Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 15-04-12, 18:45
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρεξε μια φρυγανια και ασε την να μουλιασει,στραγγησε την και ριξε ζαχαρη πανω και δωστου την.
Θα το δοκιμασω αυριο! Προς το παρων εφαγε μιση χουφτα ηλιοσπορο!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτη ειναι τυχη!!! εγω επρεπε να περιμενω 29 χρονια για να αποκτησω εναν τετιο παπαγαλο..κι εσενα σου ηρθε απο μονος του!!
χωρις να θελω να σε τρομαξω...θελω ομως να σε "ταρακουνησω". αν τον κρατησεις θα δεσμευτεις οχι λιγοτερο απο εναν σκυλο. ισως ειχες παπαγαλο ξανα και ξερεις...δε γνωριζω...σου τα λεω για καθε περιπτωση. δεν ειναι μονο σπορια και νερο.
εχει μεγαλες απαιτησεις διατροφικες και κυριως συναισθηματικες.
ειναι καλο να μας πεις τις επομενες μερες ποσο σε αφηνει να τον πλησιασεις. απο το ποσο εξοικειωμενος ειναι η δεν ειναι με την ανθρωπινη παρουσια και το πως του εχουν φερθει αλλοι..θα δεις και τα επομενα βηματα σου.
ενα καλο -κατ'εμε επωνυμο- μειγμα σπορων για αμαζονες...λαχανικα και φρουτα καθημερινα..ενιοτε αυγο η αυγοτροφη (οχι εμποριου)..και οταν με τον καιρο συνηθισει στο νεο του χωρο..πολυ ασκηση.
εχουν ταση για fatty liver αυτα τα πουλια καθως σηνυθως δεν τρεφονται σωστα (πολυ λιπαρες τροφες) και ασκουνται ελαχιστα.
απαραιτητο να περνας πολυυυ χρονο μαζι του καθημερινα και να εχει παιχνιδια ειδικα για παπαγαλους στο κλουβι του.
αυτα μου ερχονται σε πρωτη φαση ...
εχει κλειστο δαχτυλιδι? αν ναι λογικα αναγραφει χρονολογια γεννησης.
διαβασε και εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=61428
εμενα μου ειχε αρεσει πολυ.

Παπαγαλους ειχε ο πατερας μου πριν 20 χρονια.. τους κοκαταιλ!? (κοκκινα μαγουλα με λοφιο) οι οποιοι στο μαντρακι που ηταν εγιναν 40-50 σε καποια φαση! Το σκηνικο τελειωσε οταν ο θειος μου ξεχασε να κλειδωσει την πορτα κ εφυγαν ολοι!!!

Λεω να τον κρατησω... Το κλουβι δεν ειναι κ πολυ μεγαλο αλλα μπορω να του φτιαξω κατι στον κηπο ισως για τους καλοκαιρινους μηνες ..το βραδυ προς το παρων να τον εχω σε αυτο κ αργοτερα βλεπουμε... θα παω κ σε κανα πετσοπ αυριο να δω για κανα παιχνιδι

Ειναι αρκετα τρομαγμενος τωρα αλλα εχει ηρεμισει αρκετα απο την ωρα που τον επιασα! (κανα δυο ωρες πριν κανω το ποστ!) Εξω οταν τον ειδα τον πλησιασα κανονικα κ μολις απλωσα χερι ανοιξε το στομα του κ εκραζε! Οποτε φωναξα για πετσετα αλλα μαλλον "μας πηρε γραμμη" κ ξεκινησε το κυνηγητο! Πεταει κανονικα κ με τον νομο -δεν εχει κομμενα φτερα! Θα κοιταξω αργοτερα το δαχτυλιδι ,μιας κ εχει ,να μαθουμε την ηλικια του!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01670 seconds with 11 queries