Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-08-17, 20:19
Το avatar του χρήστη tanganyika
tanganyika Ο χρήστης tanganyika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2017
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 218
Προεπιλογή

παιδες ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις ...Τακη βαση αυτου του αρθρου πορευομουν ..η αληθεια ειναι οτι ολο το σκ ασχολουμαι με αυτο μου εχει βγει η πιστη ...το θεμα ειναι οτι χρησιμοποιησα συμπικνωμενη χλωρινη και οχι την πρασσινη ....ο delta ειδα οτι ελεγε οχι συμπικνωμενη , εγω νομιζα οτι απλα πρεπει να μην ειναι αρρωματικη ...τεσπα εγω χαλασει 1 τονο νερο για να τα ξεπλυνω ολα , το ενυδρειο επισης το επανω μερος (πλαισιο) το εκανα με χλωρινη ξεπλυνα -και μετα τα τζαμια με λευκο ξυδι ..
το θεμα μου ειναι αλλο τωρα ..σε ενα σημειο στο επανω μερος μου βγαζει σκουρια ..(το νερο φτανει οριακα εκει στην κανονικη του σταθμη ..) προφανως θα βαζω λιγοτερο ωστε να μην ακουμπαει αλλα αυτο που εκανα επισης ειναι να βαλω σιλικονη ωστε να την στεγανοποιησω καπως δεν μου
ερχονταν κατι αλλο μυαλο ..(εκανα σωστα ? )

αυτη την στιγμη το ενυδρειο ειναι στο βαλκονι ...η αμμος μεσα αφου το γεμισα και το αφησα να υπερχιλισει αφου ανακατεβα την αμμο (εβγαζε φουσκαλες σαν μπαλονια !!! παρ ολο που την εχω πλυνει απειρες φορες ..) εχω ριξει αντιχλωριο prime αρκετο ..εχω βαλει αεραντλια μεσα να χτυπαει τον βυθο και το αφησα ..αυριο θα κανω ενα αδειασμα -γεμισμα και θα το βαλω μεσα στο σπιτι ..

μετανιωσα που εριξα χλωρινη στην αμμο επρεπε να παρω καινουρια ...

στα του φιλτρου τωρα ..

να βαλω να δουλεψει με ανθρακα μονο ?εχει τρια καλαθακια (να βαλω και στα τρια ανθρακα ?να μαζεψει οτι τοξικο εχει μεινει ?πιστευω οτι χρειαζεται...η αμμος μεσα εχει κρατησει χλωρινη ...και οσο και να την πλενω βγαζει ..απο υλικα τιποτα αλλο ? ουτε τα πλαινα σφουγγαρια ?δουλευει χωρις αυτα ?? η θα εχω κανα θεμα και θα χαλασει ? θα εκτιμουσα μια απαντηση σας πανω σε αυτο ..
__________________
Μην αφήσεις ποτέ τις αναμνήσεις να είναι καλύτερες από τα όνειρά σου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries