Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 30-08-12, 15:18
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akakios Miskos Εμφάνιση μηνυμάτων
Την αμμωνία την βάζω 0,1 γιατί ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω πως είναι ένα καθαρό μηδέν στο χρωματολόγιο της ΑΡΙ......Ποτέ δεν γίνεται κίτρινο όπου κι ότι κι αν μετρήσω....οπότε βάζω κάτι πιο πάνω από μηδέν για να μην μένω ήσυχος.... Έτσι κι αλλιώς το 0,1 δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο το θέτεις....και ποτέ δεν βλέπω άνοδο. Πάντα έχει μια δόση λαχανί στο κίτρινο αλλά ποτέ δεν το λες λαχανί....
Τα ΝΟ3 είναι σίγουρα απαγορευτικά! Πρώτη φορά μου ανέβηκαν πάνω από 10..... 100 ήταν χθες πριν από την 50% αλλαγή. Τώρα είναι στα 40.
Από την μία σκέφτομαι πως δεν τρώνε κι από την άλλη παίζει να ανέβασα τα ΝΟ3 από υπερβολικό τάισμα......
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Akakios Miskos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου έφυγε ένα βάρος....thanks!
Μα είτε μετρούσα στο βαρέλι είτε στο ενυδρείο είτε στην βρύση, δεν κιτρίνιζε εντελώς το άτιμο ποτέ....
Τα ΝΟ3 ήταν πάντα 10......τώρα δεν ξέρω γιατί ανέβηκαν έτσι ξαφνικά!....

κιτρινο ειναι απλα απο οσο εχω καταλαβει (αδειασα ολοκληρο μπουκαλακι μεχρι να δω τι παιζει) ειναι λιγο μπερδεμα τα χρωματα. και λογικο ειναι αφου το καθε ματι, φωτισμος, χαρτακι κτλ ειναι διαφορετικα. Οταν θα γινει πρασινο θα το δεις. Ενα κολπο εινα ειναι να το βαζεις διπλα σε καποιο κιτρινο η πρασινο αντικειμενο και να συγκρινεις.

ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΛΠΟ (πιστεψε με) ειναι να ρωτας καποιον ασχετο με τα ενυδρεια τι χρωμα βλεπει. Πιστεψε με η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο και βλεπεις πρασινο εκει που δεν υπαρχει!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01814 seconds with 11 queries