Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 14-12-07, 20:35
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Παιδες για ikola αγοραστηκαν.Δικιοα εχει ο Panis oταν ηταν μικρα ηταν οπως πρεπει,καφε με κιτρινες ριγες.Μεγαλώνοντας δεν εχουν δωσει τα χρωματα τους ακομα,αλλα σε αυτα τα ειδη αυτο ειναι το προβλημα οτι απο μια ομαδα (5-6)θα εχεις 1-2 με εντονα τα χρωματα τους και τα αλλα θα ειναι ψιλο μαυρα.Πεφτουν αρκετες μαπες μεταξυ τους.!!!
Το aquascaping το αλλαξα την μερα που προσπαθησα να πιασω μια μουρι η οποια ειχε ξεσαλώσει τοσο πολυ που αν δεν εβγαινε θα μου σκότωνε τα υπολοιπα.Δυστυχως δεν ξεχωριζουν τα αρσενικα με τα θυληκα απο τοσο μικρα.Ξηλωσα ολο το ενυδρειο μου για δεν πιανονταν η άτιμη. Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν υπηρχε περιπτωση να μπορεσω να τα ξαναστησω οπως ηταν πριν.Και οπως καταλαβαινετε οτι βγαίνει απο ενα ενυδρειο δεν μπορει να ξαναμπει οπως στηθηκε στην αρχη.!!!Τωρα για την τροφη ,με σπιρουλινα και πελετς για τις αυλονακαρες μεχρι στιγμη ολα ειναι ΟΚ.
Μονο που τα ικολα οταν παθαινουν παρακρουση γινεται ενα μπαχαλο για 5 λεπτα και μετα ολα ΟΚ!!!Καποιες μαγκιες κανανε στην φροντοζα στην αρχη αλλα τωρα που μεγαλωσε ειναι απο μακρυα και αγαπημένες.Τελικα η φροντοζα ειναι τρομερο ψαρι.Με εχει μαθει και δεχεται ακομα και χαδι απο το χερι μου.Και δεν πειραζει κανενα ψαρι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01736 seconds with 11 queries