Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 26-04-11, 13:08
mixalis p Ο χρήστης mixalis p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μηνύματα: 473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ Μιχαλη θα τα αφησω μαζι , θα παρω τα 2 ασπορα και θα τα φυλαξω για να τα εχω σαν ψευτικα αντικαταστασης οταν θα κανει την δευτερη γεννα (τωρα αν κανει αλλο σημερα - αυριο , γιατι χτες εκανε το τριτο , λογικα ασπορο θα ειναι και αυτο)
Το θεμα ειναι να μπει στην φωλια και χαρτοπετσετα να κοψω οπως λες στην δευτερη γεννα θα φτιαξει τιποτα εφοσον αδιαφορισε τωρα στην πρωτη γεννα?
Εκει ειναι το προβλημα αν θα φτιαξει φωλια , νταξει τωρα το χειριστικα λαθος , απλα μου χαν πει οτι καλο ειναι να τα κρατας χωριστα και μολις δεις σημαδια απο το θυληκο τοτε αμολας τον αρσενικο.
Τελος παντων , τα αφηνω μαζι αλλα στην δευτερη γεννα θα την πιασει ο αρσενικος η οχι ωστε να εχουν σπορο τα αβγα ?

Α εχω διαβασει οτι περνουν και πλαστικα αυγουλακια και τα αλλαζουν , και τα κανονικα τα κραταν μεσα σε ενα μπολακι με βαμβακι σε ζεστο και υγρο χωρο και μολις αρχισει να κλοσαει τοτε τα αλλαζουν ολα μαζι για να βγουν τα πουλακια σχεδον ταυτοχρονα.
αυτο ισχυει! αλλα δεν ξερω αν μπορεις να βρεις πλαστικα αυγα. κ να γεννησει αλλο αυγο τωρα δεν γινεται τπτ! την δευτερη φορα θα τα καταφερεις! εγω ειχα 10 lovebird κ τα 9 μ φυγανε. ενα θυληκο π εχω τωρα γενναει κ κλωσσαει τα αυγα συνεχεια. αφου ειναι ασπορα δεν εκκολαπτονται! η αναπαραγωγη των καναρινιων ειναι ευκολη υποθεση κ δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι! γεννανε απο τωρα μεχρι κ τον αυγουστο, καμια φορα μεχρι κ τον σεπτεμβρη με οκτωβρη. εγω περυσι εβγαλα καναρινια μεχρι κ τον οκτωβρη μηνα!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01575 seconds with 11 queries