Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 28-11-07, 09:22
jockler Ο χρήστης jockler δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-09-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Nαι έχεις δίκιο , δικό μου το λάθος.

Φωτο δυστυχώς δεν μπόρεσα ,ελπιζω να καταφερω να βρω μηχανή αυριο και να σας στείλω.

Το ενυδρείο είναι 96λ με 27C θερμοκρασία ,φωτισμό 18w , 7 PH , ΚΗ δεν έχω μετρήσει ποτε αλλα έχει νερό από το δίκτυο της αθήνας ,FE 0,1mg/l , αμωνια και νιτρικα είναι ανέκαθεν στο 2ο level στα test της sera(τελευταία μέτρηση χθες αλλά δεν θυμάμαι τιμες) εδώ και πολύ καιρό και δεν αλλάζουν με τπτ... Το ενυδρείο λειτουργεί από τον 9/2007 χωρις καμια απώλεια ως τωρα και οι αλλαγές που γίνονται είναι 20λ κάθε 15 μέρες ,μαζί με την αλλαγή ρίχνω και υγρό λίπασμα της tropica.

Τα φυτά που έχω είναι 1 εχινόδορο rose , 1 cabompa aquatica k 1 anubia hastifolia.(είναι λιγα???)

Δυστυχώς (θα δείξει...) δε με πρόλαβες και προχθές έριξα μια δόση απο το σίδηρο που αγόρασα.Αυτο πού είδα χθές, είναι οτι τα κάτω φύλλα της campoba ήταν κιτρινα αρχίζουν και πρασινίζουν ξανά!! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι αφού έριξα σίδηρο προχθές οι χθεσινες μετρήσεις έδειξαν χαμηλό σίδηρο , το φυτό όμως βελτιώθηκε!

Ο εχινόδορος καμία βελτίωση παραμένει με μικρές-μικρές τρύπες μεσα στα φύλλα και έχω την εντύπωση οτι αρχίζουν και κατσαρώνουν.

Περιμένω για τις συμβουλές σας και τις παρατηρήσεις σας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01486 seconds with 11 queries