Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 09-05-10, 21:20
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tirogalos Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτος ειναι λαθος?http://img85.imageshack.us/i/imag0023a.jpg/.
θα ηθελα να πω κατι εδω...με αφορμη αυτη την ερωτηση..
καποιες γνωμες οπως "οχι ψαρια σε τοσα λιτρα" λεγονται απο καποιους πιο εμπειρους με σκοπο να αποφυγει ο αρχαριος ενυδρειανος προβληματα....
αλλα και το κυριοτερο..για να ζουν τα ψαρια με μια στοιχειωδη αξιοπρεπεια.
σιγουρα κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να ακουσει...και πολλοι παλι κανουν το δικο τους ( και απορω γιατι ρωτανε τοτε...δεν αναφερομαι σε σενα φιλε tirogalos γενικα μιλω). πολλοι χανουν τα ψαρια τους...αλλοι παλευουν με τα προβληματα απανωτα...και αλλοι κοιμουνται τον υπνο του δικαιου λεγοντας "τα ψαρια δεν φαινεται να εχουν τιποτα" μεχρι να επελθει η καταστροφη. καποιοι φαινομενικα τα καταφερνουν και καταδικαζουν ψαρια σε αποπνικτηκο περιβαλλον.
ετσι δεν ειναι παραξενο να δεις ενυδρειο σαν αυτο της φωτο που παρεθεσες..
γιαυτο το λογο γραφτηκε και το υπομνημα εδω.. http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=36037
το εχεις διαβασει??
αν ναι....το να πρεπει να βρουμε το ενυδρειο που εκανε ο καθε ενας και να πρεπει να το βγαλουμε λαθος ειναι κατι χωρις ουσια αλλα και κουραστικο πολυ.
επαναλαμβανω...αφορμη ειναι το θεμα αυτο γιαυτο που γραφω και απευθυνεται γενικα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stdev Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή αν βάλει έναν μονομάχο μέσα θα είναι λάθος?? Ας μην είμαστε τόσο υπερβολικοί !!
Σε 16 λίτρα νερό και με τις κατάλληλες αλλαγές νερού, εννοώ σε συχνότητα, ο μονομάχος θα είναι όχι απλά καλά...πολύ καλά θα είναι.
...
οσο γιαυτο εγω μαλλον ειμαι υπερβολικος τοτε γιατι δε θεωρω οτι ειναι καλα τα λιτρα αυτα....οχι μονο λογω χωρου αλλα και λογω ευματαβλητου συστηματος (το εξηγω περαιτερω στο υπομνημα).
φυσικα ειναι δικη μου γνωμη και δεν υπαρχει καποιος χαρακας να μετρησουμε ποιανου ειναι πιο σωστη...
και για μενα προσωπικα δεν υπαρχει οικονομικη διαφορα αισθητη αναμεσα σε ενα ενυδρειο 16 και ενα με 25 λιτρα...ουτε στην αγορα στην ουσια ουτε στη συντηρηση.
παντα φιλικα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01723 seconds with 11 queries