Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Άλλες κιχλίδες Ν. Αμερικής

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 01-11-11, 14:22
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή αναγνωριση ραμιρεζι πριν εχουμε σκοτωμους!

καταφερα επιτελους να ριξω σκληροτητες και ph με την οσμωση και ειπα κιεγω να παρω επιτελους ενα ζευγαρι ραμιρεζι.πηγα λοιπον διαλεξα τρια ψαρια,ωστε να κρατησω δυο και να δωσω το τριτο.το ενα ημουνα σιγουρος οτι ητανε αρσενικο και τα αλλα δυο μου ψιλοφανηκε για θυληκα αλλα μολις τα εβαλα στο ενυδρειο με ζωσανε τα φιδια.

δεν ειμαι καθολου σιγουρος πλεον για την επιλογη και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι ολα αρσενικα

διαβασα οτι βρηκα χτες πριν παω σε πετσοπ για να ξερω τι να κοιταξω,δε χρειαζεται να μου τα πειτε παλι εδω,το θεμα ειναι οτι καποια χαρακτηριστικα τα εχουνε και καποια οχι.πως βγαζουμε ακρη?και τα τρια εχουνε μυτερα πτερυγια στην καταληξη τους,(φαινεται καλυτερα εδω παρα στο πετσοπ δυστηχως)αλλα το ενα εχει πιο αχνα χρωματα και περισσοτερο μπλε εκει που το αλλο εχει πιο σκουρα κηλιδα αλλα κιεκεινο εχει λιγο μπλε μεσα της.κανενα δε ροδιζει στην κοιλια περισσοτερο απτο αλλο.

δε βγαζω ακρη με τα ραμ.να ξερω να τα παω πισω οχι τιποταλλο,μη σκοτωθουνε εκει μεσα
βαζω φωτο του ενος και μολις τα πετυχω σε καλη ποζα θα βαλω και ταλλα δυο.

το πρωτο

Uploaded with ImageShack.us

το πρωτο μαζι με το δευτερο

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

το τριτο

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

αν βγαλετε καποιο συμπερασμα απτις φωτο πεστε μου κιεμενα.αν και ειμαι 99% σιγουρος τωρα οτι ειναι ολα αρσενικα...
-------------------------
αυτο που παρατηρω τωρα απο συμπεριφορες και με προβληματιζει καπως ειναι οτι τα δυο που πηρα για θυληκα ειναι στανταρ αρσενικα
το ενα εχει πιασει ηδη μερος στο ενυδρειο και δεν αφηνει τιποτα να πλησιασει.το αλλο κανει το ιδιο αλλα οχι οσο πετυχημενα το κανει το πρωτο και το τριτο(τριτο στις φωτο που εβαλα)που εχει και πιο αχνα χρωματα,δε στεκεται πουθενα αλλα κινειται σε ολο το ενυδρειο.

η πλακα ειναι οτι αυτο το πηρα για στανταρ αρσενικοωραιο ματι εχω,αναποδα μου βγηκανε

αν σας λεει κατι αυτη η συμπεριφορα περιμενω απαντηση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 01-11-11 στις 14:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αναγνωριση ραμιρεζι dinos99 Άλλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 14 26-06-11 23:16
για να ξερουμε τι εχουμε calmen Γλυκό νερό - Γενικά 6 04-06-07 14:28
Αναγνωριση φυλου ραμιρεζι nikolas87 Άλλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 8 11-05-07 23:37

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05184 seconds with 13 queries