Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 09-04-16, 10:59
Το avatar του χρήστη Giannis RPG
Giannis RPG Ο χρήστης Giannis RPG δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Φίλε @johnpech ενδιαφέρουσα η πρόταση σου με αυτά τα ανεμιστηρακια. Δε θέλω να χαλάσω τα καπάκια και τα κρεμαστά ανεμιστήρια είναι ωραία λύση. Χμμμ...

@xristos αυτό το σύστημα λειτουργεί αυτόνομα; Chiller cooling fans λέει, μήπως χρειάζεται και ψυκτικό μηχάνημα; Το κόστος μονο σε chiller δεν παραπέμπει, διόρθωσε με αν γνωρίζεις καλύτερα.

@Kostas 12 αυτό είναι και το δικό μου σκεπτικό. Τα περισσότερα chiller φαντάζομαι, πως προορίζονται για θαλασσινά πολλών λίτρων. Οπότε στο δικό μου η κατανάλωση, σιγουρα θα είναι η ελάχιστη. Σιγουρα, θα προσφέρω τον οβολον μου στη ΔΕΗ, αλλά δε νομίζω η κατανάλωση να είναι σφάξιμο στο γόνατο. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που λεει ο@ nazgul. Το θέμα των ανταλλακτικών. Αλλά φαντάζομαι, για έναν ψυκτικό δε θα είναι δύσκολο να το επιδιορθώσει. Πόσο εξεζητημένο μπορεί να είναι το ελαττωματικό εξάρτημα;

Η ερώτηση μου και την απευθύνω σε όσους έχουν chiller, είναι πόσα λίτρα επιπλέον να μπορεί να καλύψει; Μηπως, κάποιο chiller που είναι για άνω των 400- 500 λίτρων, ρίξει πολύ απότομα τη θερμοκρασία σε ενα πολύ μικρότερο ενυδρείο σαν το δικό μου; Αυτο που έχω βρει στο cosmozoo είναι μέχρι 700 λίτρα. Μην το κάνω και κατάψυξη το ενυδρείο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries