Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 12-03-04, 12:46
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2003
Περιοχή: Α. Τουμπα Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή Αγορά ή Κατασκευή; HELP

Για μια ακόμη φορά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι στη φάση απόκτησης του πρώτου μου ενυδρείου. Το δίλημμα μου είναι αν πρέπει να αγοράσω κάποιο έτοιμο ή να το κατασκευάσω μόνος μου. Ξέρω ότι το έτοιμο στοιχίζει ακριβότερα αλλά αυτό δεν με ενοχλεί. Απλά η ιδέα να το κατασκευάσω μόνος με κερδίζει επειδή νιώθω και λίγο "μαστροχαλαστής"! Από κάποια sites που διάβασα σχετικά με κατασκευές ενυδρείων η όλη διαδικασία δε μου φάνηκε πολύ δύσκολη. Το πρόβλημα μου(λόγο απειρίας σε κατασκευές ενυδρείων) είναι ο χώρος που μπαίνει το φίλτρο κλπ. Διάβασα ότι στο καπάκι του ενυδρείου κάνεις μια τρύπα ώστε να περάσουν τα καλώδια για λάμπες και φίλτρο αλλά από εκεί και πέρα τίποτα. Όλα κάλα με το κόλλημα των τζαμιών αλλα με τα τις θέσεις που θα μπουν τα υπόλοιπα; Εκτός αν τα ρίχνεις χύμα μεσα, κάτι που δεν το νομίζω. Το ενυδρείο που θέλω είναι μικρό σε διαστάσεις λόγο έλειψης χώρου. Τι προτείνετε: αγορά (έλειψη πείρας) ή κατασκευή (προσωπική ικανοποίηση); Αν κατασκευή please απαντηστε και στις παραπάνω απορίες μου.
__________________
Αν μου κρύβεις την αλήθεια, πες μου ψέματα σωστά!
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05115 seconds with 13 queries