Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-11-11, 17:49
thanps Ο χρήστης thanps δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2011
Περιοχή: Kalamata
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Δεν ειναι σταθερη,ειναι απο 22 μεχρι 25.....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-11-11, 17:58
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanps Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι σταθερη,ειναι απο 22 μεχρι 25.....
δεν έχεις θερμοστάτη?
είναι μέσα στα όρια αλλά αν είχε μια σταθερή θερμοκρασία 25-26 βαθμών θα ήταν πιστεύω καλύτερα για τα ψάρια, και σίγουρα θα είχε γεννήσει. Μιας και σε μεγαλύτερες θερμοκρασίες επιταχύνετε ο μεταβολισμός τους
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-11-11, 18:19
thanps Ο χρήστης thanps δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2011
Περιοχή: Kalamata
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Ναι εχω θερμοστατη,απλα επειδη ολο το Καλοκαιρι η θερμοκρασια ηταν στους 27+ τον εβγαλα απο την μπριζα.Εχω κολλησει ενα θερμομετρο εσωτερικα στο νερο και κοιταω συνεχεια την θερμοκρασια.Αν κατεβει κατω απο 22 που δεν εχει κατεβει ποτε,τον ξαναβαλω στην μπριζα.Απο το πετ σοπ μας ειπαν απο 22 μεχρι 25 ειναι καλα!
Τωρα που την κοιταξα,βλεπω απο πισω φαινεται πιο καθαρα το μαυρο σημαδακι...αρα μαλλον θα γεννησει συντομα.Λετε τα ροδοστομακια και ενα αλλο γκαπυ πιο μεγαλο να μου τα φανε????
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-11-11, 18:27
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanps Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι εχω θερμοστατη,απλα επειδη ολο το Καλοκαιρι η θερμοκρασια ηταν στους 27+ τον εβγαλα απο την μπριζα.Εχω κολλησει ενα θερμομετρο εσωτερικα στο νερο και κοιταω συνεχεια την θερμοκρασια.Αν κατεβει κατω απο 22 που δεν εχει κατεβει ποτε,τον ξαναβαλω στην μπριζα.Απο το πετ σοπ μας ειπαν απο 22 μεχρι 25 ειναι καλα!
Τωρα που την κοιταξα,βλεπω απο πισω φαινεται πιο καθαρα το μαυρο σημαδακι...αρα μαλλον θα γεννησει συντομα.Λετε τα ροδοστομακια και ενα αλλο γκαπυ πιο μεγαλο να μου τα φανε????
όσα προλάβουν τις πρώτες μέρες σίγουρα. Κερατόφυλο είπες πως δεν έχεις?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-11-11, 18:42
thanps Ο χρήστης thanps δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2011
Περιοχή: Kalamata
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Οχι δεν εχω.Το περιμενω απο τον Αυγουστο.Καθε βδομαδα ο πετσοπας ολο θα φερει και μειναμε στο θα.Αλλα εχω βαλει δυο φυτα που δεν ειναι στην φωτο που εχουν πυκνο φυλλωμα και πιστευω θα βολευτουν εκει μια χαρα τα ψαρακια μου.Πηγα τωρα και της εβαλα και το θερμοστατη να σκασει απο την ζεστη,μπας και γεννησει.

Ασχετο...απο τοτε που τους εδωσα αρακα,δεν θελουν καθολου την κλασσικη ψαροτροφη τους (εχω 5 διαφορετικες ψαροτροφες).Προτιμουν τον αρακα.Σημερα τους εριξα για πλακα λιγο λαλαγγι μανιατικο και το εκαναν να!Ξερω οτι δεν κανει,αλλα το τρωνε βρε παιδι μου!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-11-11, 18:54
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanps Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν εχω.Το περιμενω απο τον Αυγουστο.Καθε βδομαδα ο πετσοπας ολο θα φερει και μειναμε στο θα.Αλλα εχω βαλει δυο φυτα που δεν ειναι στην φωτο που εχουν πυκνο φυλλωμα και πιστευω θα βολευτουν εκει μια χαρα τα ψαρακια μου.Πηγα τωρα και της εβαλα και το θερμοστατη να σκασει απο την ζεστη,μπας και γεννησει.

Ασχετο...απο τοτε που τους εδωσα αρακα,δεν θελουν καθολου την κλασσικη ψαροτροφη τους (εχω 5 διαφορετικες ψαροτροφες).Προτιμουν τον αρακα.Σημερα τους εριξα για πλακα λιγο λαλαγγι μανιατικο και το εκαναν να!Ξερω οτι δεν κανει,αλλα το τρωνε βρε παιδι μου!!
Για βάλε μια αγγελία μήπως κανένας συνχομπίστας από τα μέρη σου έχει να σου δώσει λίγο. Moss επίσης αν είχες είναι καλό για να κρύβονται.
Σίγουρα θα έχεις απώλειες (ακόμα και με το κερατόφυλλο) τώρα η νεκροψία θα δείξει κάτσε να γεννήσει με το καλό Πρόσεχε μη τα ζεματίσεις σιγά σιγά ανέβασε τη θερμοκρασία. Μη το πας από τους 22 στους 25 μέσα σε μια ώρα.
Αρακά τους δίνω και εγώ που και που καλό τους κάνει. Δεν έχουν σταματήσει να τρώνε τις άλλες τροφές.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-11-11, 19:00
thanps Ο χρήστης thanps δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2011
Περιοχή: Kalamata
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Τωρα ειναι κρυμμενη μεσα στο πιθαρι.Ειναι δυσκοιλια η καυμενη και καθεται με τις ωρες εκει.Οταν βγει,θα κρεμεται απο πισω της μια κλωστουλα....χαχα!!Ειναι απιστευτη!!!

Θα παω αυριο και σε ενα αλλο πετ σε αλλη πολη να δω αν εχει.Κατσε να γεννησει με το καλο,γιατι δεν την βλεπω να εχει ορεξη για γεννες!!Οτι θα με απασχολουσε τοσο πολυ ενα ψαρακι δεν το ειχα φανταστει!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Γεννάει το ψαρακι μου????????? thanps Γλυκό νερό - Γενικά 6 20-10-11 17:27
Ψαρακι με fin rot Χρυσανθη Αρχάριοι γλυκού νερού 7 24-02-11 18:38
ΨΑΡΑΚΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΡΟΖ bantourakis Αρχάριοι γλυκού νερού 5 27-09-10 12:31

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05204 seconds with 15 queries