Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 08-02-03, 20:03
Το avatar του χρήστη johnny69
johnny69 Ο χρήστης johnny69 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Λοιπον έχω νέα . Πριν στειλω το προηγούμενο post σκέφτηκα να κάνω μερικές τροποποιήσεις στο ενυδρείο μηπως εκει υπήρχε το πρόβλημα. Άλλαξα λοιπον θέση σε μερικές πετρες προσπαθώντας να έχω περισσότερες σπηλιές και λιγότερους διαδρόμους. Αρχικά δεν είδα και καμία βελτιώση στη συμπεριφορά τους, αλλά από εχθές είχα δύο ευχάριστες εξελίξεις. Πρώτον έχω ένα labidochromis yellow με αυγά. Μάλιστα ένα για το οποίο ήμουν σίγουρος ότι έιναι αρσενικό , λόγω κυρίως συμπεριφοράς αλλά και γιατι έχει πολυ έντονη μαύρη λωρίδα στο πτερύγιο της ράχης.
Δεύτερον το Socolofi από εκεί που ήταν φοβισμένο και κρυμμένο ξεθάρεψε λίγο και μάλιστα σήμερα παρατήρησα ότι ξαναβρήκε το χρώμα του και εξαφανίστηκαν οι κάθετες ρίγες που προφανώς ηταν σημάδι ότι φοβόταν. Έχετε δίκιο για το Maylandia θα πρέπει να το δώσω σύντομα.
Τελικά πορτοκαλί χρώμα έχουν τα αρσενικά ή τα θυληκά Maylandia Eastharae. Είχα την εντύπωση ότι έχουν τα θυληκά , αλλά αυτο το δικο μου έχει μεγαλώσει ασυνήθιστα γρήγορα , είναι και αρκετά επιθετικό και έχω μπερδευτεί.
Στέφανε μόλις αρχίσουν να δείχνουν λίγο χρώμα οι Aulonocara να είσαι σίγουρος ότι θα επικοινωνήσω μαζί σου.

Πάντως συνεχίζω να ψάχνω για θυληκές Socolofi ...


Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01461 seconds with 11 queries