Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 06-09-16, 23:59
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Άμα δεν κολυμπάς μέσα, μικρό είναι

Το sump δεν θα πατάει στην βάση αλλά στο πάτωμα κατευθείαν(με Dow), όπως και ο υπόλοιπος εξοπλισμός. Τα πόδια είναι κλειστά από κάτω με μέταλλο και πλαστική τσόχα απότι μου είπαν. Θα φέρω σιδερά για να προσθέσω πιο φαρδιούς τάκους ίσως από κάτω αλλά και για γνώμη μια και οι κοιλοδοκοί μάλλον κάνουν τόξο προς τα πάνω, με απόκλιση 1,3εκ, που είναι σημαντική νομίζω. Αν δεν γίνεται κάτι με αυτό, θα πρέπει μάλλον να το σηκώσω και να βάλω και Dow κάτω από το ενυδρείο να απορροφήσει κάπως τις πιέσεις μέχρι να γεμίσει το ενυδρείο, όπου σίγουρα η βάση θα ισιώσει..

Το πλακάκι φαίνεται από τα γερά σχετικά αλλά αν έχει κενάκι κάτω, θα σπάσει λογικά. Γιαυτό θέλω να φαρδύνω το μέρος που πατάει και από εκεί και πέρα ότι σπάσει θα το αντικαταστήσω...ή θα το επενδύσω

Το project προσπαθώ να μην πάρει πολύ, αλλά αυτό θα εξαρτηθεί από πολλά, όπως τιμές και διαθεσιμότητα sieve ή drum filter για 30.000l/h. Δεν σκοπεύω να λειτουργήσω το ενυδρείο χωρίς τέτοιο. Και είναι και πολλές μικροδουλειές που παίρνουν αναγκαστικά τον χρόνο τους(σιδεράς, Dow, υδραυλικός μετά, κτλ), όπως και η έλλειψη χρόνου για αγορά υλικών όταν ορισμένα μαγαζιά είναι ανοιχτά(π.χ. πλαστικά από Σταματίου). Άλλα θέλουν οπωσδήποτε παρέα/βοήθεια(τοποθέτηση πετρών, λόγω βάρους και βάθους του ενυδρείου).
Προσπαθώ για γέμισμα τέλος του μήνα αλλά μάλλον είναι πολύ αισιόδοξο πλάνο...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01892 seconds with 11 queries