Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 08-04-05, 11:25
Το avatar του χρήστη lasal
lasal Ο χρήστης lasal δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2003
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 2.296
Προεπιλογή Re: Προτάσεις μελών

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko
Παρατηρώ ότι όλοι σχεδόν προτείνουν τα φίλτρα της Eheim. Είναι άριστα δεν αντιλέγω, αλλά πολύ ακριβότερα από άλλες μάρκες που προσφέρουν σχεδόν τα ίδια σε χαμηλότερες τιμές.
Τα προτείνουν γιατί ειναι "ψαγμένοι" και πληροφορημένοι
Ομως πόσο ακριβότερα είναι τα φίλτρα της eheim γιαυτό που προσφέρουν?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko
Και εδώ που τα λέμε είτε είναι αθόρυβοι είτε όχι δεν παίζει και κανένα ρόλο σε ένα σαλόνι που παίζει και η τηλεόραση.
Εδώ ειμαι απόλυτα κάθετος.
Μπορεί να περάσει αεροπλάνο της ολυμπιακής πάνω απο το σπίτι μου (που περνάει) και να μην το δώσω σημασία.
Ομως οτιδήποτε και να ακούσω στο ενυδρείο το αυτί μου το πιάνει, όπως και των περισσοτέρων εδώ μέσα.
Απο το γουργούρισμα του νερού, απο τον αέρα στο φίλτρο, απο το γουργούρισμα ενός ψαριού,(ναι ειναι αλήθεια) μέχρι το τσιμπολόι των ψαριών μου, πόσο μάλλον ο ενοχλητκός θόρυβος μιάς φθαρμένης προπέλας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko
Βλέπω κάποια posts προτείνουν μεγάλα φίλτρα ασχέτως των λίτρων του ενυδρείου. Κάπου ίσως να γινόμαστε και λίγο υπερβολικοί;
Δεν το νομίζω γιατί οι περισσότεροι ειναι συνιδητοποιημένοι χομπίστες.
Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλα τι να κάνουμε δημοκρατία έχουμε.
Πολλές φορές προτείνουν σε κάποιον puplic οταν έχει προηγηθεί κάποιο pm
Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτώσεις που κάποιος νέος στο χόμπι να προτείνει μόνον και μόνον επειδή το άκουσε απο άλλους να το λένε.
Το κανουν γιατί το έχουν εμπεδώσει απο παλιότερους χομπίστες ΄
ή απλά επειδή έχουν την δική τους γνώμη

Επειτα ενα θέμα μπορεί να έχει γραφτεί πάνω απο 10 φορές
Πόσοι καινουργιοι κάνουν τον κόπο να διαβάσουν χωρίς να περιμένουν μια απάντηση που έχει ήδη απαντηθεί πολλές φορές?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko

Ας σκεφτούμε και το νερό που θα εκτοπίσει το χαλίκι, την διακόσμηση (που αν το τοπίο είναι βραχώδες θα εκτοπίσει περισσότερο νερό).
Να σκεφτούμε και τα υλικά που μπαίνουν στο φίλτρο όπως και την βρωμιά που συσσωρεύεται.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko
Ας διατηρήσουμε αυτό που κάνουμε χόμπι και όχι είδος πολυτελείας.
Το χόμπι μας δεν ειναι και το φθηνότερο ειναι ομως προσιτό γιατί αν δεν ήταν τότε θα είχαν όλοι σαν χόμπι να μαζεύουν γραμματόσημα.
Επειτα ειναι και το άλλο......ποιον θα του στοιχίσει ποιο φθηνά?
Αυτός που δεν εχει της κατάλληλες πληροφορίες ή αυτός που τις έχει απο το board?
Ο χομπίστας του board εκτός απο της πληροφορίες που του παρέχονται δωρεάν έχει κιάλλες απολαβές...........
που δεν θα τις είχε αν ηταν εκτός internet.
Πόσοι ειναι οι χομπίστες που τα ακουμπάνε χοντρά επειδή ΔΕΝ έχουν internet?
Ο χομπίστας που θα κάνει τον κόπο να διαβάσει περνάει σε άλλη ταχύτητα βοηθώντας αυτούς που τον βοηθάνε να προχωρήσουν και αυτοί.
Φιλικά πάντα

ΥΓ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koko
Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κάποιους, μια απλή ανταλλαγή απόψεων θέλω να κάνω...
Αυτό ειναι και το σωστό
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02094 seconds with 11 queries