Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 01-05-12, 07:11
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Φιλε Μαικλ, οτι γραφω ειναι αυθαιρεσια?
Τα pdf τα εχω ξεκοκαλισει ολα, και φυσικα εχω κανει και τα πειραματα μου για να γραφω οτι γραφω.

Γραφει για χρηση σε χωρο με 21C θερμοκρασια.
Εχουν ολοι μινιμουμ 21C στο δωματιο του ενυδρειου?
Και ωραια πες οτι ολοι εχουν 21C μινιμουμ, λεει ποσο μπορει να ανεβασει?
Κοιτα τωρα και παρατω στο pdf Και δες οτι δινει τον 300αρη για ενυδρεια 600-1000 λιτρα !!!!!!!!
Αποδεδειγμενα λεει ψεμματα!!!!! (και το λεω κι εγω που εμπιστευομαι και χρησιμοποιω παντου jager)

Σε 400 λιτρα ενυδρειομου (οχι 600-1000 που λεει στο pdf) ο 300ρης δεν μπορουσε να μου κρατησει 26C στο ενυδρειο με 14C που επεφτε στο χωρο το βαρυ χειμωνα η θερμοκρασια.
Εφτανε μεχρι 25 και εμενε συνεχως αναμμενος.
Οταν εβαλα και τον εφεδρικο 200αρη, με 500W συνολο ημουν ΟΚ για να ανεβασω 11C στα 400 λιτρα.
Αυτο συμφωνει απολυτα και το πινανακι που ανεβασα απο τα αρθρα του greekdiscus.gr (κατι ξερουν απο θερμοκρασιες οι δισκαδες )

Αλλα κι αλλιως.
Αν εχω 21C στο χωρο οπως μας "υποχρεωνει" το Pdf και θελω επειδη εχω δισκους να ρυθμισω σε 31C, ο 300αρης δεν φτανει.
Θελω 400W τουλαχιστον

Καλημερα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,17933 seconds with 11 queries