Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Διατροφή

Διατροφή Ζωντανές τροφές, κατεψυγμένες, συνταγές

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #12  
Παλιά 16-11-16, 03:18
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

γιαννη βρισκομαι σε αναζητηση υλικων για diy τροφη.μαλιστα τωρα μολις διαβαζα σχετικα θεματα σε φορουμ του εξωτερικου.
εχω καταληξει σε μερικα υλικα που δεν χρησιμοποιουνται πολυ συχνα και θα αντικαταστησουν τα πολυ γνωστα.πχ την καρδια, που αποτι διαβαζω αρκετα τελευταια,φαινεται να δημιουργει και προβληματα εκτος απο τα οφελη της και μου φαινεται πως θα ειχε ενδιαφερον να δοκιμασω.ο untergasser της σερα, αποτι διαβασα προσφατα,μελετουσε ( η μελεταει ακομα- δεν ξερω) τη χλωριδα του εντερου σε δισκους,και αυτο που βρηκε ηταν πως ειναι διαφορετικη/μειωμενη σε δισκους με διαιτα πλουσια σε καρδια.και κατα τον ιδιο,ενας δισκος με μη υγιη χλωριδα του εντερου,θα δυσκολευτει περισσοτερο να αντιμετωπισει ενα παθογονο στο εντερο αποτι ενας δισκος που δεν τρεφεται με καρδια.

αλλα αυτο ειναι μονο ενα παραδειγμα,εχω διαβασει κιαλλες περιπτωσεις προβληματων.

το μονο που θελει λιγη μελετη ακομη,ειναι το να διαλεξω υλικα,ετσι ωστε να να την κανω οσο πιο "πληρη" μπορω διατροφικα.

θελω ομως να αποφυγω το μεγαλο μειονεκτημα των diy τροφων που ειναι η μεγαλη ποσοτητα ρυπων που αφηνουν στο νερο,και ετσι θα δοκιμασω να τη φτιαξω σε μορφη φλεικς νομιζω θαχει ενδιαφερον

τωρα ολα αυτα μπορει να τα ξερανε ηδη οι δισκαδες εδω μεσα,αλλα εγω τωρα τα μαθαινω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 16-11-16 στις 03:38
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ετοιμες σκυλοτροφες-ντοκιμαντερ kgf12345 Άλλα ζώα 22 06-03-14 17:50
Τι προσθετα χρησιμοποιειτε? vasilakis Χημεία - Φυσική θαλασσινού νερού 6 02-02-08 13:26
Εξοπλισμος-τεχνολογια-διατροφη-φαρμακα-προσθετα george Ιστοσελίδες στο Internet 0 10-09-05 23:05

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06715 seconds with 14 queries