Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 07-07-03, 20:18
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

Μαρεσει ρε Στεφανε-βαζελε-που με εβαλες και εμενα στο κεζι να παρω venustus,θυμασαι?επιτηδες τοκανες για να μου φανε τα αλλα ψαρια-βαζελε!!ας παμε σε πιο σοβαρο υφος, :P εγω τοτε ειχα παρει 4 μωρα,δε πιστευω ναμαι τοσο γκαντεμης να μην υπαρχει θυληκο μεσα,εχουν μεγαλωσει ,περιπου ειναι απο 4 μεχρι 7 εκατοστα το πιο μεγαλο.χρωματα ολα το ιδιο το παρδαλλο λοκατζιδικο ακομη,αλλα επειδη εγω δε τα αφηνω ησυχα ποτε,κανω αλλαγες στα ζευγαρια μπας και τα κανω να δειξουν τι ειναι.Τωρα εχω απο 2 σε καθε ενυδρειο,με συμπεριφορα επιθετικη του ενα προς το αλλο του ζευγαριου.Αυτο μπορει να λεει οτι ειναι απο 2 αρσενικα-2 θυληκα σε καθε ενυδρειο ,αλλα μπορει να ειναι και οτιδηποτε αλλο φανταζομαι,απο αποψη φυλλου.Μολις αλλαζω τα ζευγαρια γινεται το γνωστο -κολπο 3 -δηλαδη η αναγνωριση φυλλου απο το ηδη υπαρχον στο ενυδρειο με το νεο-εισελθεν.γυρω γυρω ολοι κλπ κλπ κλπ κλπ.μετα 2 μερες σταματαει το <<δοκιμαστικο>>και αρχιζουν το ψιλοκυνηγητο.Με σβηστα τα φωτα και φυσικο φως,οπου πολλα ψαρια δειχνουν τα πραγματικα χρωματα που εχουν η προκειται να παρουν,καποιο μπλεδιζει περισσοτερο.Τωρα ο θεος και η ψυχη τους....παντως περιμενε φιλε entreri,νασαι σιγουρος οτι αμα βγει δευτερο αγορι θα στο δωσω αμα το θες!!
αυτα και περιμενουμε....
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01682 seconds with 11 queries