Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Κεντρική Αμερική > Ζωοτόκα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-07-08, 08:51
Το avatar του χρήστη Teo
Teo Ο χρήστης Teo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Περιοχή: Πολύκαστρο,Κιλκίς
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Και πως θα βρω γεωσκόλυκες να αρχίσω να σκάβω απο τώρα??Πες μερικές πληροφορίες: πως μοιάζει το κόκκινο σκουλίκι είναι??Να το βάλω σε δοχείο με χώμα και να ταίζω γατοκροκέτες ??Ελπίζω να μην σε κούρασα..
__________________
Φιλικά,
Θοδωρής


Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-07-08, 18:12
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
πως τον πολτοποιούσες;
Ενα γουδι κανει σιγουρα πολυ καλη δουλεια.
Απλα εγω δεν εχω. Αν ειναι μεγαλο το σκουλικι το κοβω με ενα μαχαιρακι σε κοματακια και μετα με μια μεγαλη στρογγυλη πετρα που εχω τα λιωνω πανω σε ενα μαρμαρινο παγκο που εχω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Teo Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πως θα βρω γεωσκόλυκες να αρχίσω να σκάβω απο τώρα??Πες μερικές πληροφορίες: πως μοιάζει το κόκκινο σκουλίκι είναι??Να το βάλω σε δοχείο με χώμα και να ταίζω γατοκροκέτες ??Ελπίζω να μην σε κούρασα..
Εχω ακουσει απο το σιτε μας εδω οτι τα ταιζουν γατοκροκετες .
Εγω παλι μιας και μενω επαρχια εχω ενα κομματι γη κανα μετρο το κραταω παντα υγρο και θαβω μεσα διαφορα χαλασμενα φυτα φλουδες απο φρουτα κτλ και μαζευω τα μεγαλα τα μικρα τα αφηνω να μεγαλωσουν.
Ναι τα κλασικα κοκκινα ειναι. Αν δεν βρεις σε κανενα μπακτσε(κηπο με ζαρζαβατικα) ισως βρεις σε μερη που εχει βρεξει και το χωμα εχει γεμισει νερο αυτα τοτε βγαινουν απο το χωμα ψαχνοντας αλλο μερος χωρις νερο (μιας και θα τα πνιξει) με υγρασια απλα. σε μπακτσεδες ειναι ποιο ευκολα να βρεις παντος. Μαζεψε οσα ποιο πολλα μπορεις και κρατα τα σε χωρο υγρο δεν ειναι αναγκη να ειναι περιφραγμενος χωρος, ετσι κι αλλιως στον υγρο χωρο θα μαζευτουν
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-07-08, 20:02
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενα γουδι κανει σιγουρα πολυ καλη δουλεια.
Απλα εγω δεν εχω. Αν ειναι μεγαλο το σκουλικι το κοβω με ενα μαχαιρακι σε κοματακια και μετα με μια μεγαλη στρογγυλη πετρα που εχω τα λιωνω πανω σε ενα μαρμαρινο παγκο που εχω.
Εεεεεε δεν εννοούσα αυτό, για να διευκρινίσω ... (ωχ πως θα το πω .... ) ήταν ... το ... χμμμμ .... θέλω να πω .... δεν .... δεν το ξέραινες πρώτα; να είναι νεκρό; ή μήπως ........
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-07-08, 20:12
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Εεεεεε δεν εννοούσα αυτό, για να διευκρινίσω ... (ωχ πως θα το πω .... ) ήταν ... το ... χμμμμ .... θέλω να πω .... δεν .... δεν το ξέραινες πρώτα; να είναι νεκρό; ή μήπως ........
lucy δυστυχως αν τα ξερανω θα χασει ολα τα θρεπτικα συστατικα του και θα μεινη απλα η σκληρη "σαρκα" οι πρωτεινες θα κανουν φτερα. Μπορει να ακουγετε καπως αλλα ......... πεινανε και αυτα και τα θελουμε γερα και δυνατα τα ψαρακια μας .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-07-08, 02:25
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Εσυ Lucy μπορεις να τα βαλεις στο μπλεντερ αμα θες
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-07-08, 08:16
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
lucy δυστυχως αν τα ξερανω θα χασει ολα τα θρεπτικα συστατικα του και θα μεινη απλα η σκληρη "σαρκα" οι πρωτεινες θα κανουν φτερα. Μπορει να ακουγετε καπως αλλα ......... πεινανε και αυτα και τα θελουμε γερα και δυνατα τα ψαρακια μας .
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσυ Lucy μπορεις να τα βαλεις στο μπλεντερ αμα θες
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-08-08, 14:30
Το avatar του χρήστη Teo
Teo Ο χρήστης Teo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Περιοχή: Πολύκαστρο,Κιλκίς
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Μόλις γύρισα απο το τριήμερο Και είδα ακόμα 4 νεογνά τώρα γίνετε χαμός πολύ πιθανόν να υπάρχουν και άλλα !!Τα άλλα 5 που έχω εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχουν αρχίσει να έχουν μαύρο χρώμα στην ουρά και είναι ακόμα πολύ νωρίς!!Μου φαίνετε λίγο παράξενοΕίναι πολύ ζωηρά και τρώνε δίπλα απο τα μεγάλα είναι απόλαυση να βλέπεις τα μεγάλα ενήλικα θυλικά αλλά και αρσενικά να τρώνε μαζί με τα νεογνά σου θυμίζουν οικογένοια
__________________
Φιλικά,
Θοδωρής


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04236 seconds with 13 queries