Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Διατροφή

Διατροφή Ζωντανές τροφές, κατεψυγμένες, συνταγές

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-09-05, 09:26
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή Συνταγές και βιβλιογραφια..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pani
Είμαι της ιδέας ότι εδώ που έχει μεταφερθεί το θέμα θα χαθεί μέσα στίς πολλές δημοσιεύσεις..... εγώ θα προτιμούσα να ήτανε κάπου που να έχουμε όλοι συνεχη επαφή μαζί του θέματος για να γράψουν όσοι θέλουν τις συνταγές τους. Ισως να χρειάζεται διαφοροποίηση το θέμα αυτό το αφηνω στους ειδικούς... αφού σαν ιδέα άρεσε ας μη χάσουμε την ευκαιρία να φτάξουμε ενα μικρό βιβλιαράκι με συνταγές για τα ψαράκια μας.... επίσης όταν μεταφερθεί, αν γίνει αυτό, παρακαλώ βάλτε σημείωση σε ποιά κατηγορία μεταφέρεται το θεμα.
ευχαριστώ.
Πανιτσα μου έχεις απολυτο δικιο οσον αφορα τον "τσελεντε".

απο το βραδακι θα υπάρχει μεσα στο "βιβλιογραφια γλυκου νερου" και ένα (κλειδωμενο) θεμα με συνταγές και γενικα που θα αφορα τις τροφές

Οποιος έχει να προσθεσει κατι απλα θα το στέλνει σε μενα


Αλέξανδρος
__________________
Το τσιράκι
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-09-05, 10:52
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

τη φαγατε τη συνταγη μου......... Το θεμα της μοσχαροκαρδιας ειναι ενα θεμα που εχει αναπτυχθει αρκετες φορες.... Αν καποιος την επιλεξει αυτη ειναι μια συνταγη δοκιμασμενη και αρκετα επιτυχημενη....... Καλο ειναι να μην ειμαστε τοσο απολυτοι στις εκφρασεις μας.... Η επανακαταψυγμενη γαριδα ΘΑΝΑΤΟΣ....ΚΑι εγω τι ταϊζω κουφαρια;;;;;; Ενταξει οι δισκοι δεν ειναι και τα πιο κινητικα ψαρια αλλα πιστευω οτι αν ειχαν πεθανει(φτου φτου....) θα το καταλαβαινα....... Τολη το ξερω αυτο που λες αλλα το κανω κυριως για το σκορδοζουμι που ελπιζω οτι βοηθαει το ανοσοποιητικο και προσλαμβανεται πιο ευκολα ετσι.....

Ενας συνχομπιστας που γνωρισα μου ειπε και αυτη τη συνταγη την οποια δεν εχω δοκιμασει......

Σε μπλεντερ χτυπαμε σαρδελα, γαριδα, σπανακι ή σπιρουλινα. Τα κανω μπαλακια και τα βαζω σε λαδοκολλα μεσα στον φουρνο και χρησιμοποιω τον αερα.... Τα αφηνω μεχρι να ξεραθουν και τα χρησιμοποιω ως ξηρα τροφη... Μου ακουστηκε ενδιαφερουσα αλλα δεν εχω αερα στον φουρνο μου......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-09-05, 11:10
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Συνταγες :

http://www.cichlid-forum.com/articles/feeding_list.php
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-09-05, 11:41
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Αν κλειδωθει το θεμα ομως πως θα μπαινουν κι αλλες συνταγες? Μην μπουμε στη διαδικασια να τις στελνει καποιος στον admin κι αυτος να τις καταχωρει - ας μεινει ανοιχτο να γραφονται και σχολια.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-09-05, 19:20
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Exclamation

Κάθε κατεψηγμένο προιόν αφού αποψυχθεί, αναφέρεται υποχρεωτικά με νομοθεσία,πάνω σε κάθε συσκευασία, ότι απαγορεύεται η κατανάλωσή του, τουλάχιστον για τον ανθρώπινο οργανισμό. Δεν είπα τίποτε που δεν ισχύει...
Και αυτό θεωρείτε ΑΠΟΛΥΤΟ.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-09-05, 11:01
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Αλέξανδρε μου αν το βάλεις εκεί που λές, στη βιβλιογραφία γλυκού νερού και δεν φαίνεται σαν κατηγορία ξεχωριστή π.χ. Συνταγές για να φτιάξετε μόνοι σας τροφές για τα ψάρια σας ή κάτι παρόμοιο, δηλαδή αν το βάλεις στα γενικά μέσα σαν υπόμνημα να ξέρεις ότι δεν θα το κοιτάξουν πολλοί αν όμως όπως κοιτάνε τις κατηγορίες και τα θέματα, δούν κάπου έστω και τη λέξη μονο "συνταγές" θα θελήσουν να ανοίξουν τη σελίδα και να τη διαβάσουν και ίσως προσθέσουν τις δικές τους συνταγές... Αυτή είναι η γνώμη μου ,τώρα δική σου η επιλογή και η απόφαση.
ευχαριστώ
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-09-05, 22:38
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

πανε του βρόντου οι συνταγές εεεεεεεε κανείς φαίνεται δεν ενδιαφέρεται για να ξεκινήσει μια νέα κατηγορία με αυτό τον τίτλο....
Φυσικά στους αρμόδιους πέφτει η βαρύτητα για τη δημιουργία της εγώ απλά εισηγήθηκα κάτι που φάνηκε ότι άξίζει να γίνει και να φτάσει κάπου ,τώρα γιατί δεν συνεχίστηκε η προσπάθεια δεν μπορώ να ξέρω, απλά λέω κρίμα γιατί θα μαζεύαμε αρκετες για να φτιάξουμε ένα μικρό βιβλιαράκι με συνταγές μπορούσαμεν να τις χρησιμοποιήσουμε ακόμα και στο περιοδικό μας...
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-11-13, 11:19
KONSTANTINOS019 Ο χρήστης KONSTANTINOS019 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-11-2013
Περιοχή: Syros
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ahar Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανιτσα μου έχεις απολυτο δικιο οσον αφορα τον "τσελεντε".

απο το βραδακι θα υπάρχει μεσα στο "βιβλιογραφια γλυκου νερου" και ένα (κλειδωμενο) θεμα με συνταγές και γενικα που θα αφορα τις τροφές

Οποιος έχει να προσθεσει κατι απλα θα το στέλνει σε μενα


Αλέξανδρος
Καλημέρα μπορεις να στειλεις εναν συνδεσμο με τις συνταγές γιατι δεν τις βρήκα στην βιβλιογραφία γλυκού νερού
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-11-14, 03:47
PkMiloupas Ο χρήστης PkMiloupas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2014
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Θα υπάρξει πρόβλημα αν, στις παραπάνω συνταγές, αντί για σπανάκι και καρότο βάλουμε σπιρουλίνα;
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-11-14, 11:26
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PkMiloupas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα υπάρξει πρόβλημα αν, στις παραπάνω συνταγές, αντί για σπανάκι και καρότο βάλουμε σπιρουλίνα;
Βάλε και καρότο και σπανάκι και σπιρουλίνα, προχθές το Σάββατο που το επαιξα Σεφ, έβαλα και απο τα 3, έτσι σου έρχεται και πιό φθηνα, η σπιρουλίνα τσιμπάει λίγο .
Παίζει ρόλο και το είδος των ψαριών που θα ταίσεις βέβαια, αυτό που έφτιαξα είναι για κάτι γομάρια χρυσόψαρα που τρώνε και εμένα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05210 seconds with 13 queries