Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 02-02-10, 00:54
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή sos αναγνωριση κιχλιδες

καλησπερα,πριν 6 μηνες περιπου εκανα δωρο στον πατερα μου ενα juwel 240lt το εστησα φουλ φυτεμενο με χρονοδιακοπτες για το φωτισμο,co2,ταιστρα,εξωτερικο φιλτρo eheim,κλπ.και του ειπα οτι το μονο που επρεπε να κανει ηταν αλλαγες νερου 30% καθε 10 μερες με αντιχλωριο κλπ.Λοιπον ο πατερας μου το κρατησε για 3 μηνες οπως του ειπα αλλα μετα χωρις να με ρωτησει πηγε και χαρισε ολα αυτα που του ειχα δωσει σε εναν πετσοπα,ο οποιος του δωσε 5 ψαρια, 3 κιχλιδες και 2 παπαγαλοψαρα,και αγορασε και 20 κοραλια αυτα τα ψευτικα τα χρωματιστα κοκκινα κιτρινα μπλε,πλαστικα φυτα και εφτιαξε ενα απιστευτο τσιρκο αποτα ψαρια που του εδωσε το ενα ηταν ιδιαιτερα αγριο και σκοτωσε τα 2 παπαγαλοψαρα και μετα πεθανε(οχι απο τυψεις).πριν απο 3 μερες πηγα σπιτι και ειδα αυτο το χαλι,και μου ειπε και την ιστορια, του εχουν μεινει 2 κιχλιδες οι οποιες ειναι σε κακη κατασταση η μια η μεγαλη ειναι και χτυπημενη στο πτερυγιο θα ηθελα να μου πειτε αν μπορειτε τι ειδος ειναι γιατι δεν γνωριζω απο κιχλιδες,γιατι εχω σκοπο να του στησω το ενυδρειο απο την αρχη οχι για τον πατερα μου αλλα για τα κακομοιρα τα ψαρια που ειναι σε ασχημη κατασταση.Μεσα σε ολα αυτα του ειχε χαλασει και το φιλτρο που του εδωσε ο πετσοπας που του ειπε οτι το eheim ειναι μουφα και του εχει δωσει ενα μαρκα μεκαψες. τα ψαρια βαριανασαινουν και πανε στην επιφανεια για οξυγονο,αλλαγη νερου δεν ειχε κανει κανα 2μηνο,αλλαξα χτες 50%νερο σημερα 30% σηκωσα το φιλτρο να κανει αναταραξη αλλα εχει πολυ χαμηλη ροη και εβαλα μια τρομπα οξυγονου στο φουλ. τραβηξα δυο φωτο τα ψαρια μηπως και τα αναγνρισεται και με βοηθησεται για το τι πρεπει να κανω απο δω και περα.....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0027.jpg
Εμφανίσεις:  323
Μέγεθος:  43,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0031.jpg
Εμφανίσεις:  277
Μέγεθος:  36,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αλγη αναγνωριση-φυτα αναγνωριση jimfytakis Αναγνωρίσεις φυτών 22 22-09-07 12:15
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΣΕ 50 ΛΙΤ. georgetax Malawi 117 03-03-07 20:34
κιχλιδεσ deMetrIs Malawi 2 03-10-05 22:27
ΚΙΧΛΙΔΕΣ Η ΟΧΙ??? newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 23-12-02 15:37

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06199 seconds with 15 queries