Θέμα: Malawi 260l
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 03-04-17, 21:49
χρηστος33 Ο χρήστης χρηστος33 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2016
Περιοχή: VAIHINGEN AN DER ENZ
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

και να το αποτελεσμα. μολις ειχα διαρροη λογικα απο τον πατο του ενυδρειου γιατι στα πλαγια δεν ετρεχε απο πουθενα. τα αδειασα ολα και τωρα τι κανουμε??? τα ψαρια ειναι σε 60 λιτρο κουτι προσωρινα χωρις φιλτρο αλλα θα μπει και το φιλτρο και ο θερμοστατης. πρεπει αυριο να τα δωσω ομως. στο αλλα ενυδρεια εχω γαριδες οποτε δεν παιζει να πανε εκει. τι ειπα χρυσοψαρα μαλλον για ερπετα το βλεπω το ενυδρειο να γινεται.
Κωστα μακαρι να κανω αι λαθος γιατι ειμαι καινουργιος σχετικα στην γερμανια αλλα ψαξτω καλυτερα λιγο για ειμαστε και σιγουροι γιατι εδω στην στουγγαρδη 28,71 λεπτα εχει η κhw απο οτι βλεπω. δες το απο το check24.de για το ρευμα και το αεριο που λεει.
και για να μην το κουραζω απο τον μαρτιο που αρχισα ο μετρητης του ρευματος να μετραει απο το αρχη ειχα μονο ενα ενυδρειο 140λ τον αυγουστο πηρα το 260λ ενυδρειο και τον ιανουαριο εβαλα και το 60λ ενυδρειο σε λειτουργια. ο λογαριασμος ηρθε μαρτιο (δηλαδη ενας χρονοσ) και πληρωσα 660 ευρω παραπανω χωρις να κανω κατι αλλο απο οτι κανω καθε χρονο εκτος απο τις προσθηκες των ενυδρειων. και αυτα οχι σε λειτουργια ενος ολοκληρου χρονου. και εγω παραξενευτηκα γιατι περιμενα οπως και εσυ λες να πληρωσω κανενα 350 αντε 400 για τα ενυδρεια (και αυτα παλι πολλα ειναι).
τελως παντων τωρα τι κανουμε μπορειται να μου πειτε / προτεινε για το ενυδρειο. αρχικα το ξαναγεμιζω (αυριο ομως) και βλεπω απο που ειναι η διαρροη. μετα?
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2011-01-04 06.12.40.jpg
Εμφανίσεις:  125
Μέγεθος:  47,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Screenshot_1.png
Εμφανίσεις:  118
Μέγεθος:  5,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01659 seconds with 12 queries