Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 27-04-08, 03:22
bf109e
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Προβλημα με χελωνες

Γεια σας και Χριστος Ανεστη!!

Εχω προβλημα με τα χελωνακια μου.Ειχα παρει 2 περσι το καλοκαιρι.Το ενα ηταν ζωηρο το αλλο οχι.Το χειμωνα πεσανε σε χειμερια ναρκη.Οταν εφτασε ο Μαρτιος το ξυπνησαν αλλα δεν ετρωγε κανενα.Το ενα ψοφησε σε λιγες μερες το αλλο προχτες.Τοτε τα ειχα στο κλασσικο ενυδρειακι που δινουν για χελωνες.Οταν ψοφησε το ενα πηρα ενα πιο μεγαλο και πηρα αλλη χελωνα.Προχτες που ψοφησε και η αλλη πηρα ξανα αλλη χελωνα.Το ενυδρειο που εχω τωρα ειναι ενα πλαστικο 40 επι 30 με νησακι κλειστο με καπακι σαν κλουβιου απο πανω.Τα συμπτωματα που ειχαν και τα 2 πριν ψοφησουν ηταν: μαυριζε σε καποια μερη το καβουκι οπως πλαι στο στομα και εφτανε μεχρι το λαιμο,επεπλεαν και δεν μπορουσαν να βυθιστουν καθολου.Τι ηταν αυτο?Μηπως κολλησουν και τα 2 που πηρα?Το ενα παρατηρησα πριν 3 μερες οτι οταν βγαινει εξω στο νησακι μετα για ενα μικρο διαστημα αργει να βυθιστει.Επιπλεει δηλαδη για λιγο και μετα βυθιζεται.Αρχισα να ανησυχω.Φιλτρα κτλ δεν εχω βαλει.Ειναι απαραιτητα?Καποτε που ημουν μικρος ειχαμε μια χελωνα χωρις φιλτρα κτλ και μεγαλωσε και ειχε γινει αρκετα μεγαλη και την ααφησαμε σε μια λιμνη!!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
νεο σπιτι για χελωνες-διαμορφωση Αγγελος Άλλα ζώα 2 19-02-08 10:11
χελωνες παπαε Άλλα ζώα 6 30-01-08 20:31
SOS!!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΜΜΩΝΙΑ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΕ ΨΑΡΙΑ!!! Κυριάκος Κυριάκος Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 8 18-11-04 18:27
προβλημα με r/o Vasilis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 27 24-10-04 02:34

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05818 seconds with 14 queries