Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 05-05-11, 16:57
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή

υποθέτω ότι τσακίζει αν το ζεστάνεις.

-καλά δεν το έχω και για μυστικό-απλά θέλει πολύ πληκτρολόγηση για να πώ τι κάνω ,ειδικά χωρίς φωτογραφίες
πάντως με λίγα λόγια κάνω εσωτερικό φίλτρο (περίπου όπως αυτό στο λίνκ που ανέβασα) αλλά πιο πολύ σαν φίλτρο αμβούργου
τρία διαμερίσματα (πρώτα αντίσταση-μετά υλικά φίλτρου και μετά κυκλοφορητής)
και εκεί που λέω για ακρυλικό ή τρύπες στο τζάμι είναι που θέλω να γίνει η εισαγωγή του νερού-όπου θέλω και κοντά στον βυθό αλλά και κοντά στην επιφάνεια
και εντάξει
αν είχα τζαμάδικο καλό εδώ κοντά
θα πήγαινα για τρύπες στο τζάμι
αλλά εδώ που είμαι "χεσε μέσα" και θα μου πάει και ο κούκος αηδόνι για 2 τρύπες και δεν θα ξέρω και σίγουρα αν θα της πετύχω απο άποψη ύψους

τελικά το δευτερο και το τρίτο διαμέρισμα θα το κάνω με τζάμι κανονικά-αφού χρειάζομαι στεγανότητα
και στο πρώτο που θέλω τρύπες στην μία πλευρά θα κάνω ακρυλικό ώστε απλά να βάλω μέσα στο φύλλο-να σημαδέψω τα υψόμετρα και μετά να τρυπήσω
και αφού λειτουργήσει αν δώ ότι τυχών δεν μου κάνουν απλά το βγάζω και βάζω καινούργιο με τις τρύπες όπως πρέπει


(και μιάς και το περιέγραψα ,να πώ ότι όλο αυτό θα κρυφτεί απο moss wall το οποίο σκέφτηκα (σε μιά άλλη έκρηξη φαντασίας και δημιουργικότητας ) να το πλέξω πάνω σε υαλόπλεγμα που χρησιμοποιούν για το σοβάτισμα,ένα μπλέ με τετράγωνες τρύπες ,αν το έχετε δεί..... )
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,09895 seconds with 11 queries