Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Εξοπλισμός Θαλασσινού νερού > Λοιπός εξοπλισμός

Λοιπός εξοπλισμός Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 30-09-09, 01:04
Το avatar του χρήστη aquarius
aquarius Ο χρήστης aquarius δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή GHL Profilux aquarium controller

Ανοίγω αυτό το θέμα για να μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και εμπειρίες πάνω στους συγκεκριμμένους controllers.

Σε πρώτη φάση καλό θα ήταν όσοι χρησιμοποιούμε το Profilux, να γνωριστούμε σιγά-σιγά και να αρχίσουμε να μοιραζόμαστε τις εντυπώσεις μας αλλά και το πώς το χρησιμοποιούμε και για ποιές χρήσεις. Προσωπικά έχω αρκετά πράγματα που θέλω να παρουσιάσω και βρήκα την κατάλληλη ευκαιρία!

Μέσα από το θέμα του φίλου Μάριου "Η ιστορία ενός υφάλου", βρήκα ότι Profilux έχει και ο φίλος Κώστας (madfdg). Όμως για να μή "κανιβαλίσουμε" το θέμα του φίλου Μάριου, αλλά και για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω, απαντώ στην ερώτηση του Κώστα από αυτό το νήμα:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madfdg Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν κάνω λάθος η αναβάθμιση θα ισχύσει γιαυτούς που το πήραν απο Αμερική και απο συγκεκριμένα καταστήματα.Αν κάνω λάθος διορθώστε με γιατί έχω και εγώ το Profilux plus II ex και με ενδιαφέρει μια τέτοια αναβάθμιση
Χαίρομαι που το έχεις και σύ φίλε Κώστα!!! Έκανα αρκετά εκτεταμένη έρευνα αγοράς πρίν πάρω computer και θεωρώ ότι το Profilux είναι κορυφαίας ποιότητας αλλά και πολύ συμφέρουσα αγορά, σε σχέση με άλλα συστήματα.

Η αναβάθμιση θα ξεκινήσει από την Αμερική και το Καναδά αλλά θα ισχύσει για όλο το κόσμο, από ότι λέγεται στα fora. Μάλλον όμως για περιορισμένο χρόνο (είναι υπό σκέψη ακόμη και ακούγεται κάτι για δυό ή τρείς μήνες διορία αναβάθμισης). Το κόστος θα είναι γύρω στα 200€ και θα απαιτείται ο ιδιοκτήτης του Profilux ΙΙ plus ή ΙΙ ex, να δίνει το σειριακό αριθμό για να μπεί στη λίστα αναβάθμισης (έτσι θα γίνει στη Αμερική).

Μπορείς να περιγράψεις το setup σου Κώστα? Τι ηλεκτρόδια έχεις και γενικά τι ελέγχεις μέσω του Profilux?

Το δικό μου το παρακολουθώ και το ελέγχω πλέον και μέσω Internet χρησιμοποιώντας το iPhone μου και το δοκιμαστικό πρόγραμμα "Reef Status"!
__________________
Reefkeeping : Το Άλας της Ζωής...
Απάντηση με παράθεση
 

Tags
aquarium computer, controller, ghl, profilux


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Arduino aquarium controller chris the trik DIY . Φτιάχτο μόνος σου 33 06-04-10 20:23
Digital aquarium controller DYI abrous DIY . Φτιάχτο μόνος σου 12 31-12-09 10:10
Open aquarium controller DiY project abrous DIY . Φτιάχτο μόνος σου 36 30-12-09 19:17
Bas Aquarium johnny98130 Δίσκοι 6 18-11-05 00:48
Aquarium Controller mitas Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 16 15-10-03 01:01

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05768 seconds with 14 queries