτιμούσαμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. πρακτικά όμως αυτό είναι αδύνατον.

όλα αυτά τα χρόνια η λογική του συλλόγου ήταν, όλα ελεύθερα και δωρεάν. σωστή για μένα λογική, μιας και ζούμε στην Ελλάδα. στη μόνη χώρα που υπάρχει η λέξη φιλότιμο. κάνεις δλδ πράγματα και περιμένεις μια σχετική ανταπόκριση για να μπορέσεις να κάνεις ακόμα περισσότερα.

η ποιο πρόσφατη διοργάνωση του συλλόγου ήταν οι Βιοτοπικες Καταδύσεις. ποια ήταν η ανταπόδοση? τι πήρε ο σύλλογος από αυτά που έδωσε για να μπορέσει να κάνει το επόμενο βήμα? με μπράβο και συγχαρητήρια δεν γίνεται δυστυχώς το επόμενο βήμα.
και να μέναμε μόνο στα μπράβο και στα συγχαρητήρια καλά θα ήταν.

από την άλλη έχεις κάποια μέλη τα οποία επί σειρά ετών βλέπουν ότι όλα γίνονται ελεύθερα προς όλους και δικαίως αναρωτιούνται. γιατί να συνεχίσω να είμαι μέλος? το ίδιο βλέπουν και αυτοί που δεν είναι μέλη. γιατί να γραφτώ αφού σαν μέλος δεν έχω να λαμβάνω κάτι παραπάνω?

και η ερώτηση λοιπόν είναι, πως μπορεί ο σύλλογος να συνεχίσει?

σε όλα ελεύθερα και δωρεάν χωρίς να υπάρχει ανταπόδοση και να έχει και τα μέλη του δυσαρεστημένα? ή

αφού έτσι και αλλιώς δεν περιμένει ανταπόδοση, τουλάχιστον να δώσει αξία στη συνδρομή των μελών του?

για μένα είναι μονόδρομος το δεύτερο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-02-11, 17:57
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Δε νομιζω οτι εχουμε την ιδια λογικη....Ας περιμενουν ολοι τοτε, ποτε θα κανει εκδηλωση ο συλλογος που θα ειναι δωρεαν για τα μελη για να κανουν εγγραφη....
Λαθος..
Ο συλλογος ειναι τα μελη του κι οσο αυτα ειναι πολλα ειναι δυνατος,οσο λιγοστευουν τοσο και θα σβηνει, ακομη και σαν ιδεα....
Το οτι καποιοι εδω μεσα μεταφερουμε το τι κυκλοφορει εξω στον κοσμο προσωπικα με στεναχωρει που μερικοι δεν το βλεπουν ....
Κομητες που θα θελησουν να κανουν εγγραφη παντα θα υπαρχουν, ποσοι ομως θα μεινουν και θα γινουν ενα σωμα αυτο δε ξερω...
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-02-11, 17:16
ΑΝΔΡΕΑΣ Ο χρήστης ΑΝΔΡΕΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Σαν καινούργιος δεν έχω καταλάβει για ποια ακριβός συνδρομή αναφέρεστε, αλλά ότι και να είναι αν θέλω απλά να περνάω λίγο την ώρα μου θα έδινα 5-10 άντε 15 ευρώ με σκέψη , 50 με τίποτα. Αν όντος είναι για να παρακολουθήσω κάποια διάλεξη όπου και αναφέρθηκε, θα προτιμούσα να έχω την επιλογή με το να πληρώσω επιτόπου παρά τον εξαναγκασμό της συνδρομής , εκτός βέβαια αν προϋπάρχει το πρόγραψα των εκδηλώσεων και δώ ότι με συμφέρει και θέλω να το παρακολουθήσω όπου και ευχαρίστως θα καταβάλω 50 και 100 ευρώ.
Δεν αμφιβάλω για την συνεισφορά κανενός και ιδικά της GAB που όντος όταν ξεκίνησα το χόμπι πριν χρόνια με βοήθησε απίστευτα, αλλά τώρα σαν καινούργιος που ψάχνω απλά κάποιο φόρουμ για να πω δυο βλακείες και να μάθω δέκα πράγματα θα ήταν αποτρεπτικό να έχει συνδρομή και σεβαστού ποσού μάλιστα.( Αν είναι για το φόρουμ)
Οι εποχές είναι δύσκολες και είναι άδικο ξαφνικά να ξεχωρίσεις μέλη με μεγάλη παραγωγικότητα στο φόρουμ από κάποιον άσχετο σαν εμένα, που επειδή έχω χρήματα θα καταβάλω 50 € για να λέω ότι είμαι μέλος και τα παλιά παιδιά με 500 ή 2000 μηνύματα ξαφνικά να μένουν στην απέξω .
Απλά εκφράζω μια άποψη και δεν θέλω να θίξω ανθρώπους ή καταστάσεις και πιστεύω κάποια στιγμή να έχω την χαρά να σας συναντήσω σε κάποια εκδήλωση καφέ ή ότι άλλο οργανώνετε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-02-11, 17:25
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ανδρεα ειναι φυσικο να εχεις μπερδευτει λιγακι ...

Αλλο ειναι το Gab αλλο ειναι ο συλλογος! Δεν μιλαμε για συνδρομη στο Gab!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-02-11, 17:34
ΑΝΔΡΕΑΣ Ο χρήστης ΑΝΔΡΕΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανδρεα ειναι φυσικο να εχεις μπερδευτει λιγακι ...

Αλλο ειναι το Gab αλλο ειναι ο συλλογος! Δεν μιλαμε για συνδρομη στο Gab!!!
Από το ύφος μου κατάλαβες ότι κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου
Σκέψου ότι όπως μπερδεύτηκα εγώ , σαν νέος μπορεί να γίνει και με άλλους (με αρνητικές επιπτώσεις στο φόρουμ, ).
Τελικά για πού είναι
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-02-11, 18:18
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ας πω και εγω τη δικη μου αποψη ... σαν μελος του συλλογου νομιζω το δικαιουμαι!

Πρωτα απο ολα θα πρεπει να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους οσους με τη καλη τους διαθεση εχουν προαγει το χομπι μας σε πολυ πιο ανωτερα επιπεδα απο οτι περιμενα στην Ελλαδα!

Ειναι μεγαλη η συνδρομη? Ναι - ισως - μπορει! Τι γινεται με τη συνδρομη οσων σπαταλουν τον ελευθερο χρονο τους? Αν δειτε τις βιοτοπικες καταδυσεις και ποσο επαγγελματικη δουλεια εχει γινει στη συγκεντρωση του υλικου, στο μονταζ και σε ολο το "δεσιμο" που εχει γινει ... θα καταλαβετε οτι χρειαστηκε πολυς χρονος και κοπος να βγει αυτο το αποτελεσμα! Ποσο θα ζηταγε ενας επαγγελματιας να το κανει ολο αυτο? Πως πληρωνεται ο δημιουργος? Συνηθως με οτι χειροτερο γιατι στην Ελλαδα βρισκομαστε! Ολοι οσοι εχουν γραψει στο περιοδικο? Που διοργανωνουν ολες τις εκδηλωσεις και σεμιναρια του συλλογου?

Να σας πω εγω πως πληρωνονται βλεποντας ανθρωπους εδω και χρονια να πολεμουν τον συλλογο, αλλους να διαμαρτυρονται για τη συνδρομη, αλλους να λενε οτι ναναι! Αντι να σκυψουν το κεφαλι και να πανε σπιτακι τους ομως συνεχιζουν ακαθεκτοι!! Αυτο δε παει να πει οτι δε στεναχωριουνται!

Γνωμη μου και 10 ευρω να ηταν η συνδρομη δεν θα ηταν περισσοτερα τα μελη! Και επισης γνωμη μου ειναι οτι η ποιοτητα στα μελη ειναι ακομα πιο σημαντικη απο τη ποσοτητα!

Πραγματικα θα προτιμουσα να μην υπηρχε καθολου χρηματικη συνδρομη (ετσι και αλλιως δεν υπαρχει) αλλα ουσιαστικη συνδρομη! Με τη συνεργασια ολα μπορουν να γινουν θαυματα! Ετσι θα γινοντουσαν πολλα περισσοτερα ... Θα πρεπει να αλλαξει τελειως η νοοτροπια μας σε θεματα του συλλογου νομιζω ... Δεν ειναι δυνατον 5 ατομα να αναλαμβανουν πχ ενα σεμιναριο και μετα ολοι να καθονται στη καρεκλα και να παρακολουθουν! Αν ο καθενας εβαζε τη δικη του καρεκλα και καθοταν (και μετα τη ξαναεπερνε) , αν ολοι βοηθουσαν με το τροπο τους τοτε θα βλεπατε συχνες εκδηλωσεις και δε θα "καταπιεζονταν" μονο λιγοι (λες και ειναι υποχρεωμενοι)!!

Ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω, χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθεση με καποιο τολμω να πω οτι το προβλημα ειναι στη νοοτροπια του Ελληνα η οποια ειναι: πληρωνω και τα θελω ολα στο πιατο! Θα προτιμουσα να μη πληρωνεις και να βοηθας πρακτικα (ουσιαστικη συνδρομη και οχι μονο χρηματικη) ... ΦΥΣΙΚΑ χωρις χρημα δε γινεται αλλα δε νομιζω πως εκει ειναι το μοναδικο θεμα του συλλογου γιατι αν υπαρχουν αγνες προθεσεις το χρημα ... βρισκεται!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-02-11, 19:54
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας πω και εγω τη δικη μου αποψη ... σαν μελος του συλλογου νομιζω το δικαιουμαι!

Πρωτα απο ολα θα πρεπει να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους οσους με τη καλη τους διαθεση εχουν προαγει το χομπι μας σε πολυ πιο ανωτερα επιπεδα απο οτι περιμενα στην Ελλαδα!

Ειναι μεγαλη η συνδρομη? Ναι - ισως - μπορει! Τι γινεται με τη συνδρομη οσων σπαταλουν τον ελευθερο χρονο τους? Αν δειτε τις βιοτοπικες καταδυσεις και ποσο επαγγελματικη δουλεια εχει γινει στη συγκεντρωση του υλικου, στο μονταζ και σε ολο το "δεσιμο" που εχει γινει ... θα καταλαβετε οτι χρειαστηκε πολυς χρονος και κοπος να βγει αυτο το αποτελεσμα! Ποσο θα ζηταγε ενας επαγγελματιας να το κανει ολο αυτο? Πως πληρωνεται ο δημιουργος? Συνηθως με οτι χειροτερο γιατι στην Ελλαδα βρισκομαστε! Ολοι οσοι εχουν γραψει στο περιοδικο? Που διοργανωνουν ολες τις εκδηλωσεις και σεμιναρια του συλλογου?

Να σας πω εγω πως πληρωνονται βλεποντας ανθρωπους εδω και χρονια να πολεμουν τον συλλογο, αλλους να διαμαρτυρονται για τη συνδρομη, αλλους να λενε οτι ναναι! Αντι να σκυψουν το κεφαλι και να πανε σπιτακι τους ομως συνεχιζουν ακαθεκτοι!! Αυτο δε παει να πει οτι δε στεναχωριουνται!

Γνωμη μου και 10 ευρω να ηταν η συνδρομη δεν θα ηταν περισσοτερα τα μελη! Και επισης γνωμη μου ειναι οτι η ποιοτητα στα μελη ειναι ακομα πιο σημαντικη απο τη ποσοτητα!

Πραγματικα θα προτιμουσα να μην υπηρχε καθολου χρηματικη συνδρομη (ετσι και αλλιως δεν υπαρχει) αλλα ουσιαστικη συνδρομη! Με τη συνεργασια ολα μπορουν να γινουν θαυματα! Ετσι θα γινοντουσαν πολλα περισσοτερα ... Θα πρεπει να αλλαξει τελειως η νοοτροπια μας σε θεματα του συλλογου νομιζω ... Δεν ειναι δυνατον 5 ατομα να αναλαμβανουν πχ ενα σεμιναριο και μετα ολοι να καθονται στη καρεκλα και να παρακολουθουν! Αν ο καθενας εβαζε τη δικη του καρεκλα και καθοταν (και μετα τη ξαναεπερνε) , αν ολοι βοηθουσαν με το τροπο τους τοτε θα βλεπατε συχνες εκδηλωσεις και δε θα "καταπιεζονταν" μονο λιγοι (λες και ειναι υποχρεωμενοι)!!

Ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω, χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθεση με καποιο τολμω να πω οτι το προβλημα ειναι στη νοοτροπια του Ελληνα η οποια ειναι: πληρωνω και τα θελω ολα στο πιατο! Θα προτιμουσα να μη πληρωνεις και να βοηθας πρακτικα (ουσιαστικη συνδρομη και οχι μονο χρηματικη) ... ΦΥΣΙΚΑ χωρις χρημα δε γινεται αλλα δε νομιζω πως εκει ειναι το μοναδικο θεμα του συλλογου γιατι αν υπαρχουν αγνες προθεσεις το χρημα ... βρισκεται!!!
Με βρίσκει εντελώς αντίθετο η λογική σου.

Ναι είναι μεγάλη η συνδρομή.
Ναι με 10 ευρώ θα ήταν περισσότερα τα μέλη.

Τουλάχιστον έγινε έμεση παραδοχή ότι προτιμάτε την ποιότητα από την ποσότητα,,,ότι και να σημαίνει αυτό.
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-02-11, 20:41
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή

Λοιπόν.... μόλις έκανα και τον απαραίτητο καφέ ώστε να έχω και μια βοήθεια ώστε τα γραφούμενα να μπουν σε μια τάξη και να μην δημιουργηθούν "εύκολα" παρεξηγήσεις... ως γνωστόν, ο γραπτός λόγος πέρα από το ότι μένει, στερείται της οπτικής επαφής με τον άλλον, ώστε να είσαι σίγουρος 1000% για το τι εννοεί με αυτό που λέει...

Προσωπικά, πρώτα βρήκα τον GAB και μετά τον ΠΣΦΕ. Μετά έμαθα, μέσα από τον GAB, τον Σύλλογο και η αλήθεια είναι ότι ήθελα να γραφώ.

Αλλά....

Μου θυμίζει η όλη ιστορία, μια άλλη παλιά ιστορία... Παλιό μου βίτσιο η συλλογή (τηλε)καρτών... σε μια ΔΕΘ είχε προσφορά ο ΠΑΟΚ σε τηλεκάρτες, συμπλήρωσα μια αίτηση και μου ήρθε στο γραφείο ένας τύπος για να πάρω διαρκείας τα οποία κάναν 150 ευρώ... και του λέω, οκ στα δίνω, τι θα έχω? καθισματάκι? ασφαλή χώρο πάρκιν? περιοδικό με αναλύσεις του αγώνα και της προϊστορίας αγώνων? εκπτωτική κάρτα μέλους? αυτό? εκείνο? το άλλο? και μου απαντάει.... μα ΠΑΟΚ είμαστε, δεν είμαστε Μπαρτσελόνα...

Κακά τα ψέμματα, παντού και πάντα υπάρχουν ανταποδοτικά οφέλη. Πάντα έχουν γίνει πραγματα πριν από εμάς (για εμάς) και πάντα θα γίνονται πράγματα μετά από εμάς (για εμάς ή/και για τους επόμενους).

Κανείς δεν ακυρώνει τις προσπάθειες που έχουν γίνει. Ίσα ισα, αν δεν είχαν γίνει, δεν θα είμασταν εδώ. Και ίσα ίσα θα πρέπει να γίνουν και άλλα για να είμαστε εδώ, και όχι μόνο εμείς, αλλά και άλλοι.

Η συνδρομή είναι φτηνή ή ακριβή? Υπεισέρχονται πολλές παράμετροι.
Σε σχέση με την προηγούμενη, είναι πανάκριβη.
Σε σχέση με την προηγούμενη και μεσούσης της κρίσης, ξεφεύγει κατά πολύ.
Σε σχέση με το τι θέλει ο Σύλλογος από τα υπάρχοντα ή/και τα μελλοντικά του μέλη, είναι απλά plain mathematics. 10-15-20 ευρώ τον χρόνο τα δίνεις άνετα, τα δίνουν πολλά άτομα άνετα. 50 ευρώ θα τα δώσουν ελάχιστοι.

Προσωπικά, μου φαίνεται ακριβή.

Φαντάζομαι και θέλω να ελπίζω πως σκοπός και στόχος του ΠΣΦΕ είναι η διάδοση της ενυδρειοφιλίας σε ολοένα και περισσότερους. Ήμουν χθες και σήμερα το πρωί στο σταντ. 10 τουλάχιστον άτομα ρωτούσαν για τις διαδικασίες εγγραφής και το κόστος. Στο άκουσμα της τιμής, έφυγαν... Δυστυχώς, δεν τους ρώτησα ποια θα θεωρούσαν ως λογική τιμή.
Προσωπική μου άποψη, είναι αυτό που έχει αναφερθεί και από άλλους συγχομπίστες... Πιο εύκολα βρίσκεις 40 άτομα να δώσουν από 10 ευρώ, παρά 8 άτομα να δώσουν από 50 ευρώ.

Όσο και να κοστίσει όμως η συνδρομή, το θέμα είναι το τι προνόμια θα έχει το κάθε μέλος του ΠΣΦΕ.
- Θα έχει πρόσβαση σε συγκεκριμένες πληροφορίες του ΠΣΦΕ?
- Θα έχει κάρτα μέλους του ΠΣΦΕ?
- Θα έχει προσκλησεις σε συγκεκριμένες εκδηλώσεις, στο εσωτερικό ή στο εξωτερικό σε προνομιακές τιμές, μέσω του ΠΣΦΕ?
- Θα υπάρχει κάποιο ενημερωτικό υλικό του ΠΣΦΕ? (δεν είναι ανάγκη να είναι σε ιλλουστρασιόν χαρτί, σημασία δεν έχει το περιτύλιγμα αλλά το δώρο)
- Θα μπορέσει να συμμετέχει σε ομάδες εργασίας μέσα στο Σύλλογο

Πιθανώς να κάνω και λάθος, αλλά κανένα από τα παραπάνω δεν έχει γίνει, για οποιονδήποτε λόγο.

Κάπου πρέπει να τελειώσω το λογύδριο. Δεν μηδενίζω το τι είχε γίνει. Το ανέφερα και παραπάνω... "Κανείς δεν ακυρώνει τις προσπάθειες που έχουν γίνει. Ίσα ισα, αν δεν είχαν γίνει, δεν θα είμασταν εδώ. Και ίσα ίσα θα πρέπει να γίνουν και άλλα για να είμαστε εδώ, και όχι μόνο εμείς, αλλά και άλλοι."
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 04-02-11, 22:26
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Τουλάχιστον έγινε έμεση παραδοχή ότι προτιμάτε την ποιότητα από την ποσότητα,,,ότι και να σημαίνει αυτό.
Προτιμαω (σαν μελος λεω τη γνωμη μου και δεν αντιπροσωπευω τον Συλλογο αλλα μονο τον εαυτο μου)... τι να κανω 5 συμμετοχες με 10 ευρω που θα ειναι για ενα χρονο ... αντι για μια (με 50 ευρω) και να ειναι μονιμα!!!

Στα αλλα που εγραψα δε θα εχω απαντηση? Σε τι εισαι αντιθετος? Να τσακιζονται 5-6 ατομα για να απολαμβανουν τα αλλα και να τα ακουνε και απο πανω? Γιατι αυτο γινεται συνηθως ... θελουμε αλλαγες αλλα αυτο θα γινει αν αλλαξουμε πρωτα τους εαυτους μας!!

Οσο για την ανταποδωση ... προσωπικα τα χρηματα που εδωσα αν σπαταληθουν σε καποιο σεμιναριο σε αλλη πολη της Ελλαδας και στην Αθηνα δε γινει κατι ... ΔΕ με νοιαζει ... αρκει που ξερω οτι ειναι για καλο σκοπο ...

Να μαθουμε να δινουμε .... και οχι μονο να ζηταμε .... ειδικα απο ενα συλλογο -αν θελουμε να παει μπροστα- και παει εξαιτιας αυτων των ανθρωπων που περιεγραψα παραπανω!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-02-11, 22:28
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Προτιμαω (σαν μελος λεω τη γνωμη μου και δεν αντιπροσωπευω τον Συλλογο αλλα μονο τον εαυτο μου)... τι να κανω 50 συμμετοχες με 10 ευρω που θα ειναι για ενα χρονο ... αντι για μια (με 50 ευρω) και να ειναι μονιμα!!!
Δηλαδή η συνδρομή των 50 ευρώ είναι εφ' όρου ζωής?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-02-11, 15:56
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Να διευκρινησω οτι το συγκεκριμενο σεμιναριο, 6/2/2011, στα πλαισια της ζωοτεχνιας ειναι δωρεαν εισοδος για ολους, επειδη προκειται για συνδιοργανωση με την HELEXPO.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περί αναπαραγωγής... Maverick Αναπαραγωγή 39 08-11-19 01:02
Περί ξύλων... panos1972 Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 11 08-12-09 09:43
Περί άμμου.... Tkagem DIY . Φτιάχτο μόνος σου 11 23-09-06 09:21
Περί του Π.Σ.Φ.Ε. Tolis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 9 31-07-03 02:45
Περί λιπασμάτων Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 10-12-02 19:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08547 seconds with 14 queries