Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 15-03-14, 19:19
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΝ θέλω να σου "χαλάσω" την διάθεση αλλά... καμία σκέψη μήπως κατάφερε να την "κοπανίσει" από κάπου και το ψάχνανε;
Από την άλλη και σύμφωνα με την νομοθεσία... πρέπει να αναφέρεις στην αστυνομία ότι το βρήκες (για τον παραπάνω λόγο που ανέφερα). Λάβε υπ' όψιν ότι έχω βρει ντόμπερμαν στον δρόμο (σε βόλτα με τον σκύλο μου) που ήρθε μαζί μου μέχρι την πόρτα του σπιτιού μου (και φυσικά το πήρα μέσα να του δώσω νερό και φαγητό)... ακολούθησα την νόμιμη διαδικασία... το πέρασα γενικές εξετάσεις... και μετά από 2 μήνες σε άσχετο χώρο (5-6 χιλιόμετρα μακριά... που τα είχα πάει για να "παίξουν")... βρέθηκα μπροστά στον ιδιοκτήτη του (στον οποίο δυστυχώς το επέστρεψα... ΑΝ και ΔΕΝ θα έπρεπε).
Μετά από τόσους μήνες... λογικά θα έπρεπε να το έχεις πάει και σε κάποιον κτηνίατρο τουλάχιστον για γενικές εξετάσεις... οπότε θα το έψαχνε και για το τσιπ.
Όπως και να έχει... είναι κουκλί.... να το χαίρεστε.-
Δεν μου χαλάς καμία διάθεση το ότι έπρεπε να το κοιτάξουμε για τσιπ είναι γεγονός (ειδικά απο τη στιγμή που πλέον μπήκε στο σπίτι μας για τα καλά)αν ήξερες πόσα σκυλιά παρατάνε στην περιοχή που μένω..όλα κι όλα είμαστε καμια δεκαριά σπίτια και μετά το βουνό,οπότε βολεύει κάποιους να τα αφήνουν εδώ..λίγες μέρες πριν του ανοίξουμε να μπεί στην αυλή είχαν ρίξει φόλες και πέθαναν περίπου 5-6 σκυλιά..
Τις μέρες που το βρήκαμε ψάξαμε και ρωτήσαμε τριγύρω αν κάποιος ήξερε κάτι για τον μικρό και αναφέραμε πως βρίσκεται σε εμάς (μην τυχών και κάποιος τον ψάχνει,απο εκει έμαθα πως το ταιζαν τα πιτσιρικια)..δε νομίζω πως για τα 15 αδέσποτα που βρίσκονται τώρα στην γειτονιά και τα ταιζουμε καθώς και για τα υπόλοιπα 15 που σίγουρα θα παρατήσουν μέσα στο επόμενο διάστημα θα έπρεπε να είχαμε πάει στην αστυνομία και να τα δηλώσουμε (τα περισσότερα βρέθηκαν εδώ ξαφνικά απο κουτάβια ή άρρωστα)..εκτός αν το εννοείς μόνο απο την άποψη της νομοθεσίας και μήπως βρεθεί ποιός το παράτησε και κατά μια έννοια τιμωρηθεί (που και πάλι τα ζωντανά την πληρώνουν)..τον βάλαμε προσωρινά μέσα και έμεινε..
Δευτέρα έτσι κι αλλιώς πάμε στον γιατρό για τα αυτια του οπότε θα ρωτήσω για το θέμα με το τσιπ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01661 seconds with 11 queries