Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 10-06-13, 01:48
Το avatar του χρήστη 60lt
60lt Ο χρήστης 60lt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 77
Προεπιλογή

Πολύ καλή ιδέα το θερμοσυστελόμενο. Νομίζω ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάποια με σιλικόνη μέσα για καλύτερη στεγάνωση και θα δω πως θα τα πιάσω στο καπάκι γιατί το κανάλι δε χωράει.

Εσύ πως τρύπησες το πλαστικό?

ΟΚ api λοιπόν και λίγα λίγα. Νιτρικά και αμμωνία πρώτα?

Πριν ξεκινήσουμε με τη ξύστρα, αρχίσαμε με σκληρό σφουγγάρι κατσαρόλας (καθαρό χωρίς χημικά και σαπούνια και βρεγμένο στο νερό του ενυδρείου που είχαμε αφαιρέσει) αλλά άφηνε υλικό (έτριβε) μέσα στο νερό. Η ξύστρα της κουζίνας είναι σούπερ.

Όχι ο καθαρισμός έγινε στο κουβά με το νερό που είχαμε αφαιρέσει από το ενυδρείο. Το μόνο εκτός οδηγιών είναι ότι τα χιλιοστίψαμε μπας και καθαρίσουν.

Όταν πήρα το ενυδρείο το παλικάρι που το είχε, μου είπε ότι είχε να το καθαρίσει ένα μήνα. Μάλλον πέσαμε σε χρονική διαστολή...

Βαμβάκι θα αγοράσω αύριο και δε ξέρω μήπως να συμπληρώσω και λίγο siporax ακόμα, γιατί έχει το mini των 35g.

Όταν λες καθάρισμα siporax, αναφέρεσαι στην ιστορία με το βράσιμο ή χλωρίνη κλπ?

Την ανατάραξη την έχω αυξήσει ήδη. (Με το που καθάρισε το φίλτρο αυξήθηκε μόνη της.) Και τώρα που πήγα και χάζεψα τα ψάρια φαίνονται ήρεμα και κολυμπάνε σε μέσο βάθος. Και τα σαλιγκάρια κάτω είναι και ο pleco φαίνεται να ηρέμησε.

Τους έκατσε πολλή, η μαζεμένη καθαριότητα...

Το siporax το mini από το 15άρι τί διαφορά έχει. Στο site της sera από ότι είδα η μόνη διαφορά είναι ότι το 15άρι το δίνει και για λίμνες, ενώ το mini όχι, αλλά έχει άλλη ουσιαστική διαφορά?

Ευχαριστούμε και πάλι για το χρόνο και την πολύτιμη βοήθεια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01480 seconds with 11 queries