Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 08-04-05, 12:16
koko Ο χρήστης koko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-05-2004
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 178
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην koko
Προεπιλογή Re: Προτάσεις μελών

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lasal
Επειτα ειναι και το άλλο......ποιον θα του στοιχίσει ποιο φθηνά?
Αυτός που δεν εχει της κατάλληλες πληροφορίες ή αυτός που τις έχει απο το board?
Ο χομπίστας του board εκτός απο της πληροφορίες που του παρέχονται δωρεάν έχει κιάλλες απολαβές...........
που δεν θα τις είχε αν ηταν εκτός internet.
Πόσοι ειναι οι χομπίστες που τα ακουμπάνε χοντρά επειδή ΔΕΝ έχουν internet?
Ο χομπίστας που θα κάνει τον κόπο να διαβάσει περνάει σε άλλη ταχύτητα βοηθώντας αυτούς που τον βοηθάνε να προχωρήσουν και αυτοί.
Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες, και σίγουρα οι πληροφορίες που παρέχονται εδώ μέσα είναι κατά μάκρον σπουδαιότερες από αυτές που κάποιος μπορεί να αντλήσει από άλλες πηγές. Εγώ παραδέχομαι ότι σχεδόν ότι ξέρω για το χόμπι τα έχω μάθει διαβάζοντας εδώ και σε κανά δύο ξένα Boards.

Φυσικά παραδέχομαι ότι δεν είμαι και από τους πιο έμπειρους στον χώρο και γι' αυτό ίσως να μου δημιουργείται και αυτή η άποψη, την οποία έθεσα προς συζήτηση. Και καλύτερα που το ανάφερα έτσι, ώστε διαβάζοντας τα posts σας να καταλάβω (και εγώ και κάποιοι άλλοι που ίσως είχαν την ίδια απορία) τον λόγο που γίνεται αυτό.

Φυσικά δεν αμφισβητώ ότι οι παλαιότεροι στον χώρο έχουν επωμιστεί κάποιο είδος ευθύνης προς τους νεότερους και διορθώνουν τα λάθη αυτών ,κάνοντας μάλιιστα πολύ καλή δουλέιά και εύχομαι να συνεχίσουν έτσι.

Ίσως να φταίει η απειρία και η παπαγαλία κάποιων, που μου δημιουργήσαν αυτή την άποψη (άναφέρατε κάτι παρόμοιο προτίτερα). Αν όμως κάποιος δεν την ψάξει και από μόνος του και ακούσει μόνο συγκεκριμένες προτάσεις προτάσεις τότε θα αποκτήσει εξοπλισμό που δεν του κάνει. Επίσης το ότι έχει κάποιος περίσσευμα χρημάτων (άλλωστε αυτό διαθέτουμε στο χόμπι) δεν σημαίνει ότι πρέπει να προμηθεύεται εξοπλισμό που ίσως δεν του είναι απαραίτητος.

Και για να καταλάβετε τον λόγω που ξεκίνησα αυτό τον διάλογο...
http://www.greekaquarist.com/board/viewtopic.php?t=4923
__________________
Ενυδρείο, ένας ζωντανός πίνακας που έχετε ζωγραφίσει μόνοι σας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01944 seconds with 11 queries