Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-07-14, 09:54
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή θελω να φτιαξω ενα 500λιτρο

γεια σας φιλοι μου θελω να φτιαξω ενα 500λιτρο ενυδρειο εχω ακρες για τζαμια και κατασκευη βασης μπορειτε να με βοηθησετε οσοι εχετε φτιαξει πως να το κανω και τι θα χρειαστω απο γυαλια ποσο παχος τι σιληκωνες(εχω μαθει υπαρχη μια κολλα που κολαει με μια λαμπα και γινετε πετρα για οσους την ξερουν ας μου πουν αν κανει αλλα δεν ξερω αμα θα εχει ελαστικοτητα σαν την σιληκονι) τι χρειαζομαι γενικα???και την βαση με τη σιδερα να την φτιαξξω ποσο επι ποσο θελω να φτιαξω ενα και καλο για αφρικανικο περιμενω με ανιπομονισια τις απαντησεις σας ευχαριστω.αν εκανα λαθως ας μεταφερθη παρακαλω θα μαθω που θα παει χαχαχχααχ καλημερα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-07-14, 09:59
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Με λαμπα για ενυδρειο δεν κανει,γιατι δεν εχει ελαστικοτητα.

Τα 500 λιτρα ειναι σοβαρα λιτρα.Αν δεν εχεις αλλη εμπειρια σχετικα με αυτο το πακετο δουλειας,θα σου προτεινα να παρεις ετοιμο.Πιο φθηνα θα σουρθει.Δεν ειναι μονο τα τζαμια,αλλα η βαση Φωτιστικο κτλ.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-07-14, 10:29
Το avatar του χρήστη στελιος προεδρου
στελιος προεδρου Ο χρήστης στελιος προεδρου δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2014
Περιοχή: ΜΟΣΧΑΤΟ
Μηνύματα: 468
Προεπιλογή

το Anoubia a1500 ειναι μια καλη λυση
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-07-14, 12:16
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Καλημέρα φίλε Γιώργο,συμφωνώ με τους προλαλήσαντες και η πρόταση του Στέλιου είναι πολύ συμφέρουσα.Σε μέγεθος είναι σαν το ενυδρείο που ξεστήσαμε μαζί.Κι αν δώσεις και κάτι παραπάνω ( 680¤ ) κι έχεις χώρο στο σπίτι θα πάρεις το Anubias A1800,το θηρίο δηλαδή που είδες στο σαλόνι μου.Αν πάλι φίλε έχεις αντιρρήσεις από τη γυναίκα φέρτην μια φορά να πιούμε όλοι καφέ για να δει πως υπάρχουν και ''χειρότερα'' ή να ζηλέψει με την καλή έννοια και να συνεναίσει στην απόφαση σου!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-07-14, 13:48
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή θελω να φτιαξω ενα 500 λιτρο

κοιταξτε παιδεια εχω ακρες καλες και θα μου βγει πολυ πιο φτηνα εχω θειο τζαμα που θα μου τα δωσει πολυ φτηνα τα τζαμια και την σιδηροκατασκευη θα μου την κανει ο ιδιος εχει κανει σπιτια με σιδηροκατασκευες ο ανθρωπος και θα μου βγει τζαμπα το ενυδρειο σε σχεση με κατι 700ρες που μου λετε απλως εαν καποιος εχει φτιαξει και ξερει καλα θα τον πληρωσω και θα το κανουμε παρεα απλως δεν θελω να δινω τοσα λεφτα απλως δεν ξερω ποσο παχος τζαμι θελει αμα χρειαζετε να ειναι ψημενο το τζαμι τι κοντρες και τι αλλο χρειαζετε να μου πειτε για να μην μπω καμια μερα μεσα και χρειαστει να μπω με βαρκα οι λεπτομεριες θα βοηθουσανε πολυ .ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-07-14, 13:57
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos afriki Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιταξτε παιδεια εχω ακρες καλες και θα μου βγει πολυ πιο φτηνα εχω θειο τζαμα που θα μου τα δωσει πολυ φτηνα τα τζαμια και την σιδηροκατασκευη θα μου την κανει ο ιδιος εχει κανει σπιτια με σιδηροκατασκευες ο ανθρωπος και θα μου βγει τζαμπα το ενυδρειο σε σχεση με κατι 700ρες που μου λετε απλως εαν καποιος εχει φτιαξει και ξερει καλα θα τον πληρωσω και θα το κανουμε παρεα απλως δεν θελω να δινω τοσα λεφτα απλως δεν ξερω ποσο παχος τζαμι θελει αμα χρειαζετε να ειναι ψημενο το τζαμι τι κοντρες και τι αλλο χρειαζετε να μου πειτε για να μην μπω καμια μερα μεσα και χρειαστει να μπω με βαρκα οι λεπτομεριες θα βοηθουσανε πολυ .ευχαριστω
Κοιταξε φιλε μου,σαν κατασκευη δεν ειναι δα και πυραβλος,ολα γινονται,αλλα υπαρχουν αρκετες λεπτομερεις,που αν δεν τις προσεξεις,θα γινει αυτο που λες,με ολεθριες συνεπειες.Αλλα μην νομιζεις οτι θα σου παει παρα πολυ φθηνοτερο,απο τα ετοιμα ,που ειναι και κουκλια

Ξεκινα με διαστασεις και βλεπουμε.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-07-14, 13:59
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

To να κολλησεις ενα μεγαλο ενυδρειο, δεν ειναι κατι τοσο απλο. Ποσο μαλλον, απο καποιον που δεν το εχει ξανακανει. Ουτε οι συμβουλες ειναι δυο-τρεις για να γραφτουν απλα σε ενα θεμα.

Αρχισε αναζητηση σε θεματα της κατηγοριας DIY και οταν σου δημιουργηθουν συγκεκριμενες αποριες, εδω ειμαστε για να τις λυσουμε. Το θεμα κατασκευη ενυδρειο θελει αρκετη μελετη και διαβασμα, δεν ειναι τοσο ευκολο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αναμονη για 500λιτρο με τροφεους kokalo Tanganyika 11 20-12-12 17:43
θελω να φτιαξω καπακι manos_samos DIY . Φτιάχτο μόνος σου 7 24-06-11 22:47
στεινω 500λιτρο helpp diafana Γλυκό νερό - Γενικά 14 30-05-10 16:42
ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ REEF. ΒΟΗΘΕΙΑ! giamaios Θαλασσινό νερό - Γενικά 29 07-02-03 21:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04193 seconds with 13 queries