Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 26-03-09, 15:54   #1
Καλώς σας βρήκα! Οι απόψεις σας θα είναι πολύτιμες
 
Το avatar του χρήστη falitsa
falitsa
Junior Member
Εγγραφή: 22-03-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 9

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
falitsa Ο χρήστης falitsa δεν είναι συνδεδεμένος 26-03-09, 15:54
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Παιδιά καινούρια κι εγώ στην παρέα! Πριν απο περίπου 20 μέρες ο θείος του γιού μου του έκανε δώρο ενα 40λιτρο ενυδρείο με χρυσόψαρα, μονομάχο και ένα γλείφτη. Εγώ όπως καταλαβάτε είμαι άσχετη με το αντικείμενο. Έλα όμως που κόλλησα. Μπαίνω εδώ και αρκετές μέρες στην παρέα σας και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας. Ο λόγος όμως ο οποίος με παρακίνησε να το κάνω αρχικά ήταν η περίεργη συμπεριφορά του μονομάχου μέσα στο ενυδρείο τον οποίο και έσπευσα να τον βγάλω απο κει μέσα. ΚΑθίστε η ιστορία έχει ζουμί!
Υπήρχε απο τα παιδικά χρόνια διαθέσιμη μια γυάλα. Οπότε τον έβαλα εκεί μέσα!!! Το ξέρω μη φωνάζετε! Λάθος. Τέλος πάντων. Καμία βελτίωση ο μονομάχος. Έτσι είπα δεν παίρνουμε μια θηλυκιά να του ρίξουμε μέσα!
Κρύψτε τα πιστόλια παρακαλώ! ΑΚόμα ένα λάθος. ¶Ρχισε να τον κυνηγάει και να του δαγκώνει την ουρά. Οπότε ανέλαβα δράση και την απομάκρυνα. Έτσι τώρα έχω ένα 40λιτρο με χρυσόψαρα, μια γυάλα με μιά θυληκή μονομάχο και ένα μεγάλο πλαστικό παιχνιδόκουτο γεμάτο με νερό με τον αρσενικο μέσα. Λοιπόν ο μάγκας την έχει καταβρεί εκεί μέσα. Του έχω βάλει και ενα ψεύτικο φυτάκι για να κρύβεται και είναι μια χαρά προσ το παρόν.
Κι εδώ θέλω τη βοήθεια σας. Μετά απο όλα αυτά πήγα και ρώτησα για ένα μεγαλύτερο ενυδρείο (1,10χ40χ45) προκειμένου να βάλω εκεί μέσα τα χρυσόψαρα και να αφήσω το 40αρι για τους μονομάχους. Που ξέχασα να σας πω ότι τους βάζω μαζί για λίγο κάθε μέρα και τα πάνε μια χαρά.
Λοιπόν για το ενυδρείο μου δώσανε τιμή 300 ευρώ και όπως μου είπανε θα έχει ενσωματωμένο φίλτρο με σφουγγάρι και άναθρακα.
Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλα νομίζω ότι έπρεπε να σας κατατοπίσω αρκετά για να με βοηθήσετε.
Ακούω γνώμες. ΚΑταρχήν είναι καλή η τιμή και αν ναι τι άλλο πρέπει να πάρω για να ετοιμάσω το ενυδρείο. Και μην στενοχωριέστε έρχονται και άλλεσ ερωτήσεις.
Εμφανίσεις: 2092
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06640 seconds with 13 queries