Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-08-08, 18:39
Το avatar του χρήστη ελενη
ελενη Ο χρήστης ελενη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-09-2006
Περιοχή: Β.ΕΥΒΟΙΑ
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή ροντβαιλερ

παρακαλω θα ηθελα λεπτομερειες για αυτη τη ρατσα . κ εμπειρειες απο κατοχους της. ποσο επιθετηκα ειναι ? εκπαιδευονται ευκολα? δεν θελω με τιποτα να βρεθω με ενα θηριο που δεν μπορω να το κανω καλα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-08-08, 18:44
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

καλυτερα να απευθυνθεις σε ενα φορουμ για σκυλια η εκπαιδευση και η συμπεριφορα ενος σκυλου ειναι αρκετα λεπτο θεμα ενα καλο φορουμ ειναι αυτο www.dogforum.gr
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-08-08, 19:03
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

καλησπερα!!! ειναι τρομερα σκυλια !!!!
μπορει να φαινονται θυρια αλλα αν τα εχεις εκπεδευσει λιγο ειναι πολυ καλα και τρομερα υπακουα...
απλα πρεπει λιγο να ασχολιθεις μαζι τους και οταν ειναι μικρα να μπορεσεις να του επιβληθεις...
πιο καλα να παρεις θυληκο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-08-08, 21:16
Το avatar του χρήστη smernaros
smernaros Ο χρήστης smernaros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-05-2008
Περιοχή: βυρωνας
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

χρειαζεσαι στα αληθεια τοσο μεγαλοσωμο δυνατο και κυριαρχικο σκυλο?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-08-08, 09:01
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Η εμπειρία μου και ένα άρθρο που διάβασα, λέει ΜΑΚΡΙΑ από παιδιά. Κατά τ' άλλα είναι καλά ζώα και πολύ καλοί φύλακες.
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-08-08, 11:17
Το avatar του χρήστη ελενη
ελενη Ο χρήστης ελενη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-09-2006
Περιοχή: Β.ΕΥΒΟΙΑ
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή

θελουμε ενα σκυλο φυλακα και απλα ψαχνουμε για την καταληλη ρατσα. οταν λες μακρια απο παιδια? εφαγε κανενα? διαβασα οτι δεν εχουν την αισθηση του φοβου ειναι αληθεια? εμενα μου αρεσουνε πολυ τα γερμανικα ποιμενικα εχω κ ενα ημιαιμο . σε χαρακτιρα μιαζουνε καθολου με τα γερμανικα ποιμενικα? ή ειναι ξεροκεφαλα?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-08-08, 12:19
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι είναι επιθετικά
http://www.phileleftheros.com/MAIN/m...=468&id=547151

http://www.rottweiler.net/forums/rot...attack-uk.html

και υπάρχουν κι άλλα πολλά αν ψάξεις στο ιντερνετ. Κάποιοι λένε ότι φταίει η εκπαίδευσή τους.

Πάντως ο ξάδερφός μου που δεν τον εκπαίδευσε τον δικό του, και μεγάλωσε με οικογένεια σε αυλή, όταν γεννήθηκαν τα παιδιά του δεν τα ξαναέφερε σε επαφή με τον σκύλο. Κι αφορμή στάθηκε η απόπειρα επίθεσης στην γυναίκα του. Θα μου πείτε ίσως να ζήλεψε. Κι ο δικός μου "αρκούδος" θυμώνει και διεκδικεί τα χάδια, αλλά ποτέ δεν έδειξε δόντι! Απλά σπρώχνει για να βγει μπροστά αυτός.

Εγώ όταν πάω στου ξαδέρφου μου, το σκυλί παίζει μαζί μου και χαίρεται που με βλέπει! Αυτό όμως δεν με χαλαρώνει ούτε πάω εκεί με τα παιδιά μου!
Δεν εμπιστεύομαι τις ράτσες που είναι δημιούργημα του ανθρώπου. Πιστεύω το καλύτερο σκυλί για φύλακας σε σπίτι με αυλή είναι το λυκόσκυλο. Είχα και ξέρω. Μου το είπε κάποτε κάποιος που ξέρει από σκυλιά.

Τώρα έχω ένα ποιμενικό καυκάσιο, το οποίο δεν κάνει γιατί είναι κι αυτό πολύ άγριο, κι ένα "νέας γης" που επίσης δεν κάνει γιατί είναι ένα τεράστιο αρκουδάκι μόνο για παιχνίδια!

Αυτά ξέρω!
Καλή επιλογή!!!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-08-08, 17:10
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εμπειρία μου και ένα άρθρο που διάβασα, λέει ΜΑΚΡΙΑ από παιδιά. Κατά τ' άλλα είναι καλά ζώα και πολύ καλοί φύλακες.

καλησπερα!! επιδη ειχα ροτβαιλερ πρεπει να ξερετε οτι ειναι παρεξηγημενα σκυλια!!! ειναι τελειος σαν φυλακας και τρομερα υπακουος αρκει να του εχεις μαθει τα βασικα που δεν ειναι δυσκολο γιατι ειναι πολυ εξυπνα...
με τα παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να πειραξει με τιποτα...
εκτος αν εχει τετοια εκπεδευση!!!
αν το μαθουμε τα βασικα ειναι πολυ κοινονικο αλλα μεχρι να καταλαβει οτι κυνδινευει το αφεντικο του...
τελος να πω οτι ολα τα σκυλια λογο ενστικτου... δεν πειραζουν παιδια αλλα τα προστατευουν...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-08-08, 20:41
Το avatar του χρήστη smernaros
smernaros Ο χρήστης smernaros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-05-2008
Περιοχή: βυρωνας
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

ποτε παιδια και σκυλια ανεπιβλεπτα ειναι πολυ ευκολο να γινει η στραβη.
ποσο μαλλον με σκυλια τετοιου ταπεραμεντου και ογκου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-03-09, 02:12
Το avatar του χρήστη johnpalavos
johnpalavos Ο χρήστης johnpalavos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2007
Περιοχή: Λημνος _ν. μυτυλινης
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εμπειρία μου και ένα άρθρο που διάβασα, λέει ΜΑΚΡΙΑ από παιδιά. Κατά τ' άλλα είναι καλά ζώα και πολύ καλοί φύλακες.
ναι! μακρια απο τα απιδια ! το δικο μου ροτ εχει προβλημα με το μικρο μου αδελφο! θελει να ειναι ολη μερα μαζι και να παιζουν!
οταν τον χαιδευει η αδελφη μου μουδιαζει και γινεται λες και........
μπορει να ειναι κυριαρχικο σκυλι το ροτβαιλερ αλλα ειναι σαν πραγματικο μελος της οικογενειας και αν του φαιρονται ολοι σωστα τους αγαπαει ολους το ιδιο!
το δικο μου ροτ, τα παει καλα με ολη την οικογενοια! και τους φιλους μας!
''μαινα ομως μην πλησιασει παραξενοσ ανθρωπος κοντα μας!'' δαιμονιζεται!
δεν θα σου πω να προτιμησεις το ροτβαιλερ η να το αποφυγεις...θα σου πω απλα εναν απ τους λογους που το διαλεξα...γινεται παιδι σου! με ολη τη σημασια της λεξης!
εχω ριξει πολυ ξενιχτι οταν εκλαιγε γιατι αλαζε δοντια! η οταν ειχε κρυωσει ...σαν παιδι! απλα κοιτα οσα σκυλια θες στα ματια.... και μετα κοιτα τα ματια του ροτβαιλερ!
αν το επιχειρησεις να αποκτησεις καποτε θα με καταλαβεις!
λυπαμαι που αυτα τα ευγενικα πλασματα εχουν τοσο κακη φημη εξ αιτιας καποιων που τα χρησιμοποιουν με λαθος τροπο!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarevock Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαλε κι αλλα....
υπαρχουν ροτβαιλερ που αγγιζουν τα 120 κιλα! σμανιο μεν εφικτο δε! το σκυλι αν ειναι ακπαιδευμενο δεν υπαρχει προβλημα για τον περιπατο! ο αδελφος μου ειναι μονο 10 χρονον και το παει βολτα το ροτβαιλερ! εκπεδευση χρειαζεται!
__________________
το πιο ακριβο χομπυ ειναι ο εγωισμος.... γι'αυτο η μαθαινεις να τον πληρωνεις, η αλλαζεις χομπυ!!!
ΓΙΑΝΝΗΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnpalavos : 02-03-09 στις 02:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 21-08-08, 00:32
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ελενη Εμφάνιση μηνυμάτων
παρακαλω θα ηθελα λεπτομερειες για αυτη τη ρατσα . κ εμπειρειες απο κατοχους της. ποσο επιθετηκα ειναι ? εκπαιδευονται ευκολα? δεν θελω με τιποτα να βρεθω με ενα θηριο που δεν μπορω να το κανω καλα...
Εχμμμμ... τότε γιατί αυτό το σκυλί????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06254 seconds with 13 queries