Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 30-12-09, 19:14
Dimitrisss123 Ο χρήστης Dimitrisss123 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2009
Περιοχή: Θεσαλλονικη&Byrona-Αθηνα
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή

Διαβασα τα θεματα κ με βοηθησαν να καταλαβω καποια πραγματα,μακαρι να ειχα πληροφορηθει επαρκως νωριτερα αλλα κ ο πουστης ο πετσοπας δεν ειπε τιποτα(συγνωμη για τα λογια αλλα υποτιθεται ειναι ειδικος κ δεν ενημερωνουν για τιποτα βαριουνται).
Σημερα πεθανε και το 2ο χρυσοψαρο.
Δεν ειχα ιδεα για τον κυκλο του αζωτου μεσα στο ενυδριο δεν πηγε το μυαλο μου και απο το πετσοπ δεν μου ειπαν τιποτα για αυτο παροτι ρωτησα πολλες φορες να μου πει τα παντα για το τι χρειαζονται τα ψαρια.
Δεν περιμενα να ειναι τοσο απαιτητικο το ενυδριο....
Με λιγα λογια απο οτι καταλαβα ξεκινησα το στρωσιμο του ενυδριου με τον απανθρωπο τροπο,ετσι?Βαζωντας 2 ψαρια να παραγουν την αμωνια....
Λοιπον επειδη δεν σκοπευο να παθουν το ιδιο τα επομενα ψαρια.
α)Εχω στο νου μου να συνεχισω το στρωσιμο τωρα χωρις να αγορασω αλλα ψαρακια,περιμενοντας να γεμισει νιτρικα αλατα,χωρις καθολου αμωνια κ νιτρωδι στις μετρησεις,σωστα?
β)Την αμωνια να την προσθετω βαζωντας φαγητο να σαπισει?Η να αγορασω αμμωνια?Θα προυπαρχει αμμωνια?
γ)Μετα αδειαζω το 80% του νερου προσθετω καινουριο με αντιχλωριο κ ειναι ετοιμο?
δ)Θα χρειαστει να ριχνω το bacterlife(friendly bacteria) που μου ειπε να ριχνω με καθε αλλαγη 1/3 του νερου 1 φορα το μηνα?Η' να το πεταξω?
ε)Τη ψαρια προτεινεται να βαλω?(μονομαχο,γλυπτη,κατι αλλο?)
στ)οτιδηποτε αλλο πιστευει καποιος πως πρεπει να κανω καλοδεχουμενο.
ζ)(προεραιτικο)πιστευεις πως πρεπει να δειρω τον πετσοπα?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01337 seconds with 11 queries