Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 30-03-13, 10:19
Το avatar του χρήστη boutas ski
boutas ski Ο χρήστης boutas ski δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

και πως μπορουμε να ξερουμε αν δεν εχει αρκετο οξυγονο το νερο?? αν δεν ειχε δεν θα επρεπε τα ψαρια να ανεβαινουν στην επιφανια και να ειναι με το στομα εξω? (νομιζω οτι αυτο ειναι σημαδι 100% για ελλειψη οξυγονου)

ερωτηση αν είναι pop eye που και γω για να ειμαι ειλικρινης δεν νομιζω γιατι δεν ειναι ασπρο ειναι διαφανο και εχει και τα σημαδια του σωματος του πανω (μια βουλα μαυρη και λιγο πορτοκαλι)δεν ειναι 100% πανω στο ματι αλλα γυρω γυρω απο το ματι, εκτως απο μια ακρουλα που δεν εχει τιποτα, αν δεν το φαρμακωσω το ζωντανο σημερα και αυριο υπαρχει περιπτωση να κινδυνευσει να πεθανει?

Μην αγορασω τζαμπα καποιο φαρμακο και
1ον θα κανει και για αλλα πραγματα ή μονο για pop eye? (αν κανει και για αλλες αρρωστιες οκ αν και απευχομαι
2ον μετα θα πρεπει να παρω και ανθρακα κτλ για να βγει απο το ενυδρειο?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
σαν πρωτες βοηθειες, μπορεις να κανεις μια καλη αλλαγη νερου και να προσθεσεις διπλασια ποσοτητα aquasafe συνολικα για ολα τα λιτρα του ενυδρειου σου. αν ειναι ετσι το ματι του ψαριου σου απο τραυματισμο (πολυ πιθανο) θα επανελθει σε μια -δυο μερες στο φυσιολογικο. εχω αντιμετωπισει παρομοια κατασταση και το ψαρι μου εγινε περδικι την επομενη μερα, αλλα ημουν σιγουρος οτι ηταν απο χτυπημα.
χθες το απογευμα που το ειδα αυτο ήταν πολυ μικρο το βραδυ μετα απο 4 ωρες ηταν τουλαχιστον 2πλασιο αυτο γυρω απο το ματι. παιζει να ειναι απο τραυματισμο? και ακομη ειδα σε μια προχθεσινη φωτογραφια οτι ειχε ενα τετοιο μιρκο σημαδι-φουσκιτσα το οποιο δεν ειχε προσεξει ποτε γυρω απο το ματι του ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΑΤΙ
το aquasafe εχει αλοη που βοηθαει σε ελαφριους τραυματισμους.
αν δεν δεις βελτιωση την επομενη ημερα, τοτε κατι αλλο συμβαινει.

βγαλε και αυτο το ερειπιο απο εκει μεσα και βαλε καμμια ριζα. εχω μια τεραστια ανουμπια μεσα
χωρις να θελω ετσι να ερθω σε αντιπαράθεση, ολοι για το καλο του ψαριου απαντατε και ενδιαφερεστε αλλα το κολοσσαιο περαν οτι το χει μεσα το ενυδρειο 10 χρονια και δεν ειχε χτυπησει ποτε καποιο ψαρακι στα τοσα χρονια ειναι και ενα διακοσμητικο το οποιο έχει πλεον γίνει ένα με την ιστορια του ενυδρειου..! κάνω λιγο πλακα αλλα δεν θελω να το αποχωριστω απο κει μεσα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boutas ski : 30-03-13 στις 10:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries