Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 01-04-10, 09:32
Το avatar του χρήστη reselie
reselie Ο χρήστης reselie δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: αμπελοκηποι αθηνα
Μηνύματα: 110
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από achisael Εμφάνιση μηνυμάτων
+φωνω με τον dimitris vas ... ποιος μας ειπε οτι δεν μπορουν να ζησουν...??? και εμεις ετσι ζουμε σε αυτον τον κοσμο...(μολυνση-ραδιενεργεια-βρωμια....) εχω και παραδειγμα...
γνωστος μου (ειμασταν μαζι στρατο)εχει δεν θυμαμαι τι ψαρακι σε γυαλα.. νομιζω ειναι red cap η κατι σαν χρυσοψαρο τεσπα.. το εχει 5-6 χρονια !!! και ζει... δλδ που λεμε οτι το ψαρακι δεν ζει ανετα και τετοια τοτε θα ειχε παραδωσει πνευμα....αυτο γιατι ζει??
και στην φυση να ητανε που ξερουμε οτι δεν θα το τρωγανε τα μεγαλυτερα ψαρια???
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ειναι ενυδρειο... απλα ο φιλος ειπε οτι δεν ''παιζουν'' λεφτα...οποτε τι να κανει το παιδι...
αν το θελει ας το εχει...δεν μπορει καποιος να του πει ΔΩΣΤΟ ΠΙΣΩ...

Βεβαιως και μπορει να ζησει.να επιβιωσει μαλλον..με καθημερινες αλλαγες νερου και λιγο βασανισμο...

Το θεμα ειναι οτι δεν προκειται ποτε να συμπεριφερθει φυσιολογικα το ψαρι σε 5 λτ οτι και να ειναι.εκτος αυτου αν δεν κανω λαθος το ιδιο το παλικαρι ρωτησε γιατι δεν συμπεριφονται σωστα τα ψαρια και καθονται ακινητα..

τελος,μπορει να ειμαι "αρχαριος" αλλα εχω καταλαβει οτι το χομπι αυτο ΔΕΝ εχει "εναλλακτικες".ή το κανεις σωστα ή καθολου.
Οχι επειδη στο απαγορευει καποιος..αλλα θα δεις που και ο ιδιος θα κουραστει συντομα,θα τα βαρεθει ακινητα εκει ή και θα αρρωστησουν και στο τελος ή θα παρει ενυδρειο ή θα το παρατησει εντελως.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01527 seconds with 11 queries