Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 20-09-04, 20:13
immerback Ο χρήστης immerback δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2004
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Καλησπέρα παιδιά και από Γερμανία.Νικόλα τελικά δεν καταφέραμε να τα πουμε, λόγω Ολυμιακών Αγώνων ήπθα και έφυγα χωρίς να το καταλάβω.
Έχω και εγώ ένα emi-reef σύμφωνα με τισ ορολογίες που δώσαμε.180ΛΤ.''Λειτουργεί'' και καταπίνει ευρώ εδω και 2,5 χρόνια.Φότο είχα στείλει σε κάπιοα παιδιά και μπορεί να βάλω και εδω αλλά φοβάμαι μη γίνει το φορουμ τεράστιο αν βάλουμε όλοι.
Οι γαρίδες που λέει το παλικάρι τισ έχω και εγώ χωρίς να ξέρω το όνομα τους.Δύσκολκα τις πιάνεις αλλά είναι πολύ σκληρές και όμορφες.Τισ άλλες -οχι τις κόκκινες- τις ξανθές εμένα μου φάγανε μέχρι να τις βγάλω όλα τα tube worms.Πρόσεχε τες.Μίλαγα με ωκεανολόγο στον Ωκεανό τον οποιο μαλλον θα ξέρετε αφου μέσα από εδώ τον γνώρισα και εγώ και μου είπε πως στην Ροδο ευδοκιμεί ένα ξαδερφάκι των κληνερ.Ψαχνει και αυτός να βρει ζωντανη.Πάντως στην Ελλάδα δεν φέρνουν και πολλά είδη, δηλαδή σχεδόν καθόλου, αν και είναι πανέμορφα και πολύ ωφέλιμα είδη για το ενυδρείο.
Για το είδωλο να πω μόνο ότι φέρνουν και στην Αθήνα και επειδή αν το δεις δεν μπορείς να μην το πάρεις το είχα ένα μηνα ακριβώς στο ενυδρείο μου.Μέχρι να πεθάνει έτρωγε σαν τρελό φλακσ και σπιρουλίνα, αλλά και κάπιους σταρ-πολυπς.Ήταν τέλεια μέχρι ένα βράδυ που έκλεισαν τα φώτα και το πρωί το έτρωγαν τα καβούρια...Ο πιο περίεργος θάνατος που έχω βιώσει αφού φαινόταν μια χαρά...
Τέλος σκληρά δε φέρνουν και πολύ ούτε πολλοί στην Ελλάδα και θέλουν και γνώσεις Νιτσκο για να τα χαρείς.Αρα και τα μαλακά καλά για μένα παρότι μόνο μα σκληρά το λες ρεεφ.
Με το καλό να συναντηθείτε παλικάρια.Αυτές οι προσπάθιες είναι ό,τι καλύτερο...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries