Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #31  
Παλιά 16-11-12, 09:11
Φιλιππας Ο χρήστης Φιλιππας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Περιοχή: Νικαια
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλιππα, πατα το λινκ στο 2ο ποστ και διαβασε το θεμα οπως και τα λινκ που εχουν παρατεθει εκει.
Θα βρεις ποστ μου που γραφω τι απανταει η τετρα για τη διαρκεια των τροφων, σε πελατη της με προβλημα αβιταμινωσης στα ψαρια του, διαγωσμενο απο ιχθυοπαθολογο.
Λεει 3 μηνες και τελος η τροφη.

Εμεις λεμε τωρα και 4-6 ή και παραπανω καποιοι αν ξερουν να εμπλουτιζουν με βιταμινες τις παλιες τροφες. Γιατι αν δεν ξερουν καραδοκει και η υπερβιταμινωση που ανελυσε ο D. Untergasser στο σεμιναριο "Στησιμο και βιολογια του ενυδρειου - Διατροφη και ασθενειες των ψαριων" στις 11/10/2009 στην Αθηνα.
Στο οποιο ειπε επισης οτι και οι βιταμινες (της sera τουλαχιστον που επιμελλειται και γνωριζει) κι αυτες εχουν συγκεκριμενη διαρκεια.
6 μηνες εκτος ψυγειου και 12 μηνες εντος.


ΥΓ επισης θα ηθελα να μαθω πως εισαι σιγουρος για τη ηλικια του καθενος εδω μεσα; και γιατι να υπαρχει διακριση και ανοχη οταν δινει καποιος "επικινδυνες" συμβουλες;
Ηδη υπαρχει υπομνημα για τα νεα και απειρα μελη.
Τι να προλαβειςνα μαζεψεις; προτασεις για ταισμα με συνομηλικες με το μελος, τροφες; (10 ετων)
Προτασεις για κυριως ταισμα τετρα με καθαρα φυτικη πλεκοτροφη;
κλπ
Ευχαριστω πολυ θα κατσω να το διαβασω.Αφου εχετε δικιο για το 4 μηνο θα αρχισω να τις φουνταρω και εγω.
Οσο για τον μικρο στο πρωτο ποστ του αναφερει οτι ειμαι 10 χρονων.http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=66277
Τεσπα τελειωνει εδω το θεμα και δεν θελω να το συνεχισω.
Απλα εχω παιδακι σχεδον στην ηλικια του και ισως να βλεπω τα πραγματα λιγο διαφορετικα.
Και δεν ηθελα να προσβαλω ΚΑΝΕΝΑΝ ουτε τον Γειτονα μου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries