Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 22-03-08, 20:22
Το avatar του χρήστη gaia
gaia Ο χρήστης gaia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2004
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 667
Προεπιλογή

Κούκλος ! Ελπίζω να έχεις κήπο γιατί έχω άσχημη εμπειρία μεγαλώνοντας ένα θηλυκό σε διαμέρισμα. Μου είχε αφήσει ο ξάδερφός μου "προσωρινά" ένα κουτάβι 3 μηνών με το όνομα Μαργκώ και φυσικά έμεινε μαζί μας .
Ως κουτάβι έκανε άπειρες ζημιές . Πολύ καλός φύλακας αλλά γαύγιζε με το που άκουγε το ασανσέρ στον όροφό μας και βήματα στις σκάλες και όταν λέμε γαύγιζε ακούγονταν σε όλη την 7όροφη οικοδομή .Να μήν πω καλύτερα τι γίνονταν με ταχυδρόμους , φυλλάδια, κάλαντα κλπ. γλιτώνεις όμως από ζητιάνους , ενημερώσεις , γκάλοπ κλπ. ακούνε το γαύγισμα και καταλαβαίνουν ότι κάτι μεγάλο και θυμωμένο είναι πίσω από την πόρτα.
Είχα πρόβλημα με την ουρά της γιατί όταν την κουνούσε την τραυμάτιζε στα έπιπλα και μάτωνε η άκρη της.
Επίσης θυμάμαι ότι μου έλεγαν πως είναι τεμπέλικα και όλη μέρα θα είναι ξάπλα οπότε και δεν έχει πρόβλημα σε διαμέρισμα. Η Μαργκώ εκτός από τα 4 κοντινά για τις ανάγκες της έπρεπε να βγεί για τρέξιμο σε ανοιχτό χώρο για τουλάχιστον 1 ώρα. Έχω πετάξει χιλιάδες κουκουνάρες για να κρατιέται σε φόρμα και να ξεδίνει. Με συντρόφευε σε πολλά ψαρέματα προσέχοντας τα πράγματα στην ακτή αλλά δεν γούσταρε καθόλου το νερό, όταν καταλάβαινε ότι θα κάνει μπάνιο εξαφανίζονταν μαζεμένη σε μια γωνία .
Πολύ πιστή (εκτός αν υπήρχε φαγητό στην μέση , εκεί με πουλούσε) αλλά και ζηλιάρα .
Μισούσε τις γάτες μετά από την πρώτη της επαφή με αυτές που ήταν τραυματική - βλέπε γρατζουνιά στη μύτη. Άκουγε μόνο εμένα και αρκετά τον πατέρα μου ενώ μόνο στα πολύ βασικά την μάνα μου και την αδερφή μου και αγνοούσε τις εντολές ξένων (εκτός αν κρατούσαν κανένα σουτζουκάκι , αδυναμίες είναι αυτές). Στα hi lights 4 φορές που άρπαξε σάντουιτς από περαστικούς στο πάρκο της και δεν γύρισε ευτυχώς κανένας πίσω ούτε καν να κοιτάξει. Ευτυχώς δεν ήταν επιθετική με τους ανθρώπους έξω εκτός αν έβλεπε απειλή και τότε προειδοποιούσε με το πιό κακό της γαύγισμα δείχνοντας δόντια αλλά δεν ορμούσε ποτέ χωρίς εντολή.

Αξέχαστος φίλος.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Μαργκώ 88 001.jpg
Εμφανίσεις:  795
Μέγεθος:  71,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Μαργκώ 88.jpg
Εμφανίσεις:  979
Μέγεθος:  89,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Μαργκώ 88 002.jpg
Εμφανίσεις:  858
Μέγεθος:  66,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01777 seconds with 12 queries