Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 27-05-11, 17:08
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή

Παιδιά ευχαριστώ πολύ - το θεωρητικό το οφείλω όλο σε εσάς!!!!

όλες οι παρατηρήσεις σας δεκτές -το καλαμιστράτουμ θα πάει πίσω (θα δώ που...)
το νερό είναι κάτω γιατί είναι μία μέρα πρίν την αλλαγή
το καπάκι λείπει γιατί θα το φτιάξω όταν αποφασίσω ότι δεν θα ξαναλλάξω τίποτα
Τα κερατόφυλλα όντως είναι καλύτερα να επιπλέουν (τα είχα μισά μισά τώρα τα άφησα όλα επάνω)
Φωτοπερίοδος μειώθηκε

Raven οι ανούμπιές σου θα δώσουν μία αχνή νότα aquascape στο ενυδρείο μου ,ερχόμενες απο χέρια ενός aquascaper
- Τιμή μου να τις φιλοξενώ (στείλτες γρήγορα !!!!! κάθε Τετάρτη είμαι Αθήνα στείλε πμ )
___επίσης γίνονται δεκτές και Νυμφαίες !!!!!!!!!

Fishme1 με το καλό η γέννα -ελπίζω να έχεις κάνει αναγγελία και να μην είσαι κι εσύ ένας BYB !!!!!!!!!Ευχαριστώ ξανά -παλιόπαιδο

Τα pelvicachromis ο Μάνθος τα είπε Moliwe αλλά στο μαγαζί δεν έχουν χρώματα οπότε μπορεί να έκανε λάθος ο άνθρωπος-taeniatus είναι σίγουρα πάντως και υγιέστατα επίσης
Και υποψιάζομαι ότι τα παραποιεί η φωτογραφία χρωματικώς - εγώ όσο το έψαξα για Moliwe τα βλέπω .... τουλάχιστον δεν είναι μίνι πίντσελ που τελικά έγινε 20 κιλά

Τα γκάπι χαρίζονται - είναι ότι απέμεινε απο τα γκάπι που με χαρά ο γείτονας μου ανακοίνωσε ότι "είδα που έκανες ενυδρείο και σου έστειλα μερικά ψαράκια απο τα δικά μου" μέχρι να περάσει ο καιρός που δεν θα τον προσέβαλα επιστρέφοντας "το δώρο του" τα άτιμα γέννησαν πάνω απο 40 τα οποία βρήκα και χάρισα καμιά 30 αλλά έχουν μείνει αυτά τώρα
και χαρίζονται ξαναλέω
υπάρχει και σχετικό θέμα με τίτλο "Γκάπιασε ο τόπος" τρέξτε όλοι γρήγορα να μου ζητήσετε-θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας !!!!!!!!!!!!!

Τα taeniatus είναι δύο lovebirds κοινώς ερωτοπιτσουνάκια-όλη μέρα κυκλοφορούν μαζί σαν δεμένα απο το πτερύγιο και κινούνται αργά και νωχελικά
Τα congo πάνε πάνω κάτω σαν αφηνιασμένα και όταν τρώνε κάνουν εφόρμηση στην επιφάνεια λές και είναι όρκες που την πέφτουν σε τίποτα φώκιες
αράζουν σπάνια πίσω απο το μεγάλο ξύλο δεξιά αλλά ανα ένα δευτερόλεπτο κάποιο ξεπροβάλλει και κοιτάει την κίνηση και βέβαια αν πλησιάσεις το ενυδρείο πετάγονται όλα έξω και αρχίζουν τα "πέρα-δώθε"


σταυρώστε δάχτυλα να γλύτωσα απο το BGA γιατί δεν θα αντέξω πάλι σκούπες βυθού και καυτηριασμούς των πάντων ..........
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 11 queries