Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 17-02-12, 23:54
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Δεν άλλαξε τίποτα στις συνθήκες... Εχω αμαζονιακές συνθήκες (ph 6,5 , kh 5-6 gh 9-10). Τροφές δίνω διάφορες για βυθόψαρα. Με πρωτεϊνη, με σπιρουλίνα,λαχανικά κτλπ. Ίσως οι αλλαγές μου δεν είναι αρκετά συχνες γιατί χρησιμοποιώ ΑΟ, και δεν είναι τοσο ευκολο...

Συγκάτοικοι δεν νομίζω να τα πείραξαν. Μερικά τετρα έχω. Ροή εχω ενα 2213 στο ενυδρείο, που δεν χάνει γιατί είναι απο δίπλα, όχι απο κάτω... Ομως θέλω να βάλω και μια koralia 900αρα. Μονο κινέζικες των 300 λίτρων έχω διαθέσιμες.

Και εγώ πιστευω mouth rot είναι. Λέω να απομονώσω αυτά που είναι τραυματισμένα σε ενα 20αρι και να κανω θεραπεία με general cure σε κανονική δόση, και σε μειωμένη στο ενυδρείο, γιατί γενικά είναι λίγο ευαισθητα στα φάρμακα τα πλεκο.

Για να τα προσαρμώσω σε συνθήκες νερου βρύσης, πως να το κάνω; Τώρα είναι περίπου 70% ΑΟ, 30% βρύση. Να αρχίσω να μειώνω τα ποσοστά σταδιακά ή να κάνω μικρές αλλαγές με νερό βρύσης; Αυτό θα διευκολύνει κατα πολύ το να έχω φρέσκο νερό, αλλα δεν ξέρω αν θα τους αρέσει, και να συνεχίσουν τις αναπαραγωγές.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01424 seconds with 11 queries