Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 20-08-12, 22:59
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

πολυ κατατοπιστικα λουσυ,και πολυ γλυκια η λιμνουλα σου..ευχαριστω πολυ!
παντως βλεποντας το οικοπεδο,τρελλαθηκα,τοσος χωρος,μανουλα μου,τι θα τον κανεις και ησουν τοσο περιορισμενη?
τελικα βλεποντας σημερα ξανα τους χωρους μου,βρηκα αλλον εναν,που δεν εχει βραχο,ειναι φτιαγμενος απο τα χωματα της εκσκαφης καποτε που φτιαχτηκε ο βοθρος του σπιτιου,πριν 30 χρονια.
εκει εχω φυτεψει προς το παρον μια λεμονια,μια πορτοκαλια,αγγελικες ,τριανταφυλλιες και πικροδαφνες και οπου να ναι,εχω παραγγειλει φορτηγο με χωμα να ριξει,ωστε να υπερηψωθει .
μετρησα λοιπον εναν χωρο 2 επι 2.50,θα σας βαλω αργοτερα φωτο να δειτε το σημειο...
εχει σκια συνεχως,λιιιιιγες αχτιδες το χτυπουν προς τις μεσημεριανες ωρες,δεν εχει απο πανω του την συκια.
η υπερχειλιση,πως γινεται?δεν εχω καταλαβει...
πως εφτιαξες ενα μερος δηλαδη γι αυτην και δεν υπερχειλιζει τριγυρω?
σαν υπερχειλιση εννοουμε να γεμιζει τοσο ωστε να τρεξει κι εξω το νερο ωστε να ανανεωθει?
ποσο πρεπει να τρεξει?καθε ποτε?
χρυσοψαρακια θα βαλω οπωςδηποτε,και αργοτερα αααν υπαρχει ρευστο,θα γινουν κι αλλα πραγματα...
να ρωτησω και κατι για τα φυτα,ο παπυρος,πως πολλαπλασιαζεται?τον βαζουμε αναποδα σε νερο και πεταει ριζες απο το φυλλο του?
-------------------------
ο χωρος ειναι ολος αυτος που φαινεται(πππςςςςς!),μεχρι την λεμονια.
να σας ρωτησω,ποσα λιτρα θα βγει περιπου,εαν ειναι 2 επι 2.50 και με μεσο βαθος 70 ποντους?(απο 30π εως 1 μετρο δηλαδη).




και αν μπορειτε,πειτε μου τι φυτο ειναι αυτο?
το εβγαλα απο ενα σημειο του δρομου που χυνονται συνεχως νερα,ειχε φυτρωσει μαζι με παπυρο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leda : 20-08-12 στις 22:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries