Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 21-09-05, 09:09
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Thumbs up help ζητηται diy co2...

σας χαιρετω ,ειμαι αρχαριος απο θεσ/νικη,ειμαι κατοχος ενος rio jewel 180 λιτρων,εχω εκτος απο το εσωτερικο μηχανικο φιλτρο της jewel,και ενα εξωτερικο της eheim(μοντελο δεν θυμαμαι για 300λιτρα),λιπασμα σε μορφη χαλικιου της papillon,χαλαζιακο χαλικι aqualix 3-4cm,γυρω στις 10 ριζες φυτα(καποια χαμηλα που μοιαζουν με κρεμμυδακια,καποια επισης χαμηλα με μεγαλα πλατια φυλλα,και καποια ψηλα που μοιαζουν με φυκια...).το ενυδρειο δουλευει εδω και 5 μερες,με χθεσινη αλλαγη νερου 25%,καθως και παροχη co2 απο συστηματακι της tetra.θελω να ρωτησω γιατι μου ειπαν καποιοι οτι το συστηματακι αυτο,ειτε ειναι ψιλοαπατη,ειτε δεν καλυπτει τον ογκο του ενυδρειου μου,και επειδη με τα πρακτικα δεν τα πηγαινω καθολου καλα,αν μπορει καποιος να μου φτιαξει αυτο το αυτοσχεδιο diy co2 με ζαχαρη και μαγια (με το αζημιωτο)για τον ογκο του ενυδρειου,και εγω απλα να φτιαξω το μειγμα.σα; παρακαλω πολυ γιατι πραγματικα δεν τα πηγαινω καθολου καλα με εφαρμογες,και καταλαβαινετε οτι αυτο μου δημιουργει γενικως προβληματα μεσς στο σπιτι μου γιατι απλα δεν πιανουν τα χερια μου.....ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05986 seconds with 13 queries