Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 15-02-11, 21:32
Το avatar του χρήστη karrot
karrot Ο χρήστης karrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2010
Περιοχή: Ίλιον
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο την υπερβολικη αλιευση ....

και εδω ειναι ενα ηθικο ερωτημα: Θα τα παρεις εσυ απο το πετσοπ να τα αναπαραγεις και να τα διαδωσεις ... η θα σφυρας αδιαφορα οταν εισαι διπλα και θα τα παιρνει ενας αρχαριος που η τυχη τους ειναι αβεβαιη?

Στο θεμα των δισκων παντως οι ντοπιοι προσεχουν να μην δημιουργηθει προβλημα στους πληθυσμους τους!
συμφωνούμε εγώ προσωπικά έχω τσακωθεί και με μαγαζάτορα γιατί έλεγε #$%$@^!@ όπως και πολύ αλώστε από εδώ μέσα και πάντα προσπαθώ να ενημερώνω κόσμο που δεν ξέρει
αλλά το θέμα είναι πχ για τα cpd το σημαντικό είναι να τα αναπαράγουμε μόνο μέσα στο ενυδρείο που είναι και αυτό σημαντικό δεν λέω ή να τα αφήσουμε και στη φύση να αναπαραχθούν εφόσον δεν παίζει ρόλο η καταστροφή του βιότοπου τους
Για να μην παρεξηγηθώ αυτό το θέμα με τον πληθυσμό των cpd στη φύση πραγματικά δεν το ήξερα
Όπως επίσης είναι πολύ σημαντικό αυτό που γίνεται από τους ντόπιους για τους πληθυσμούς των δίσκων
Επίσης δεν θέλησα ποτέ να θίξω κάποιον που έχει άγρια είδη στα ενυδρεία του και να τον πω ανήθικο και άλλα τέτοια...Καταγράφω δικές μου σκέψεις και γνώμες και συγνώμη άμα κατάλαβε και πίστεψε τέτοιο πράγμα κάποιος!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries