Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασπόνδυλα γλυκού νερού > Γαρίδες > Γαρίδες του γένους Caridina

Γαρίδες του γένους Caridina Amano, Sulawesi, CRS, Tiger, Bee, Green, Red nose κλπ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-09-10, 08:48
Το avatar του χρήστη 6981giwrgos
6981giwrgos Ο χρήστης 6981giwrgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 487
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτο με τετοιες ευαισθητες γαριδες προτιμοτερο ειναι ενα species tank. Τα φυτα δεν θα εχουν προβλημα αν ειναι ευκολα και κυριως moss που αγαπουν τα πολυ χαμηλα νιτρικα. Προβλημα θα υπαρξει αν μπουν απαιτητικα φυτα που απαιτουν καλη λιπανση μιας και με αυτες τις γαριδες τα λιπασματα ειναι μεν αποδεκτα αλλα σε χαμηλες ποσοτητες και χωρις υπρβολες παντα.
χορος και για αλλο ενυφρειο δεν ειπαρχει δυστιχος.
τα φυτα μου ειναι ευκολα ανουβιες, κριπτοκορινες,βαλισνεριες ,εχινοδοροι ,πελια, κερατοφιλο,και πιστια στρατιοτες,και ψαχνω και μοσ αλλα δεν μπορω να βρω. τα kuhli loach τα βλεπω να φευγουν γιατι θελουν τουλαχιστον 25 βαθμους κελσιου τα corydoras απο οτι ειδα ζουν σε νερα με θερμοκρασια 18-30 βαθμον κελισιου αρα δεν θα εχουν προβλημα. αρα θα δωσω τα kuhli και θα παρω κια λες γαριδες...
----------------------------------------------------
ερωτιση μπωρο να βαλω κανενα αλλο ψαρακι για να εχω λιγο κινιση στο ενυδρειο και να μπορει να ζεισει με τις γαριδες (βασικη προιποθεση)?
-------------------------
πηγα σημερα να δωσω τα kuhli loach στο πετ σοπ και να παρω κιαλες CRS
και μου λεει οτι οτι δεν δεχονται επιστροφες ψαριον για να παρω αλλο ιδος.
και οταν του ειπα οτι εχω αρκετα μιλοσαλιγκαρα και αν θελει να του παω μου ειπε ναι ναι φερτα αυτα δεν εχει προβλημα να τα παρει..
μου ειπε οτι μπορει να εχουν καμια ασθενια και να μην φενετε και εγω του ειπα οτι το ενυδρειο μου ειναι μια χαρα υγιεστατο και δεν ειχα ποτε θανατους και συνεχιζε το βιολι του μου ειρθε να του πω οτι στα δικα σου ενυδρεια ψοφανε τα ψαρια αρα μην μου λες οτι εχουν καπια εσθενια.
υγ τα ψαρια εχω ενα μικρο 15 λιτρα καραντινα και πριν μπου στο 112 καθονται 2 εβδομαδες μεσα σε αυτην.
__________________
φιλικα Γιωργος...



ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΡΕΣΕΙ..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6981giwrgos : 16-09-10 στις 08:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Διατήρηση γαρίδων C.R.S. (Crystal Red Shrimp) klipitiklopos Γαρίδες του γένους Caridina 24 02-03-16 16:02
Προσαρμογη C.R.S. (Crystal Red Shrimp) klipitiklopos Γαρίδες του γένους Caridina 15 02-03-16 01:51
red crystal shrimp σε 60l απορίες nitroqqq Ενυδρεία με ασπόνδυλα 69 07-10-15 16:30
80 λίτρα για red crystal shrimp anttheo Ενυδρεία με ασπόνδυλα 22 17-06-14 12:09

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04327 seconds with 14 queries