Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-05-11, 08:37
StefanosS Ο χρήστης StefanosS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2011
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Αναπαραγωγή Δίσκων

Καταρχάς γεια σας και καλός σας βρήκα μιας και είμαι νέος στο forum.Θα μπω λοιπόν απευθείας στο θέμα, μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα πως θα ήθελα και εγώ να ασχοληθώ και να προσπαθήσω να ζευγαρώσω ένα ζευγαράκι δίσκους. Αφού διάβασα πάρα πολλά πάνω στο θέμα ξεκίνησα να προμηθεύομαι τα απαραίτητα προκειμένου να ξεκινήσω. Αγόρασα λοιπόν το ενυδρείο 120λ (σύμφωνα με τους περισσότερους χομπίστες και εκτροφείς είναι το κατάλληλο μέγεθος για αυτήν την δουλεία) πρόσεξα στο να είναι "ψηλό" αγόρασα εξωτερικό φίλτρο ,το κλασσικό σπονγκόφιλτρο με αέρα που έχω δει σε όλες τις δεξαμενές που είναι για αυτήν την δουλεία, αεραντλία, πλαστικό βαρέλι για προετοιμασία του νερού αλλαγών και έχω βάλει το ενυδρείο να δουλεύει εδώ και περίπου ένα μήνα για να στρώσει. Έχω ξανακρατήσει δίσκους και παλαιοτέρα αλλά όχι με αυτόν τον σκοπό και θα ήθελα την βοήθεια σας επάνω στο θέμα. Τι μου λείπει, τι πρέπει να προσέξω και αν γίνετε που μπορώ να βρω ένα ζευγάρι. Θα μου άρεσε ένα ζευγάρι blood pigeon blue ή red αλλά μάλλον λόγο χρώματος η αναπαραγωγή τους πρέπει να είναι ποιο δύσκολη από άλλα είδη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01989 seconds with 11 queries