Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #109  
Παλιά 29-10-17, 09:56
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Λουκά,
από τα δικά μου φλοτεράκια είδα πως είναι αδιάβροχα, λειτουργούν και μέσα στο νερό.
ΚΑλο αυτο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 2ο σκέλος δεν το πολυκατάλαβα αλλά μου φαίνεται λίγο πολύπλοκο αλλά εγκυμονεί πιο πολλούς κινδύνους, ειδικά όταν υπάρχουν φλοτεράκια και κάτι δεν πάει καλά,
φλοτεράκια στην αναπλήρωση και φλοτεράκια στην αλλαγή = διπλάσιος κίνδυνος για πιθανό πρόβλημα.
Δεν ειναι τοσο περιπλοκο οσο ακουγεται...
Μπαινουν εκει διοτι δεν γινεται να μην εχω την παραμικρη επιστροφη νερου απο το ενυδρειο στο σαμπ οταν και εφοσον κλεισουν οι αντλιες για να γινει η αυτοματη αλλαγη...
Βεβαια ειναι ριψοκίνδυνο οφειλω να συμφωνησω...μιας και ακουω πολλα για τα φλοτερ...
Εκτος και αν βεβαια τοποθετηθει η εξαγωγη του σαμπ στο ενυδρειο πιο ψηλα απο οτι ειναι και ετσι καταφερω να μην εχω τοσο μεγαλη επιστροφη...
Τοτε ακυρωνονται τα 2α και εχω μονο τα 1α οπου με τον χρονοδιακοπτη πιστευω να καλυψω τυχον προβληματα...βεβαια αυτο απο την θεωρια στην πραξη εχει μια αποσταση...

Δεν εχω ξεκαθαρισει ακριβως στο μυαλο μου πως θελω να γινεται αλλα και πως (ακομα) για αυτο κανω και την κουβεντα...
διοτι περιπλεκεται και το μικρο μεσα σε ολα αυτα...
Και κατα πασα πιθανοτητα θελω να βρω τροπο να γινονται ολα ταυτοχρονα!
Με βλεπω να κρασαρει το συστημα (χααχαχαχαχαχ)

Ολο το πλανο βεβαια θα γινεται μονο οταν ζεσταινει ο καιρος και θα εχω τα παραθυρα ανοιχτα...τον χειμωνα θα μπαινει στο χειροκινητο...

Το υπολοιπο σκελος καλα κανατε και το γραψατε με περισσοτερες λεπτομέρειες αν και το εχω διαβασει στο
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...91&postcount=7
Θα συνεχισω λιγο σημερα την μελετη και επανερχομαι...
Να στε καλα κ.τακη για τα τιπς
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01663 seconds with 11 queries