Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 30-03-13, 23:24
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από boutas ski Εμφάνιση μηνυμάτων
και πως μπορουμε να ξερουμε αν δεν εχει αρκετο οξυγονο το νερο?? αν δεν ειχε δεν θα επρεπε τα ψαρια να ανεβαινουν στην επιφανια και να ειναι με το στομα εξω? (νομιζω οτι αυτο ειναι σημαδι 100% για ελλειψη οξυγονου)

ερωτηση αν είναι pop eye που και γω για να ειμαι ειλικρινης δεν νομιζω γιατι δεν ειναι ασπρο ειναι διαφανο και εχει και τα σημαδια του σωματος του πανω (μια βουλα μαυρη και λιγο πορτοκαλι)δεν ειναι 100% πανω στο ματι αλλα γυρω γυρω απο το ματι, εκτως απο μια ακρουλα που δεν εχει τιποτα, αν δεν το φαρμακωσω το ζωντανο σημερα και αυριο υπαρχει περιπτωση να κινδυνευσει να πεθανει?

Μην αγορασω τζαμπα καποιο φαρμακο και
1ον θα κανει και για αλλα πραγματα ή μονο για pop eye? (αν κανει και για αλλες αρρωστιες οκ αν και απευχομαι
2ον μετα θα πρεπει να παρω και ανθρακα κτλ για να βγει απο το ενυδρειο?
-------------------------

χωρις να θελω ετσι να ερθω σε αντιπαράθεση, ολοι για το καλο του ψαριου απαντατε και ενδιαφερεστε αλλα το κολοσσαιο περαν οτι το χει μεσα το ενυδρειο 10 χρονια και δεν ειχε χτυπησει ποτε καποιο ψαρακι στα τοσα χρονια ειναι και ενα διακοσμητικο το οποιο έχει πλεον γίνει ένα με την ιστορια του ενυδρειου..! κάνω λιγο πλακα αλλα δεν θελω να το αποχωριστω απο κει μεσα...
Μετά από 10 χρόνια.. έχεις καμιά σκέψη για το... τι ουσίες μπορεί να αφήνει στο νερό σου; ΔΕΝ είναι απαραίτητο να χτυπήσει πάνω του κάποιο ψάρι για να γίνει ζημιά.
Μπορείς να φανταστείς ότι βάζοντας το κεφάλι σου μέσα σε μια λίμνη ή ποτάμι... θα έβλεπες αυτό; Εμένα πάντως μου δείχνει.... τελείως αφύσικο.
Το ότι ΔΕΝ θέλεις να το αποχωριστείς... είναι μια καλή άποψη... αλλά τόσα χρόνια λειτουργίας του ενυδρείου... τα ψάρια του που είναι; Μήπως έχεις αποχωριστεί αρκετά... αλλά ΔΕΝ ανακάλυψες την αιτία;
Για το ψάρι θα πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες για να δεις ΑΝ βελτιώθηκε... με το φάρμακο που χρησιμοποίησες κάτι μπορεί γίνει.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01606 seconds with 11 queries