Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-06-10, 23:55
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή Τι ζητώ και Τι Δεν Ζητω από ένα φόρουμ/Ιδιοκτήτη/συντονιστή/μέλος

Τι ζητώ και Τι Δεν Ζητω από ένα φόρουμ/Ιδιοκτήτη/συντονιστή/μέλος

Αφορμή για αυτό το θέμα είναι οι συνεχής κόντρες που βλέπουμε όλοι μας το τελευταίο διάστημα να ξεπηδούν σε κάθε θέμα που θα εμφανιστεί μια διαφωνία.
Κάλο θα ήταν να πούμε όλοι τις απόψεις μας και να τελειώνουμε με αυτό το θέμα και ξεκιναω πρώτος.



ΖΗΤΩ/ΠΕΡΙΜΕΝΩ


Από ένα φόρουμ ζητώ/περιμένω να είναι ένας χώρος ελεύθερης συζήτησης και έκφρασης ιδεών/απόψεων /εμπειριών/γνώσεωνν με απώτερο σκοπό την αλληλοεξυπηρέτηση των χρηστών του.

Από τον ιδιοκτήτη ζητώ/περιμένω μια αντικειμενική κριτική όταν κάποια πράγματα βγαίνουν εκτός έλεγχου και θίγουν την προσωπικότητα κάποιου χρηστή, συνεχή βελτίωση του φόρουμ, ορισμό αντιπρόσωπων του σε κάθε ενότητα από άτομα τα οποία κατέχουν καλά την ενότητα που θα τους οριστεί (και φαντάζομαι ότι έχει και άλλες δουλειές που ούτε μπορώ να φανταστώ)

Από έναν συντονιστή ζητώ/περιμένω να επαναφέρει τους τόνους όταν βλέπει ότι κάτι δεν πάει καλά με διαφορά τεχνάσματα . Να συμβάλει με την άποψη του αφού κατέχει το αντικείμενο στο οποίο είναι υπεύθυνος. (και φαντάζομαι ότι έχει και άλλες δουλειές που ούτε μπορώ να φανταστώ)

Από ένα μέλος ζητώ/περιμένω να πει την άποψη του, να κάνει την ερώτηση του πάντα με κόσμιο τρόπο




ΔΕΝ ΖΗΤΩ/ΠΕΡΙΜΕΝΩ



Από ένα φόρουμ δεν ζητώ/περιμένω να είναι ένας χορός με λογοκρισία.

Από τον ιδιοκτήτη δεν ζητώ/περιμένω να κάνει Μπαν/διαγραφή μηνυμάτων επειδή δεν συμφωνεί με αυτά που ο άλλος έχει γράψει, να γραφεί με τρόπο προσβλητικό προς τους άλλους

Από έναν συντονιστή δεν ζητώ/περιμένω διαγραφή μηνυμάτων επειδή δεν συμφωνεί με αυτά που ο άλλος έχει γράψει, να γραφεί με τρόπο προσβλητικό προς τους άλλους

Από ένα μέλος δεν ζητώ/περιμένω να γραφεί με τρόπο προσβλητικό προς τους άλλους

Γενικα εχω ενα θεμα με την διαγραφη μηνυματων θεωρω πως ακυρωνεις εναν ανθρωπο εαν σβηνεις αυτο που εχει να πει



Αυτά για αρχή αν και η ώρα είναι τέτοια που μπορεί να μην έχω πει πολλά
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-06-10, 02:09
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δεν θαταν καλυτερο ο τιτλος να αλλαξει στο τι ζητω απο τουτο εδω το φορουμ, ιδιοκτήτη/συντονιστή/μέλος?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-06-10, 05:39
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Νάτην κιόλας η λογοκρισία, μέχρι και τον τίτλο θέλει να αλλάξει ο Δικτάτορας

Για να επανέλθουμε όμως στην σοβαρότητα του θέματος (που μακάρι να μην εξελιχθεί στον γνωστό εμφύλιο συντονιστών - απλών μελών),
πιστεύω πως όλοι μας θέλουμε λίγο-πολύ αυτά που σωστά έγραψες Γιάννη και πρώτοι-πρώτοι τα θέλουν οι διαχειριστές αυτού του φόρουμ.

Όπως όλοι μας θα προτιμούσαμε μια κοινωνία χωρίς εγκληματικότητα και χωρίς αστυνομία, αλλά έλα ντε που είναι όνειρο θερινής νυκτός...
Επειδή λοιπόν πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες, διενέξεις και παραστρατήματα, κάποιος πρέπει με κάποιο τρόπο να επιβάλλει την τάξη.

Το κρίσιμο για μένα ζήτημα είναι πόσο εύκολα εκτροχιαζόμαστε και πόσο συχνά λαμβάνονται ακραία μέτρα, πόσο εύκολα "πυροβολούμε" όλοι μας.
Και σε γενικές γραμμές εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από την λειτουργία αυτού του φόρουμ και από την αυτοσυγκράτηση μελών και συντονιστών.
(ΥΓ: Δεν έχω λόγο να "γλύψω" κανέναν, δεν φιλοδοξώ να "προαχθώ" σε συντονιστή, μόνο τσάμπα φυτά ψάχνω.)

Εκεί που κι εγώ προσωπικά έχω ένα θέμα (σε όλα τα φόρα που έχω συμμετάσχει, δεν αφορά μόνο το GAB) είναι με την διαγραφή μηνυμάτων.
Και θέλω να κάνω έκκληση σε όσους έχουν την σβήστρα, βρε παιδιά, χρησιμοποιήστε την με απέραντη τσιγκουνιά, μόνο σε ελάχιστες κι εξαιρετικές
περιπτώσεις (ακούς Χαλβά? επονομαζόμενε και "Σβου"), το να σβήσεις τα λεγόμενα κάποιου είναι χειρότερο από το να τον διαγράψεις τον ίδιο.
Δεν λέω ότι σβήνετε με το παραμικρό, ίσα-ίσα, απλά ότι θα προτιμούσα να κλειδώσετε τις σβήστρες στο πιο δυσπρόσιτο συρτάρι του παταριού σας.

Και φυσικά δεν αναφέρομαι στις αγγελίες ή στις περιπτώσεις που θίγεται κάποιος προσωπικά, εκεί με το δίκιο σας να σβήνετε, πρώτα τα δικά μου.
Επ' ευκαιρία θέλω να ζητήσω δημόσια συγνώμη από τον Βαγγέλη(vagvader), γιατί του έκανα μια υπερβολική προσωπική επίθεση στο θέμα με τα
υβρίδια κι όταν πήγα να σβήσω κάποιες βαριές κουβέντες που μου ξέφυγαν πάνω στα νεύρα μου, διαπίστωσα ότι το θέμα είχε κλειδωθεί.

Και μια παρότρυνση προς όλους μας: μην περιμένουμε στη γωνία τους συντονιστές, να τους επιτεθούμε σε κάθε λαθάκι ή υπερβολή, έχουν κι αυτοί
τις σκοτούρες τους, τα νεύρα τους, δεν μπορούν να είναι τέλειοι σε όλα και θυσιάζουν πολύτιμο χρόνο για να διαβάζουν τις μπούρδες του καθενός μας.
(panos-alex/polis, σου στέλνω λογαριασμό τραπέζης, ξέρεις εσύ...).

Σόρυ για το σεντόνι, είχα αϋπνίες πάλι.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-06-10, 08:31
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Δυσκολο θεμα και δυσκολοι καιροι αν και καθημερινα ασχολουμε με το φορουμ ουδεν σχολιον.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-06-10, 08:42
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Προεπιλογή

Τα ρασα δεν κανουν τον παπα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-06-10, 10:40
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kokos125 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ρασα δεν κανουν τον παπα!!!!
εχω την εντυπωση πως το θεμα αυτο ανοιχτηκε για να ειπωθουν με ηρεμια επιτελους καποιες αληθειες που ισως καποιοι κρατουν μεσα τους και τις βγαζουν εν βρασμω ψυχης σε επιμαχα θεματα.
υπο το πρισμα αυτο δε συμφωνεις οτι το παραπανω θελει καποια διευκρινηση??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-06-10, 10:45
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Το καλητερο θα ηταν να υπαρχει λιγοτερη ψυχολογια και περισσοτερη ουσια.
Ασχοληθειτε περισσοτερο με τα ψαρια σας, εχετε παρει διδακτορικο στην ψυχαναλιση.

Στα νευρα και το φουντωμα, η αποσυνδεση και μια αλλαγη νερου παντα βοηθαει....



Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-06-10, 10:47
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή

Κατά τη γνώμη μου τα φόρουμ είναι σαν τα καφενεία.
Δεν σ' αρέσει αυτό το καφενείο γιατί όσοι πάνε εκεί είναι ανόητοι ή γιατί ο ιδιοκτήτης δεν φτιάχνει καλό καφέ ή δε σερβίρει "δικτατορικά" εσπρέσο? Πήγαινε σε άλλο!
Τόσα ψαροφόρα υπάρχουν εντός κι εκτός Ελλάδας!
Οπότε για να επανέλθω στο θέμα του kingrim, ψάξε ένα φόρουμ που να έχει αυτά που θες αν αυτό εδώ κρίνεις πως δεν τα έχει, αυτή είναι η γνώμη μου, πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τα λεγόμενά σου, που πολλά με βρίσκουν και μένα σύμφωνο

ΥΓ
Προσωπικά είμαι φαν του GΑΒ και αν και έχω γραφτεί σε διάφορα άλλα ψαροφόρα, μόνο εδώ συμμετέχω πραγματικά σε συζητήσεις
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ζητώ την κατανόηση σας!! γαλανοματα Αρχάριοι γλυκού νερού 6 07-12-08 00:45
Κύπριοι στο φόρουμ Carebean pirate Greek Aquarist's Boards 6 28-10-07 13:46
ζητώ την γνώμη σας..... pepe72 Αρχάριοι γλυκού νερού 8 19-05-07 13:03
Φόρουμ των μελών του Π.Σ.Φ.Ε Tolis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 0 30-06-05 14:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05862 seconds with 12 queries